تاریخ انتشار : پنجشنبه 26 آبان 1401 - 10:26
کد خبر : 204672

آشنایی با شخصیت دیپاک چوپرا؛ نویسنده،پزشک وکارآفرین هندی

آشنایی با شخصیت دیپاک چوپرا؛ نویسنده،پزشک وکارآفرین هندی

کسب موفقیت و دستیابی به درجات بالای تحصیلی، شغلی و موقعیت اجتماعی، از خواسته اصلی مهم بسیاری از جوانان و نوجوانان و حتی افراد میانسال است. برای موفق شدن درزمینۀ تحصیل، کار و زندگی می‌بایست پشتکار فراوان داشته باشید و ضمن شناسنایی نقاط ضعف خود، کاستی‌ها را کنار بزنید و با قدرت مضاعف به راه

کسب موفقیت و دستیابی به درجات بالای تحصیلی، شغلی و موقعیت اجتماعی، از خواسته اصلی مهم بسیاری از جوانان و نوجوانان و حتی افراد میانسال است. برای موفق شدن درزمینۀ تحصیل، کار و زندگی می‌بایست پشتکار فراوان داشته باشید و ضمن شناسنایی نقاط ضعف خود، کاستی‌ها را کنار بزنید و با قدرت مضاعف به راه خود ادامه دهید، زیرا موفقیت درجه‌بندی خاص خود را دارد و افراد جامعه نیز متناسب با افکار و عقیدۀ خود، به یک حد مشخص از آن دست پیدا می‌کنند. دیپاک چوپرا شخصیت موردنظر ما نیز با افزایش توانایی ذاتی خود، به این درجه از موفقیت دسته پیدا کرده‌است تا جایی‌ که به‌عنوان یک نویسنده، پزشک و کارآفرین موفق هندی در دنیا شناخته شد و بسیاری از افراد سیر و سلوک زندگی او را سرمشق خود قرار داده‌اند و متناسب با افکار و عقاید او، به‌سمت اهدافشان حرکت می‌کنند.

درواقع باید گفت دیپاک چوپرا نیاز جامعۀ امروزی را به‌خوبی تشخیص داده‌است و ضمن به‌کارگیری روش‌های نوین و خلاقانه، توانسته به این حد از موفقیت، شهرت و درآمد دست پیدا کند. اگر به حوزۀ کارآفرینی و مباحث مرتبط با آن علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم به وب‌سایت‌های فوریز، فرچون، بیزینس اینسایدر، دانشگاه کسب و کار، هاروارد بیزینس و ریویو مراجعه کنید و اطلاعات خود را درزمینۀ کارآفرینی، استارتاپ، سرمایه‌گذاری و توسعۀ مهارت فردی افزایش دهید.

دیپاک چوپرا کیست؟

دیپاک چوپرا نویسندۀ کتاب‌های پرفروش و محبوب همچون «هفت فانون معنوی موفقیت» و «سلامتی کامل»، نویسندۀ خلاق و پزشک برجستۀ دو ملیتی هندی_آمریکایی است. او در یک خانوادۀ برجسته و تحصیل کرده در شهر دهلی نو به دنیا آمد. پدر دیپاک پزشک متخصص قلب و عروق بود و ریاست یکی از بیمارستان‌های بزرگ هند را برعهده داشت. دیپاک چوپرای نوجوان از همان مقطع دبیرستان به شغل پدر علاقه‌مند شد و راه او را ادامه داد. تا جایی‌ که امروزه به‌عنوان یک پزشک متخصص و ماهر مشغول به فعالیت است و در کنار طبابت، نویسندگی نیز می‌کند. البته در صورت تمایل می‌توانید به سایت دانشگاه کسب و کار با آدرس اینترنتی http://businessuni.net مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری دربارۀ شخصیت این پزشک برجسته و کارآفرین برتر هندی به‌دست بیاورید.

رویگردانی دیپاک چوپرا از پزشکی مدرن

دو واقعۀ مهم در زندگی دیپاک، راه‌و‌روش پزشکی او را دگوگون ساخت و مسیر طبابت او را از پزشکی مدرن به‌سمت طب سنتی، گیاهی و دارویی تغییر داد. در این راستا، اتفاق اول در سال ۱۹۸۱ به وقوع پیوست و او در شهر دهلی نو با فردی به نام نریگانا (پزشک باتجربه و ماهر مکتب آیورودا) ملاقات کرد. نریگانا در ملاقات حضوری خود به دیپاک چوپرا توصیه کرده بود که برای دستیابی به آرامش واقعی، می‌بایست یک زمان مشخص در طول روز را به انجام کارهای مدیتیشن بگذارند. او نیز به توصیۀ نریگانا عمل کرد و پس از مشاهدۀ آثار مطلوب و مفید این روش، به مکتب و دستورات پزشکی نریگانا علاقه‌مند شد.

اتقاق دوم نیز به سال ۱۹۸۵ بازمی‌گردد. زمانی که چوپرا و همسرش در ایالت واشنگتن آمرکیا با ماهاریشی ماهش یوگی، بنیانگذار جنش عظیم TM ملاقات کردند، دیپاک در این رابطه بیان می‌کند که ماهاریشی اطلاعات کامل و جامعی را درخصوص مکتب آیورودا و جزئیات آن بیان نکرد؛ اما با ارائۀ این مطلب که سلامتی و بیماری مانند کم و زیاد شدن یک ملودی و نوت‌های موسیقی است، بدین صورت که فرازوفرودهای نامتعارف به ساختار موسیقی لطمه می‌زند، بیماری نیز موجب آسیب به بدن افراد می‌شود. درواقع می‌توان گفت این دو ملاقات، مسیر زندگی و سیروسلوک پزشکی دیپاک چوپرا را تغییر داد و او را به یک نویسنده و کارآفرین موفق در سطح جهان تبدیل کرد.

بهترین کتاب‌های دیپاک چوپرا کدام‌اند؟

همان‌طور که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم، چوپرا یک نویسنده و محقق برجسته است و تابه‌حال نیز موفق به نگارش و چاپ بیش از ۹۰ کتاب درحوزه‌های مختلف شده‌است. کیفیت مطالب، اطلاعات و نحوۀ نگارش او به‌گونه‌ای است که کتاب‌های او جزو پرفروش‌ترین محصولات در حوزۀ معنویت هستند و در کشورهای مختلف به فروش می‌رسند. بعضی از اصلی‌ترین و بهترین کتاب دیپاک چوپرا به شرح زیر عبارت است از:

۱. کتاب سلامتی کامل

این کتاب یکی از بهترین نوشته‌های دیپاک است و درمورد حکمت باستانی آیورودا نوشته شده‌است. درواقع چوپرا در این کتاب به بررسی و تشریع تعالیم حکمت آیوودا پرداخته‌است و با نشان دادن راهکارهای مناسب، بهترین راه‌وروش دستیابی به آرامش و سلامتی در زندگی روزمره را به مخاطب ارائه کرده‌است. در صورت تمایل می‌توانید این کتاب را تهیه و مطالعه کنید. قطعاً مطالب و مفاهیم آن برای شما نیز جالب خواهد بود. از همه مهم‌تر اینکه می‌توانید با سبک نوشتن چوپرا آشنا شوید و به دلایل اصلی موفقیت او پی‌ببرید.

۲. کتاب هفت قانون معنوی موفقیت

این کتاب نیز به دست باکفایت دیپاک چوپرا گردآوری، جمع‌بندی و نگارش شده‌است. نحوۀ ارائه مطالب و ارتباط با مخاطب در این کتاب باعث شده‌است تا به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های چوپرا شناخته شود. از آنجایی‌ که بیشتر افراد جامعه به‌دنبال دستیابی به یک زندگی موفق، رضایت‌بخش و پویا هستند، در این کتاب سعی شده‌است تا راهکارهای مؤثر در اختیار مخاطبان قرار بگیرد و تا حد زیادی مسیر دستیابی به این مهم برایشان هموارتر شود.

۳. کتاب ابر مغز

این کتاب دیپاک چوپرا با همکاری یک پروفسور برجسته بنام رودلف ایی تانزی تهیه شده و به چاپ رسیده‌است. در کتاب ابر مغز تمامی راهکارها و قابلیت‌هایی که می‌تواند عملکرد ذهن را بهبود ببخشد و موجب افزایش کیفیت زندگی شود، در اختیار مخاطبان قرار گرفته‌است. به‌عبارتی می‌توان گفت این کتاب با هدف استفادۀ بهینه از قابلیت‌های مغز نگارش شده‌است و تابه‌حال نیز با استقبال گسترده از سوی مخاطبان در سراسر دنیا مواجه شده‌است. به شما پیشنهاد می‌کنیم خواندن این کتاب را از دست ندهید و در اولین فرصت آن را تهیه کرده و مطالعه کنید.

جمع‌بندی

دیپاک چوپرا نه تنها یک پزشک برجسته بود، بلکه با دستیابی به یک نقطۀ عطف اساسی در زندگی، توانست به یک نویسنده و کارآفرین موفق در سطح جهان تبدیل شود. تا جایی‌ که امروزه کمتر کسی در حوزۀ کتاب و کتابخوانی و همچنین کارآفرینی پیدا می‌شود که با نام و راه‌و‌روش این شخصیت بزرگ آشنایی نداشته باشد. شما نیز می‌توانید با مطالعۀ نحوۀ زندگی او و کتاب‌های مختلف این نویسنده، یک تغییر و تحول اساسی در مسیر زندگیتان ایجاد کنید. در این راستا دانشگاه کسب و کار با آدرس اینترنتی http://businessuni.net، اطلاعات جامع و کافی در رابطه با شخصیت و کتاب ‌های چوپرا فراهم کرده و در اختیار کاربران قرار داده‌است. شما نیز می‌توانید با مراجعه به این سایت به‌روز و پویا، در حوزۀ کسب و کار و کارآفرینی، از این مطالب استفاده کنید.

 

Businessuni.net رسانه تخصصی کارآفرینی و استارتاپ

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هلن راد
هلن راد
9 ماه قبل

این شخص فوق العادست چندین جلد از کتابهاش رو خوندم و کلی چیز ازش یادگرفتم

advanced-floating-content-close-btn