کد خبر : 24308
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱:۴۶

آخرین مهلت ارسال آثار به همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی

آخرین مهلت ارسال آثار به همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی

اولین همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی کشور در سه بخش رقابتی، نمایشگاهی و همایش علمی و در راستای توسعه و ارتقای فرهنگ موزه‌های دانشگاهی کشور برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، در اولین همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی کشور که از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، ضمن بررسی علمی این موضوع مهم و مشارکت

آخرین مهلت ارسال آثار به همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی

اولین همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی کشور در سه بخش رقابتی، نمایشگاهی و همایش علمی و در راستای توسعه و ارتقای فرهنگ موزه‌های دانشگاهی کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در اولین همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی کشور که از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، ضمن بررسی علمی این موضوع مهم و مشارکت دادن جامعه علمی در ارتقای کمی و کیفی موزه‌های دانشگاهی، زمینه توسعه نظری و عملی موزه‌های دانشگاهی کشور فراهم می‌شود.

“تبیین جایگاه موزه‌های دانشگاهی، برای تقویت ارتباط دانشگاه و جامعه و تحقق شعار دانشگاه اجتماعی”، “آشنایی دانشگاهیان با موزه‌های دانشگاهی کشور”، “تقویت و توسعه نقش آموزش و پژوهش در ارتقای موزه‌های دانشگاهی”، “تقویت همکاری بین موزه‌های دانشگاهی کشور”، “ایجاد یک تشکل منسجم و هماهنگ از موزه‌های دانشگاهی کشور”، “ارتباط فرهنگی پایدار با مخاطبان موزه‌های دانشگاهی”، “تبیین کارکرد موزه‌های دانشگاهی به عنوان بستری برای ترویج علم و فناوری”، “تعیین مبانی، دستورالعمل‌ها و راهکارهای حفاظتی و مرمتی روزآمد و علمی برای موزه‌های دانشگاهی” و “برداشتن گامی مؤثر در جهت بین‌المللی شدن موزه‌های دانشگاهی (به ویژه همسو شدن با بیانیه ۲۰۱۸ یومک)” از جمله اهداف برپایی این همایش و جشنواره محسوب می‌شوند.

“موزه‌های دانشگاهی و کارکردهای آن در جهان معاصر”،‌”موزه‌های دانشگاهی و گردشگری علمی- فرهنگی”، “موزه‌های دانشگاهی و مدیریت شهری”، “موزه‌های دانشگاهی و توسعه پایدار”، “نقش موزه‌های دانشگاهی در ارتقای علمی و فرهنگی دانشگاه”، “موزه‌های دانشگاهی و روابط بین‌المللی” و “موزه‌های دانشگاهی آینده ۱۴۰۰” نیز از جمله محورهای این همایش و جشنواره هستند.

از موضوعات جشنواره می‌توان به فیلم مستند (حداکثر ۳۰ دقیقه)، عکس، نقاشی و طراحی اشاره کرد.

دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران به عنوان رئیس همایش و جشنواره، دکتر مصطفی ده پهلوان عضو هیئت علمی گروه باستانشناسی دانشگاه تهران به عنوان دبیر علمی و محمد جواد جامه بزرگی رئیس اداره موزه‌ها و مرکز فرهنگی دانشگاه تهران دبیر اجرایی این همایش هستند.

علاقه‌مندان تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ برای ارسال آثار خود فرصت دارند. افتتاحیه جشنواره و همایش علمی از ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت ماه با برگزاری نشست‌های تخصصی ادامه خواهد داشت. آیین اختتامیه جشنواره و همایش علمی نیز ۳۰ اردیبهشت ماه با حضور اساتید و مهمانان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هیدرولیک و پنوماتیک