تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 اکتبر 2021 - 21:16
کد خبر : 25704

استخدام ۱۶۰۰۰فرزند شهید و جانباز ۷۰درصد در کشور

استخدام ۱۶۰۰۰فرزند شهید و جانباز ۷۰درصد در کشور

ایسنا/کردستان معاون رئیس جمهور، از استخدامی ۱۶ هزار فرزند شهید و جانباز ۷۰ درصد خبر داد و گفت: دفترچه اختصاصی آزمون استخدامی پنجشنبه ماه جاری منتشر می‌شود که سهم استان کردستان ۴۰۱ نفر است. سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز (۱۷فروردین ماه) در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ

استخدام ۱۶۰۰۰فرزند شهید و جانباز ۷۰درصد در کشور

ایسنا/کردستان معاون رئیس جمهور، از استخدامی ۱۶ هزار فرزند شهید و جانباز ۷۰ درصد خبر داد و گفت: دفترچه اختصاصی آزمون استخدامی پنجشنبه ماه جاری منتشر می‌شود که سهم استان کردستان ۴۰۱ نفر است.

سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز (۱۷فروردین ماه) در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار کرد: یکی از بسترهای نشان دادن راه رسیدن به خداوند شهدا و شهادت هستند.

وی افزود: خداوند مقام شهدا را بسیار والا برشمرده و سفارش کرده که خانواده شهدا باید مورد لطف و محبت قرار بگیرند چرا که این افراد عزیزشان را در خدا و برای دفاع از خاک کشور تقدیم کرده اند.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، به گران بها بودن شهدا اشاره و بیان کرد: شهدای ما آنقدر از لحاظ ظرف معنوی ثروتمند شدند که به جزء خداوند هیچ کسی قدرت خرید آن‌ها را نداشت.

اوحدی همچنین به احترام گذاشتن به خانواده شهدا اشاره کرد و گفت: همه ما باید در مقابل خانواده شهدا، ایثارگران و آزادگان سر تعظیم فرود بیاوریم چرا که نجابت، عزت و شجاعت در این خانواده ها به فور دیده می‌شود.

وی نجابت را ویژگی خانواده های شهدای کردستانی عنوان کرد و افزود: عزت نفس، قدرت و کرامت در رفتار و گفتار این خانواده ها دیده می‌شود لذا با همه سختی ها، جنگ اقتصادی و تحریم ها همچنان باید هفته ایثار و شهادت در استان برگزار شود چرا که عزم و احترام این کشور به لطف خون شهیدان است.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، به شعار سال نیز اشاره کرد و گفت: امیدواریم با ترویج فرهنگ و برآورده کردن شعار سال در راه تولید و اشتغال شاهد توسعه و پیشرفت در کشور و استان کردستان باشیم.

وی از استخدامی ۱۶ هزار فرزند شهید و جانباز ۷۰ درصد خبر داد و گفت: دفترچه اختصاصی آزمون استخدامی پنجشنبه ماه جاری منتشر می‌شود که سهم استان کردستان ۴۰۱ نفر است.

محمد دره وزمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، یکی ظرفیت های اقتصادی استان را معادن عنوان و اظهار کرد: یکی از بهتریم ظرفیت ها در استان معادن مرمر کردستان است که ثبت ملی و جهانی شده است.

وی با اشاره به اینکه معادن مرمر کردستان در اختیار بنیاد شهید است، افزود: این معادن در شهرستان قروه قرار دارد که یکی از معادن درآمدی بنیاد در طول چهار دهه گذشته بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ذکر کرد: متاسفانه جزء خام فروشی و صادرات به ازای استخراج و برداشت از معادن در استان اتفاقی نیفتاده است.

دره وزمی ادامه داد: مردم کردستان از معادن مرمری که برند جهانی است و در کشور چین با ارزش افزوده چندین برابری فراوری می‌شود متاسفانه هیچ بهره‌ای نبرده اند لذا در خواست داریم در خصوص فراوری سنگ مرمر در استان کردستان چاره ای بیندیشید چرا که خام فروشی سزاور این مردم نیست.

فایق رستمی، امام جمعه سنندج در این جلسه گفت: شهیدان درس عزت، کرامت، شرافت، ایثار، فداکاری، صبر و استقامت و امنیت را به مردم دادند.

وی افزود: شهیدان پیام خودشان را به عالم رساند و برای دفاع از آب و خاک وطنشان جان خود را تقدیم  کردند که دشمنان جرات نداشته باشند به خاک کشورمان وارد شوند.

وی به شعار سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: مسئولان باید با ایجاد این شعار به توسعه استان کمک کنند.

همچنین ابراهیم زارعی معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان، از برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید قبل از گسترش کرونا در شهرستان سنندج و در ۱۰ شهرستان استان در راستای حفظ و یاد و خاطره شهدا در استان اشاره کرد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید رپورتاژ آگهی

جدیدترین  گلایه   دستگیر  شورا   ثبت   اشتغالزای

اختصاص  جمع آوری   ۳۷ اثر  فصل  کمک   آماده 

خرید   برگزاری  حضور   مسابقا  بلیت پر  رئیس 

انتخابات   نشان ملی   خرداد   آغاز کا   آماده

 جدیدتری  اجرای   ۱۲ کیل   مدیرک

 یک زوج   پاسد   سبک  تولید   مصوبات

استند تسلیت

پلتفرم تبادل پرفکت مانی

automoby

خرید روباکس

post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post