کد خبر : 42188
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲:۰۱

اعلام لیست نهایی وزنه‌برداری قهرمانی آسیا/۲ایرانی بیشترین رکورد ورودی را دارند

اعلام لیست نهایی وزنه‌برداری قهرمانی آسیا/۲ایرانی بیشترین رکورد ورودی را دارند

لیست نهایی وزنه برداران حاضر در قهرمانی آسیا اعلام شد و نمانیدگان ایران حریفان خود را شناختند. به گزارش ایسنا، مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا که گزینشی المپیک توکیو نیز است، به میزبانی ازبکستان آغاز می شود. لیست نهایی وزنه برداران حاضر در این رقابتها اعلام شد و ایران  ۹ وزنه بردار در بخش مردان

اعلام لیست نهایی وزنه‌برداری قهرمانی آسیا/۲ایرانی بیشترین رکورد ورودی را دارند

لیست نهایی وزنه برداران حاضر در قهرمانی آسیا اعلام شد و نمانیدگان ایران حریفان خود را شناختند.

به گزارش ایسنا، مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا که گزینشی المپیک توکیو نیز است، به میزبانی ازبکستان آغاز می شود. لیست نهایی وزنه برداران حاضر در این رقابتها اعلام شد و ایران  ۹ وزنه بردار در بخش مردان و پنج وزنه بردار در بخش زنان دارد.

در بخش زنان تنها پوپک بسامی در گروه B  وزنه می زد و بقیه نمایندگان ایران در گروه A حضور دارند.

در بخش مردان  هر ۹ وزنه بردار ایران در گروه A حضور دارند اما تنها رسول معتمدی در ۱۰۲ کیلوگرم و علی داودی در فوق سنگین بالاترین رکورد ورودی را دارند.

رکورد ورودی نمایندگان ایران به شرح زیر است:

*تیم ملی  زنان

گروه B دسته ۵۵ کیلوگرم:
پنج وزنه بردار در این گروه حضور دارند و رکورد ورودی پوپک بسامی از ایران ۱۸۲ کیلوگرم است.

گروه A دسته ۷۱ کیلوگرم:
فروغ یونسی از ایران با شش وزنه بردار در این گروه به رقابت می پردازد. رکورد ورودی او ۱۸۸ کیلوگرم است که در رده ششم گروه قرار دارد.
بیشترین رکورد ورودی با ۲۳۰ کیلوگرم برای وزنه بردار ترکمنستان است.

گروه A دسته ۸۱ کیلوگرم: 
در این گروه هشت وزنه بردار به رقابت می پردازند. ایران دو نماینده دارد. رکورد ورودی الهام حسینی ۲۱۵  کیلوگرم و  الناز باجلانی ۲۰۵ کیلوگرم است.
بیشترین رکورد وروی برای وزنه بردار قزاقستان با ۲۳۵ کیلوگرم است.

گروه A دسته ۸۷+ کیلوگرم:
هشت وزنه بردار در این گروه حضور دارند.فاطمه یوسفی با رکورد ورودی ۲۱۰ کیلوگرم نماینده ایران در این وزن است.
یوسفی به همراه وزنه بردار مغولستان کمترین رکوردهای ورودی  را دارند.
بیشترین رکورد ورودی با ۲۶۰ کیلوگرم برای وزنه برداران کره جنوبی  و اندونزی است.

* تیم ملی مردان 
گروه A دسته ۷۳ کیلوگرم: 
هفت وزنه بردار به رقابت می پردازند. مصطفی جوادی از ایران با رکورد ۳۴۰ کیلوگرم به همراه وزنه بردار اندونزی در رده سوم این دسته قرار دارد.
بیشترین رکورد ورودی ۳۵۰ کیلوگرم متعلق به وزنه بردار چین است.

گروه A دسته ۸۱ کیلوگرم:
۹وزنه بردار در این گروه حضور دارند. رکورد ورودی حسین سلطانی از ایران ۳۵۰ کیلوگرم است که با وزنه برداران ترکمنستان و ازبکستان در رده سوم قرار دارد.
وزنه بردار چین با ۳۶۵ کیلوگرم بیشترین رکورد ورودی را دارد.

گروه A دسته ۸۹ کیلوگرم :
ایران در این گروه دو نماینده دارد و رکورد ورودی کیانوش رستمی ۳۷۰ و علی میری ۳۶۵ کیلوگرم است.
وزنه بردار کره جنوبی با ۳۹۰ کیلوگرم در این گروه اول است.
رستمی و وزنه بردار ازبک در رده دوم و علی میری  و وزنه بردار قزاقستان در رده سوم قرار دارند.

گروهAدسته ۹۶ کیلوگرم:
هفت وزنه بردار در این گروه حضوردارند. سهراب مرادی و تیان تائو از چین شاخص ترین وزنه برداران حاضر در این گروه هستند.
رکورد ورودی مرادی ۳۸۵ کیلوگرم  و تیان تائو ۳۹۰ کیلوگرم است.
بیشترین رکورد ورودی برای وزنه بردار کره جنوبی با ۳۹۵ کیلوگرم است.

گروه A دسته ۱۰۲ کیلوگرم:
ایران در این وزن دو نماینده دارد. رکورد ورودی رسول معتمدی ۳۸۵ و برای رضا دهدار ۳۸۰ کیلوگرم است.
معتمدی بیشترین رکورود  را در این گروه داردو اول است.
فارس الباخ وزنه بردار قطر و رقیب سهراب مردی بجای دسته ۹۶ در دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه می زند که رکورود ورودی او ۳۸۰ کیلوگرم است.
رسول بیکف وزنه بردار قرقیزستان که سهراب مرادی بر سر سهمیه المپیک با او رقابت دارد نیز بجای ۹۶ کیلوگرم در دسته ۱۰۲  وزنه می زند.

گروه A دسته ۱۰۹ کیلوگرم:
۱۰ وزنه بردار به رقابت می پردازند. رکورد ورودی کیا قدمی ۳۹۵ کیلوگرم است. بیشترین رکورد ورودی با ۴۲۰ کیلوگرم برای اکبر ژورائف و روسلان نورالدینوف از ازبکستان است.

 گروه Aدسته ۱۰۹+ کیلوگرم:
علی داودی از ایران با پنج وزنه بردار در این گروه به رقابت می پردازد. رکورد ورودی نماینده ایران ۴۳۵ کیلوگرم است که بیشترین رکورد ورودی را در اختیار دارد.
برنامه رقابت نمایندگان ایران ( ساعت مسابقات به وقت ایران است).

*یکشنبه ۲۹ فروردین
گروه B دسته ۵۵ کیلوگرم زنان  ساعت: ۸:۳۰
پوپک بسامی

*سه شنبه ۳۱ فروردین
گروه A دسته ۷۳ کیلوگرم مردان  ساعت ۱۸:۳۰
مصطفی جوادی

*چهارشنبه اول اردیبهشت
گروه A دسته ۷۱ کیلوگرم زنان    ساعت: ۱۵:۳۰

فروغ یونسی

*پنجشنبه ۲ اردیبهشت

گروه A دسته ۸۱ کیلوگرم مردان  ساعت: ۱۸:۳۰
حسین سلطانی

گروه A دسته ۸۹ کیلوگرم مردان  ساعت: ۱۸:۳۰
کیانوش رستمی و علی میری

*جمعه ۳ اردیبهشت
گروه A دسته ۸۱ کیلوگرم زنان   ساعت ۱۵:۳۰
الناز باجلانی  و الهام حسینی
گروه Aدسته ۹۶ کیلوگرم مردان  ساعت ۱۸:۳۰
سهراب مرادی

*شنبه ۴ اردیبهشت
گروه Aدسته ۱۰۲ کیلوگرم مردان  ساعت  ۱۲:۳۰
رسول معتمدی  و رضا دهدار

گروه A دسته ۱۰۹ کیلوگرم مردان  ساعت ۱۵:۳۰
کیا قدمی

*یکشنبه ۵ اردیبهشت
گروه Aدسته ۸۷+ کیلوگرم زنان   ساعت ۱۲:۳۰
فاطمه یوسفی

گروه A دسته ۱۰۹+ کیلوگرم مردان ساعت: ۱۵
علی داودی
در بخش داوری و گروه فنی مسابقات، علی ذیفهم و مهدی خالقی از ایران حضور دارند. داود باقری نیز در کمیته پزشکی مسابقات حضور دارد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.