تاریخ انتشار : یکشنبه 3 اکتبر 2021 - 19:39
کد خبر : 20486

اجرای همسان سازی حقوق کارکنان خدمات کشوری /افتتاح ۵۷۰۰ واحد روستایی در سیستان‌وبلوچستان

اجرای همسان سازی حقوق کارکنان خدمات کشوری /افتتاح ۵۷۰۰ واحد روستایی در سیستان‌وبلوچستان

 معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور در سیستان و بلوچستان ضمن افتتاح پروژهای عمرانی سخنانی مطرح کرد. نوبخت وارد شهرستان زابل شد سیستان و بلوچستان محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه سفر یکروزه به سیستان و بلوچستان به منظور افتتاح چندین طرح عمرانی

اجرای همسان سازی حقوق کارکنان خدمات کشوری /افتتاح ۵۷۰۰ واحد روستایی در سیستان‌وبلوچستان

 معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور در سیستان و بلوچستان ضمن افتتاح پروژهای عمرانی سخنانی مطرح کرد.

نوبخت وارد شهرستان زابل شد

سیستان و بلوچستان محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه سفر یکروزه به سیستان و بلوچستان به منظور افتتاح چندین طرح عمرانی وارد شهرستان زابل شد.

به گزارش ایسنا افتتاح همزمان  ۱۰۰۰واحد مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)  و ۴۷۰۰ واحد مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در۲  روستای شمال استان از برنامه های این سفر است.

همچنین افتتاح ساختمان فرمانداری های نیمروز و فنوج، مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی بانوان شهرستان نیمروز و هامون و پل افضل‌آباد از دیگر برنامه های سفر دکتر نوبخت است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر یک روزه از راه آهن زاهدان-خاش و راه آهن خاش- ایرانشهر به صورت هوایی بازدید و در ادامه  این سفر از حاشیه شهر زاهدان دیدن خواهد کرد.

۴۶ طرح و پروژه در سیستان وبلوچستان در حال اجراست

سیستان و بلوچستان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: حدود ۴۶ طرح و پروژه به ارزش ۵۷۰ میلیارد تومان هم‌اینک در حال اجرا و پایان بوده که یکی از اهداف سفر به سیستان و بلوچستان بررسی آنان است.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در سفر به سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه  راه‌آهن چابهار به زاهدان پروژه بزرگی بوده که از نظر زیربنا برای استان لازم است در ماه‌های آینده بخش پروژه راه‌آهن زاهدان به خاش افتتاح خواهد شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: با توجه به ماه‌های پایانی دوره خدمت دولت دوازدهم و با توجه به تعهداتی که نسبت به مردم استان داریم  این سفر انجام شد تا آخرین اقدامات برای تکمیل طرح‌ها پیگیری و انجام شود.

وی افزود: حدود ۴۶ طرح و پروژه به ارزش  ۵۷۰ میلیارد تومان هم‌اینک در حال اجرا و پایان بوده که یکی از اهداف سفر به سیستان و بلوچستان بررسی این قسمت است.

وی گفت: ۱۷ هزار واحد مسکونی برای انسان‌های که توانایی مالی ندارند در سیستان و بلوچستان شروع شد و ۱۱ هزار  و ۳۰۰  واحد آن‌ آماده شده که امروز کلید ۵۷۰۰ واحد به ساکنان و صاحبان اصلی تقدیم می‌شود.

نوبخت افزود: بررسی آخرین مسائل سیستان و بلوچستان جزو برنامه‌های سفر امروز به این استان است.

ساختمان فرمانداری نیمروز سیستان وبلوچستان افتتاح شد

سیستان و بلوچستان ساختمان فرمانداری نیمروز با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور، بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور، موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا همچنین افتتاح ساختمان فرمانداری فنوج(به صورت ویدیو کنفرانس)، مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی بانوان شهرستان های نیمروز و هامون و پل افضل‌آباد از دیگر برنامه های سفر دکتر نوبخت است.

افتتاح همزمان  ۱۰۰۰واحد مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)  و ۴۷۰۰ واحد مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در۲  روستای شمال استان از برنامه های این سفر است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر یک روزه از راه آهن زاهدان-خاش و راه آهن خاش- ایرانشهر به صورت هوایی بازدید و در ادامه  این سفر از حاشیه شهر زاهدان دیدن خواهد کرد.

افتتاح ۵ پروژه عمرانی در زابل با حضور نوبخت

سیستان و بلوچستان با حضور محمد باقر نوبخت، معاون رئییس جمهور، پنج پروژه عمرانی در شهرستان زابل افتتاح شد.

به گزارش ایسنا افتتاح ساختمان فرمانداری نیمروز، ساختمان فرمانداری فنوج (به صورت ویدیو کنفرانس)، مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی بانوان شهرستان های نیمروز و هامون و پل افضل‌آباد از جمله این پروژه‌ها بود.

افتتاح همزمان ۱۰۰۰واحد مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)  و ۴۷۰۰ واحد مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دو روستای زابل از برنامه های این سفر است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر یک روزه از راه آهن زاهدان-خاش و راه آهن خاش- ایرانشهر به صورت هوایی بازدید و در ادامه  این سفر از حاشیه شهر زاهدان دیدن خواهد

سیستان و بلوچستان رتبه نخست توزیع عادلانه منابع در کشور را دارد

سیستان و بلوچستان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: سیستان و بلوچستان در مقایسه با استان‌های دیگر با وجود منابع محدود در شرایط تحریم و محاصره اقتصادی کشور رتبه نخست در توزیع عادلانه این منابع را دارد.

به گزارش ایسنا محمدباقر نوبخت امروز ۱۶ فروردین ماه در حاشیه افتتاح همزمان پنج پروژه عمرانی فرمانداری‌های نیمروز و فنوج، مجموعه فرهنگی آموزشی ورزشی بانوان هامون و نیمروز و محور و پل بزرگ افضل‌آباد افزود: جمهوری اسلامی ایران سرزمینی پهناور با ظرفیت اقتصادی بزرگ بوده و هم‌اینک رتبه هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان در شرایط محاصره کامل اقتصادی را داراست.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از رشته‌های علم و فناوری جزو چند کشور محدود و معدود جهان است افزود: ایران اسلامی هم در دل ذره اتم و هسته آن نفوذ داشته و انرژی‌اش را برای خدمت به مردم به کار می‌گیرد و هم در فضا ماهواره‌های جهانی حضور دارد.

معاون رییس جمهوری با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان ظاهرا از مشکل کم‌آبی رنج می‌برد اما به لطف خداوند روی منابع عظیمی از آب در زیر زمین قراردارد تصریح کرد: با دستیابی به آب‌های ژرف و عمیق  می‌شود آن‌ها را به خدمت مردم در آورد.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در کنار خلیج‌فارس و دریای عمان قراردارد تاکید کرد: خوشبختانه  دولت در هر دو مورد هم در زمینه آب‌های ژرف  و هم در بهره‌برداری از آب خلیج‌فارس و دریای عمان کار خود را آغاز کرده است.

نوبخت با بیان اینکه دولت دوازدهم تا روزی که در این مسوولیت انجام وظیفه می‌کند خدمتگزار مردم است خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان را از نظر منابع مالی برای هر۲ موضوع آب‌های ژرف و انتقال آب از دریای عمان پشتیبانی خواهیم کرد.

وی با اشاره به تاکید مداوم رهبر معظم انقلاب به دولت مردان نسبت به رسیدگی به امور سیستان و بلوچستان گفت: تلاشمان این خواهد بود که در مقایسه با سایر  استان‌ها به جهت  اولویت و  الزام به عدالتی که برای ما وجود دارد بیشترین تخصیص و اعتباراتی که در اختیار بنده است را  به این استان خواهم داد و علاوه بر این هر آنچه از دستمان برآید برای  کمک به منطقه انجام خواهیم داد.

همسان سازی حقوق کارکنان خدمات کشوری در سال جاری اجرایی می شود

سیستان و بلوچستان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه گفت: کسانیکه تحت پوشش نظام مدیریت خدمات کشوری هستند قانون متناسب سازی و همسان سازی را باقوت برای آنها درسال ۱۴۰۰ اجرا خواهیم کرد.

دکتر نوبخت در گفت وگو با ایسنا افزود: قطعا برای سال ۱۴۰۰ استخدامی داریم و در واقع ما اجازه استخدام یک سوم تعدادی که بازنشسته می‌شوند را داریم ضمن اینکه ۵۳ هزار مجوز استخدامی که سال گذشته برای وزارت بهداشت ودرمان صادرشده بود اجرایی می‌شود و همچنین هرسال برای فرهنگیان هم برنامه استخدام داریم که تعدادش را به سازمان اموراداری و استخدامی اعلام می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت برنامه وبودجه ادامه داد: کسانیکه تحت پوشش نظام مدیریت خدمات کشوری هستند قانون متناسب سازی و همسان سازی را باقوت برای آنهادرسال ۱۴۰۰ اجرایی خواهیم کرد.

وی بیان کرد: هم‌چنین برای کسانیکه در نظام تامین اجتماعی دستمزد و مستمری دریافت می‌کنند بالغ بر۹۰ هزار میلیارد تومان درسال جاری جهت همسان سازی حقوق‌شان پیش بینی شده است، همین‌طور قانون تسری را برای کارکنان زحمت کش زندان ها قطعا اجرایی می کنیم.

نوبخت درادامه گفت: همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز در سال‌جاری اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

توسط نوبخت، 5700 واحد مسکونی روستایی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

سیستان و بلوچستان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر به سیستان و بلوچستان ۵۷۰۰ واحد مسکن روستایی را در این استان افتتاح کرد.

به گزارش ایسنا محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در مراسم افتتاح ۵۷۰۰ واحد مسکن روستایی و محرومان که شامل ۱۰۰۰واحد مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)  و ۴۷۰۰ واحد مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و در مجموع ۸۸۰۰ واحد مسکن روستایی سیستان و بلوچستان محسوب می شود افزود: در سفرهای قبل که به این استان انجام شد ۸۶ طرح و پروژه مورد تایید دولت قرار گرفت که برای تکمیل آن‌ها تا این تاریخ  هشت هزار میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان دوره خدمت دولت دوازدهم ۴۶ طرح و پروژه با ارزش ۵۷۰ میلیارد تومان باید به اتمام برسد افزود: این سفر برای بررسی این طرحها و پروژه‌ها و وعده‌های قبلی انجام شده است.

معاون رییس جمهوری با اشاره به اینکه یکی از این وعده‌ها موضوع ۱۷ هزار واحد مسکونی بود که برای  محرومان باید با همکاری  کمیته حضرت امام (ره) و بنیاد مسکن ساخته می‌شد تصریح کرد: خوشبختانه در این سفر ۵۷۰۰ واحد ساخته شده در یک برنامه نمادین کلید خانه و سند مالکیت به صاحبان اصلی تقدیم شد.

وی با تاکید براینکه تاکنون ۱۱ هزارو  ۳۰۰ واحد از این خانه‌ها تکمیل شده وخانواده ها در آنها مستقر شدند خاطرنشان کرد: ۱۷ هزار واحد هم به یاری خداوند ظرف چندماه آینده قبل از اتمام دولت مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

نوبخت خاطرنشان کرد: در این سفر برای اینکه ما بتوانیم از مجموع طرح راه آهن چابهار به زاهدان، پروژه زاهدان به خاش را  ظرف ماه‌های آینده افتتاح کنیم نیاز به بازدیدی بود که  امروز با  استاندار سیستان و بلوچستان  و مسوولان استانی از این پروژه زیرساخت راه‌آهن بازدید خواهد شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.