تاریخ انتشار : یکشنبه 8 آگوست 2021 - 0:21
کد خبر : 3794

افزایش ۳۴۵ درصدی سرمایه گذاری صنعتی در آذربایجان غربی

افزایش ۳۴۵ درصدی سرمایه گذاری صنعتی در آذربایجان غربی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اظهار کرد: طی ۲ ماهه نخست سال جاری در استان۳۳۴ فقره جواز تأسیس جهت ایجاد واحدها تولیدی صنعتی صادر گردید که نسبت به ۲ ماهه مشابه سال ۱۳۹۹ با بیش از ۱۲۴ درصد رشد روبرو بوده است. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،

افزایش ۳۴۵ درصدی سرمایه گذاری صنعتی در آذربایجان غربی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اظهار کرد: طی ۲ ماهه نخست سال جاری در استان۳۳۴ فقره جواز تأسیس جهت ایجاد واحدها تولیدی صنعتی صادر گردید که نسبت به ۲ ماهه مشابه سال ۱۳۹۹ با بیش از ۱۲۴ درصد رشد روبرو بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان، غلامرضا بابایی گفت: طی ۲ ماهه نخست سال جاری در استان ۳۳۴  فقره جواز تأسیس جهت ایجاد  واحدها تولیدی صنعتی صادر شد که نسبت به ۲ ماهه مشابه سال گذشته با بیش از ۱۲۴ درصد رشد روبرو بوده است.
وی افزود: برای ایجاد این واحدهای صنعتی بیش از ۲۱ هزار و ۶۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام خواهد شد که پیش بینی می شود با وارد شدن این واحدهای تولیدی صنعتی به مدار تولید برای ۶ هزار و ۲۳۶ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شود که نسبت به ۲ ماهه سال گذشته با بیش از ۱۶۴ درصد از لحاظ ایجاد اشتغال افزایش داشته است.
بابایی تصریح کرد: همچنین طی ۲ ماهه نخست امسال ۲۸ فقره پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه برای واحدهای صنعتی در استان صادر گردیده است که نسبت به مدت زمان مشابه ۱۳۹۹ بیش از ۲۷ درصد افزایش داشته است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اضافه کرد: برای راه اندازی و بهره برداری از واحد های فوق بیش از ۱۲۷۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده که از لحاظ سرمایه گذاری ۶۳ درصد افزایش داشته است که با به چرخه تولید وارد شدن این واحدهای صنعتی تولیدی زمینه اشتغال مستقیم برای ۲۴۱ نفر مهیا شده است.
بابایی تأکید کرد: در حال حاضر ۲۰۴۱ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۷۴ هزار و ۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم و پایدار برای ۵۸ هزار و ۲۶۵ نفر در استان مشغول به فعالیت می باشند.
رییس سازمان صمت خاطرنشان کرد: ۳۰۹ طرح صنعتی نیز با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصدی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۲۳ هزار و ۷۶۶ میلیارد ریال در دست اجرا است که با راه اندازی این واحدها زمینه اشتغال برای ۸۳۳۸ نفر فراهم خواهد شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها