کد خبر : 58235
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 مهر 1400 - 19:09

از ایجاد محدودیت های غیرقانونی در تبلیغات انتخاباتی پرهیز شود

از ایجاد محدودیت های غیرقانونی در تبلیغات انتخاباتی پرهیز شود

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان بر پرهیز از ایجاد محدودیت غیرقانونی در فعالیت های انتخاباتی تاکید کرد و گفت: بخش زیادی از فعالیت های انتخاباتی براساس رویه های متعارف انجام می شود و به دنبال آن هستیم که از تبلیغات غیرقانونی و نامتعارف جلوگیری شود. “یدالله موحد” در نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم

از ایجاد محدودیت های غیرقانونی در تبلیغات انتخاباتی پرهیز شود

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان بر پرهیز از ایجاد محدودیت غیرقانونی در فعالیت های انتخاباتی تاکید کرد و گفت: بخش زیادی از فعالیت های انتخاباتی براساس رویه های متعارف انجام می شود و به دنبال آن هستیم که از تبلیغات غیرقانونی و نامتعارف جلوگیری شود.

“یدالله موحد” در نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان کرمان با اشاره به تبیین راهبردهای ۳۰ گانه در راستای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ افزود: این راهبردها به صورت مکتوب در اختیار تمامی اعضای ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی قرار گرفته و باید محور تمامی برنامه ها و اقدامات باشد.

وی با تاکید بر این مطلب که ایجاد زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات از راهبردهای اساسی ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی به شمار می رود، اظهار کرد: برخورد با جرایم انتخاباتی باید به نحوی انجام شود که از ایجاد تشویش در اذهان عمومی جلوگیری کرده و این اطمینان را به مردم بدهد که ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی با دقت نظر و هوشیاری در حوزه مسئولیت های قانونی خود اقدام می کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، موحد تصریح کرد: رصد دقیق فعالیت هواداران کاندیداهای احتمالی که ممکن است در آیند چالش آفرین باشد، در دستور کار قرار دارد و در این راستا، باید تدبیر و مدیریت شود که تبلیغات انتخاباتی براساس قانون و به شکلی منطقی پیش رود.

وی گفت: با توجه به شرایط کنونی بخش زیادی از تبلیغات کاندیداها در فضای مجازی انجام می شود و از این رو تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی نیز افزایش می یابد و باید توجه داشت که کارکرد کمیته رصد فضای مجازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رییس کل دادگستری استان کرمان سرعت انتشار مطالب در فضای مجازی و لزوم نظارت و اقدام به موقع در پیشگیری و برخورد با جرایم این حوزه بیان کرد: هر اقدامی در حوزه پیشگیری از جرایم انتخاباتی در فضای مجازی و حقیقی باید براساس راهبرد “اقدام به موقع” انجام شود زیرا در غیر این صورت اثرگذاری لازم را به دنبال نخواهد داشت.

وی با اشاره به اعلام نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر عنوان کرد: برخی افراد رد صلاحیت شده به جای پیگیری قانونی دلایل رد صلاحیت خود، اقدام به انتشار مطالب رسانه ای، سم پاشی کردن و شبهه افکنی می نمایند که مراجع نظارتی را تحت فشار قرار دهند تا نتیجه مطلوب خود را به دست آورند و در این راستا مراجع مربوطه باید به این موضوعات به سرعت ورود کنند و اقدامات آنها به نحوی باشد که افراد از مجاری قانونی اعتراضات خود را مطرح و پیگیری کنند.

موحد ضمن تاکید بر اینکه بیشترین نقش در تامین سلامت و امنیت انتخابات بر عهده نیروهای امنیتی و انتظامی است، گفت: اقدامات نیروهای مسلح استان کرمان همواره در چارچوب قانون انجام شده و جای تقدیر دارد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه جلسات توجیهی اقشار مختلف از جمله رسانه ها، چاپخانه داران و متولیان تبلیغات انتخاباتی باید در سطح شهرستان ها نیز به صورت جدی دنبال شود، اظهار کرد: انتظار بروز حتی کمترین تخلفات را در حوزه چاپخانه ها نداریم و در این راستا چاپخانه داران باید در انتشار مطالب دقت کافی را داشته باشند که مطالب منتشره از اصالت لازم برخوردار باشند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.