کد خبر : 152627
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 آذر 1400 - 15:53

اقدام یک خیر برای پرداخت مستمری ۱۰۰ هزار تومانی برای هزار نفر نیازمند

اقدام یک خیر برای پرداخت مستمری ۱۰۰ هزار تومانی برای هزار نفر نیازمند

مدر کل بهزیستی استان اردبیل گفت: یک خیری که بی‌نام و نشان فعالیت می‌کند از طریق بهزیستی قرار است برای هزار نفر ماهانه ۱۰۰ هزار تومان مستمری پرداخت کند تا بخشی از نیازمندی این خانواده‌ها برطرف شود. به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، بهزاد ستاری در گرامیداشت هفته جوان و در ششمین نشست مدیر پاسخگو در

اقدام یک خیر برای پرداخت مستمری 100 هزار تومانی برای هزار نفر نیازمند
مدر کل بهزیستی استان اردبیل گفت: یک خیری که بی‌نام و نشان فعالیت می‌کند از طریق بهزیستی قرار است برای هزار نفر ماهانه ۱۰۰ هزار تومان مستمری پرداخت کند تا بخشی از نیازمندی این خانواده‌ها برطرف شود.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، بهزاد ستاری در گرامیداشت هفته جوان و در ششمین نشست مدیر پاسخگو در جمع جوانان و اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد در اردبیل اظهار کرد: بهزیستی با تنوع فعالیت‌ها توانسته است به بیش از ۲۸ هزار و ۳۰۰ نفر مستمری بگیر و خانواده‌های نیازمند ارائه خدمات کند که این تنوع خدمات به بیش از ۱۹۰ مورد می‌رسد.
وی خاطرنشان کرد: ما سال گذشته موفق شدیم تمام پشت نوبتی‌ها را پذیرش کنیم به طوری که تعداد مددجویان تحت پوشش این اداره کل در سال گذشته از ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر به بیش از ۲۸ هزار و ۳۰۰ نفر رسید به طوری که ما ۱۳ هزار نفر مستمری بگیر جدید پذیرش کردیم.
مدیر کل بهزیستی استان اردبیل به افزایش مستمری این افراد تا سقف ۳.۴ برابر اشاره کرد و گفت: یارانه این افراد نیز در سال گذشته در کنار افزایش مستمری آنها دو برابر شد.
ستاری با اشاره به فعالیت انجمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد بیان کرد: ما تاکنون بیش از ۹۵ درصد کارها و فعالیت‌های خود را از طریق این تشکل‌ها و مجموعه‌های خیریه به بخش غیردولتی واگذار کردیم و آمادگی داریم در سال جدید نیز مابقی تعهدات خدمتی خود را برای مددجویان و معلولان به این مجموعه‌ها واگذار کنیم.
وی از فعالیت ۴۰ کلینیک و مرکز خدمات مددکاری غیردولتی خبر داد و تصریح کرد: در این مراکز برای ۲۸ هزار نفر پرونده تشکیل شده تا از طریق این مجموعه‌های غیردولتی ارائه خدمات انجام شود.
مدیر کل بهزیستی استان اردبیل با یادآوری اینکه اداره کل بهزیستی استان اردبیل در سال گذشته ۱۴۰ واحد مسکونی را برای معلولان تامین کرده است، افزود: در حمایت از خانواده‌های چندمعلول ۶۷ واحد مسکن با پرداخت ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض در مناطق شهری و ۱۸ میلیون تومان نیز در مناطق روستایی تامین و در اختیار آنها قرار گرفته است.
ستاری به فعالیت‌های حوزه اشتغال بهزیستی نیز اشاره و اظهار کرد: عملکرد ما در مجموع در سال گذشته در حوزه اشتغال ۸۲۷ نفر بوده که ما موفق شدیم برای این تعداد افراد اشتغال مولد فراهم کنیم.
وی از پرداخت شهریه ۴۵۲ نفر از دانشجویان به مبلغ ۷۰۶ میلیون تومان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حمایت از هیئت‌های ورزشی به ویژه هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان، نابینایان و ناشنوایان بهزیستی استان اردبیل ۳۶۰ میلیون تومان کمک کرده که اغلب این کمک‌ها در قالب تهیه سالن و همچنین بکارگیری مربیان بوده است.
مدیر کل بهزیستی استان اردبیل اضافه کرد: ۷۰ پروانه فعالیت برای مراکز و موسسات غیردولتی صادر کردیم به طوری که دو مرکز اوتیسم، یک مرکز ارائه خدمات روزانه برای سالمندان، مرکز کودک و خانواده برای ناشنوایان و ۸ مرکز ازدواج و خانه امن برای زنان بی‌سرپرست تامین شده است.
ستاری به فعالیت موسسات خیریه اشاره کرد و گفت: تلاش ما بر این استا تا فعالیت این موسسات به سمت تخصصی و در حوزه‌های درمان، ازدواج و … سوق یابد.
وی با اشاره به ۴۰ مرکز نگهداری معلولان ذهنی، روانی و سالمندان با پذیرش یک هزار و ۸۵۱ نفر تصریح کرد: ما با همکاری یکی از خیرین در حال حاضر برای ۴۰۰ نفر ماهانه ۱۰۰ هزار تومان پرداختی را انجام می‌دهیم و این فرد که نمی‌خواهد نام و نشان او معلوم شود برای هزار نفر از نیازمندان قرار است ۱۰۰ هزار تومان مستمری پرداخت کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دستگاه سیل وکیوم

معرفی رضا بهرام توسط آپ سانگ