کد خبر : 21955
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱:۱۱

ارزانی: بیش از ۲۶ هزار کانون در کشور فعالیت می‌کنند

ارزانی: بیش از ۲۶ هزار کانون در کشور فعالیت می‌کنند

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: بیش از ۲۶ هزار کانون در سراسر کشور فعالیت می‌کنند. به گزارش ایسنا به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، آیین تکریم از حجت‌الاسلام و المسلمین «غلامعلی قدیریان» و معارفه «حسین براتی» به عنوان سرپرست جدید ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان تهران، صبح امروز دوشنبه ۱۶

ارزانی: بیش از ۲۶ هزار کانون در کشور فعالیت می‌کنند

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: بیش از ۲۶ هزار کانون در سراسر کشور فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، آیین تکریم از حجت‌الاسلام و المسلمین «غلامعلی قدیریان» و معارفه «حسین براتی» به عنوان سرپرست جدید ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان تهران، صبح امروز دوشنبه ۱۶ فروردین با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین «حبیب رضا ارزانی» رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، «احد جاودانی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و معاونین، «مرتضی طاهریان» معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد فهما، در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم جاودانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران طی سخنانی با اشاره به اهمیت گسترش و تعمیق فعالیت‌های دینی گفت: تاکنون اقدامات قابل تقدیری در ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران شاهد بودیم که اعتلا و  گسترش این سلسله فعالیت‌ها در گرو هم‌افزایی مضاعف به منظور پیشبرد بهتر برنامه‌ها است.

در ادامه، حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی، به فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اشاره و ضمن تشریح دستاوردهای ستاد فهما، گفت: در حال حاضر بیش از ۲۶ هزار کانون در سراسر کشور فعالیت می‌کنند که این مهم با سند تحول ستاد فهما، طبقه‌بندی، کیفی سازی و نظام مند شدن فعالیت های کانون‌ها به سمت ایجاد فضای رقابتی سالم حرکت می کند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه به شعار سال ۱۴۰۰ که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها» نامگذاری شده است اشاره کرد و افزود: با عنایت به این مساله، توانمندسازی و مهارت‌افزایی کانون‌های مساجد در قالب ۱۲ رواق و سه شبستان مورد توجه قرار می‌گیرد که البته کار سنگین و حساسی است به ویژه آنکه اساس فعالیت ما در عرصه دین و مسجد تعریف شده و از جایگاه مهم و حساسی برخوردار است؛ بنابراین باید روی انتظام و کیفی‌سازی تلاش بیشتری صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه در عرصه فعالیت‌های مسجد باید قله را در نظر گرفته و الگو قرار دهیم، گفت: در این عرصه ارتباط با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها اهمیت بسزایی دارد، همان طور که ارتباط و همکاری ۱۱ دستگاه همکار در شورای سیاست گذاری ستاد فهما، به این سلسله فعالیت‌ها قوام و تبلور می‌بخشد؛ بنابراین همکاری‌ها باید دو سویه باشد.

رئیس ستاد فهما در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد و فعالیت‌های حجت الاسلام و المسلمین «قدیریان» گفت: رشد بسیار خوبی را در سطح کانون‌های مساجد استان تهران در دوره مدیریت ایشان شاهد بودیم به طوری که استان تهران در مناطق فهما رتبه اول را به دست آورد که قابل توجه و تقدیر است؛ البته می‌توان این سلسله فعالیت‌ها را در عرصه های مختلف از جمله حضور در مراکز مختلف به ویژه مرکز رسیدگی به امور مساجد افزایش داده و تعمیق بخشید.

حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی اظهار کرد: ستاد فهما تاکنون در عرصه‌های متعددی فعالیت داشته که از جمله آنها می توان به تولید ۳۲ هزار اثر فاخر اشاره داشت که از آن میان ۱۶ اثر تولیدات جدید کانون‌ها را تشکیل می‌دهند، بسیاری از این آثار تاکنون در مراکز مختلف صدا و سیما استفاده شده است.

وی در ادامه ضمن تبریک به «حسین براتی» به عنوان سرپرست جدید ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان تهران که با حفظ سمت به عنوان مسئول دبیرخانه شورای سیاست‌گذاری ستاد فهما نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد، اظهار کرد: سال‌ها از خدمات و فعالیت‌های ایشان در ستاد استان خوزستان بهره مند شدیم، امروز نیز امیدواریم با قوت بیشتر از فعالیت های وی به عنوان فردی متین و صبور بهره‌مند شویم، به ویژه که به عنوان مسئول دبیرخانه شورای سیاست‌گذاری ستاد فهما و ارتباطاتی که با ستادهای استانی دارند، از اشراف خوبی نسبت به فضای کلی فعالیت‌های استانی برخوردار هستند.

همچنین در ادامه براتی ضمن قدردانی از مباحث مطرح شده اظهار امیدواری کرد که با تعامل بیشتر، شرایط توسعه همه جانبه فعالیت ها به ویژه در عرصه ارتباط با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بیش از پیش فراهم شود.

در ادامه، حجت‌الاسلام و المسلمین قدیریان طی سخنانی اظهار کرد: اکنون که فصل همکاری من به عنوان مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان تهران به پایان رسیده است، ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی، امیدوارم شاهد رشد و ارتقای روزافزون کانون های مساجد باشیم.

این گزارش می افزاید؛ در حکم سرپرست ستاد فهمای  استان تهران چنین آمده است:

جناب آقای حسین براتی

نظر به شایستگی و تجارب ارزشمند جنابعالی و با عنایت به هماهنگی صورت گرفته با مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها در راستای تحقق ماده ۱۰ اساسنامه ستاد به موجب این حکم به سمت سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد منصوب می‌شوید.

بی تردید توفیق خدمت به خانه‌های خدا و فعالان حوزه فرهنگ مساجد کشور موهبتی است که به لطف حضرت باریتعالی در این مقطع از زمان به ما اعطا شده است. از این رو ضروری است در چهارچوب ماموریت های ذاتی و ابلاغی ستاد و با بهره گیری از تمامی فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود و نیروهای کارآمد زمینه خدمت‌رسانی گسترده‌تر به عزیزان مسجدی را فراهم کنید.

تشکیل منظم جلسات شورای هماهنگی استان با دستور کارهای مهم و کارشناسی، تعامل سازنده و موثر با شخصیت های حقوقی و حقیقی شورای استانی از طریق برگزاری جلسات مشترک به منظور بهره مندی بیش از پیش عزیزان کانونی از ظرفیت های سایر دستگاه ها، پیگیری مجدانه و اتخاذ راهکارهای مناسب در راستای جذب منابع استانی (مالی و تجهیزاتی)، بهره گیری از خرد جمعی به ویژه استفاده از نظرات و توانمندی‌های نخبگان کانونی و تصمیم گیری ها و اقدامات، تلاش وافر و جدی در جهت استقرار نظام جامع فهما در بستر پرتال بچه های مسجد، عملیاتی سازی ابلاغیه‌های رسمی ستاد (برنامه های ابلاغی شورای محترم معاونان ستاد) با بهره گیری از تمامی ظرفیت‌ها، ایجاد سازوکار مناسب به منظور تقویت ارتباط ستاد استانی با شخصیت‌های حقوقی و حقیقی استان به ویژه نماینده معزز ولی فقیه، استاندار محترم، علمای گرانقدر استان، نمایندگان گرامی مجلس شورای اسلامی، مدیران نهادهای فرهنگی و هنری استان و نیز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مورد تاکید و انتظار جدی اینجانب است.

امید می رود با استعانت از خداوند متعال در مسیر تحقق مسجد اسلامی مبتنی بر آیات کریمه و روایات حضرات معصومین (ع) و فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در راستای تحقق بیانیه گام دوم موفق و موید باشید.

حبیب رضا ارزانی

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.