تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دسامبر 2021 - 18:33
کد خبر : 165923

آیا مشکلات 20 ساله اراضی هاشمیه 62 پایان می‌یابد؟

آیا مشکلات 20 ساله اراضی هاشمیه 62 پایان می‌یابد؟

در جلسه امروز شورای شهر مشهد نحوه اخذ سهم سرانه خدماتی  شهرداری از اراضی هاشمیه 62 به تصویب رسید و با توجه به این مصوبه امید می‌رود که مشکلات 20 ساله این اراضی حل شود. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محسن حسینی‌پویا امروز در پنجاه و هفتمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای شهر مشهد که

آیا مشکلات 20 ساله اراضی هاشمیه 62 پایان می‌یابد؟
در جلسه امروز شورای شهر مشهد نحوه اخذ سهم سرانه خدماتی  شهرداری از اراضی هاشمیه 62 به تصویب رسید و با توجه به این مصوبه امید می‌رود که مشکلات 20 ساله این اراضی حل شود.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محسن حسینی‌پویا امروز در پنجاه و هفتمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، درخصوص مصوبه نحوه اخذ سهم سرانه خدماتی  شهرداری از اراضی هاشمیه 62 که امروز به تصویب رسید، اظهار کرد: موضوع این مصوبه مربوط به اراضی قولنامه‌ای به مساحت بیش از 20 هزار متر مربع بوده که از این مساحت سهم شهرداری بابت تامین سرانه خدمات و معابرحدود 5418 متر مربع است.
وی ادامه داد: برخی مالکین درخواست تعیین سهم شهرداری را داشتند. طبق نظر کارشناسی‌ای که سال 96 انجام شده این سهم به فروش رسیده. عده‌ای از مردم آن را خریدند و کل پول را و عده‌ای نیمی از پول را پرداخت کردند. ما در شهرداری به سه قسم روبه‌رو هستیم عده‌ای تسویه کرده‌اند؛ عده‌ای نیمی از مبلغ را پرداخت کرده‌اند و عده‌ای که هیچ مبلغی پرداخت نداشته‌اند. در این مصوبه به این سه قسم توجه شده و به شهرداری تذکر داده شده نظر موافق مالک اصلی را هم بگیرند.
رضا خواجه نائینی، معاون اقتصادی شهردار مشهد در خصوص این مصوبه اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی که این لایجه را آوردیم این است که مالک فوت کرده و ما ورثه را نمی‌توانیم پیدا کنیم.
محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد نیز در مورد مشکل اراضی هاشمیه 62 بیان کرد: این موضوع حدود 20 سال است که تعدادی از مردم را درگیر کرده. تعداد مالکان 76 نفر هستند که 20 سال است گرفتار این مشکلند. در حقیقت شهرداری راهی را رفته که بتواند مشکل این افراد را حل کند.
متن این مصوبه به شرح زیر است: « ماده واحده: در راستای اجرای تبصره ۴ ذیل ماده ۱۰۱ اصلاحی قانون شهرداری و برابر مصوبه شماره ۴/۹۶/۴۶۸۸/ش – ۹۶/۰۳/۲۹ (موضوع اصلاح مصوبات شماره ۴/۹۵/۲۰۳۸۱/ش- ۹۵/۱۱/۱۴ و ۴/۹۵/۲۰۳۸۲/ش- ۹۵/۱۱/۱۴)، به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود نسبت به دریافت ثمن ناشی از فروش سهم خالص خود به صورت بلوک و یک قطعه مفروض ششدانگ (به مساحت ۵۴۱۸/۹۰ مترمربع؛ نقشه پیوست) از املاک قولنامه‌ای واقع در محدوده پلاک‌های ثبتی ۱۱ فرعی از ۱۸۶ اصلی بخش ده مشهد و ۴۴ فرعی از باقیمانده ۱۸۶ اصلی بخش ده مشهد موسوم به اراضی هاشمیه ۶۲ (مجموعا به مساحت ۲۰۷۰۶ مترمربع)، بر مبنای نظر هیات کارشناسان رسمی دادگستری به شماره ۹۶/۵۲۳-ک مورخ ۹۶/۱۲/۲۱ و با رعایت بندهای زیر اقدام نماید:
1-در خصوص متقاضیان قطعاتی که در سال ۱۳۹۶ بر مبنای نظریه کارشناسی اولیه هیات کارشناسان رسمی به شماره ۹۶/۲۹۴/ک  مورخ  ۱۳۹۶/۷/۳ مبلغ تعیینی را پرداخت و حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۷/۳/۳۱ تسویه حساب نموده اند، در صورت پرداخت مبلغ مابه التفاوت تا نظریه ۹۶/۵۲۳/ک مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ هیات کارشناسان رسمی دادگستری (حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۸)، شهرداری موظف است به متقاضیان یاد شده پاسخگویی نماید. در صورت عدم پرداخت مابه التفاوت و تسویه حساب در مهلت مزبور، مبلغ دریافتی بر مبنای «تبصره ۱ الحاقی مصوبه ۴/۹۶/۲۷۳۱/ش  مورخ ۱۳۹۶/۲/۲۳ محاسبه و دریافت خواهد شد.
۲- در خصوص متقاضیان قطعاتی که در سال ۱۳۹۷ به شهرداری مشهد مقدس مبالغی پرداخته اند لیکن به دلیل تأخیرات و…، منجر به صدور فیش و تسویه حساب کامل نشده است، حداکثر تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۸ فرصت دارند نسبت به پرداخت الباقی مبلغ طبق نظر کارشناسی ۹۶/۵۲۳-ک مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱، اقدام نمایند. در صورت عدم تسویه حساب در مهلت مقرر، سهم شهرداری بر مبنای «تبصره ۱ الحاقی مصوبه ۴/۹۶/۲۷۳۱/ش مورخ ۱۳۹۶/۲/۲۳» محاسبه و دریافت خواهد شد.
۳- در خصوص متقاضیان قطعاتی که تاکنون پرداختی اعم از قطعی و علی‌الحساب به شهرداری مشهد مقدس نداشته‌اند، ارزیابی سهم شهرداری به نرخ روز (به صورت بلوک و یک قطعه مفروض ششدانگ) انجام و از ایشان دریافت خواهد شد.
۴- شهرداری مشهد مقدس موظف است مفاد این مصوبه را به شیوه مقتضی منتشر و اعلام عمومی نماید.»

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.