کد خبر : 61503
تاریخ انتشار : سه شنبه 27 مهر 1400 - 22:05

انتشار کتاب «مسکن، حریم، شخصیت» توسط جهاد دانشگاهی قزوین

انتشار کتاب «مسکن، حریم، شخصیت» توسط جهاد دانشگاهی قزوین

ایسنا/قزوین مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین گفت: کتاب «مسکن، حریم، شخصیت»، تألیف مهدی حمزه نژاد عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت و فاطمه برادران هروی عضو هیات علمی مدعو موسسه آموزش عالی خراسان توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شد. علی دل‌زنده مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره

انتشار کتاب «مسکن، حریم، شخصیت» توسط جهاد دانشگاهی قزوین

ایسنا/قزوین مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین گفت: کتاب «مسکن، حریم، شخصیت»، تألیف مهدی حمزه نژاد عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت و فاطمه برادران هروی عضو هیات علمی مدعو موسسه آموزش عالی خراسان توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شد.

علی دل‌زنده مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به موضوع کتاب تصریح کرد: تنظیــم حریم، قلمــرو و فاصله برای هر کارکرد و هر موجود از مفاهیم ریشه‌دار فرهنگی اســت کــه در همه زمان‌ها و در طول تاریخ امری شناخته‌شده و لازم تلقی شده است، حتی در دوره تجدد نیز که بسیاری از ارزش‌های فرهنگی و تاریخی نادیده گرفته شــد و کنار رفت بخش زیادی از این مفهوم در کتب روانشناسی محیط با اسامی مشابه ادامه پیدا کرد.

وی افزود: در مطالعات مربوطه، همیشه تردیدی ایجاد می‌شود که سهم بومی‌سازی باید بیشتر باشد یا جهانی‌سازی‌ها اما زاویه‌ای از این مطالعات به نظر می‌رسد به‌راستی ســهمی به ســزا و باارزش در سنت‌طلبی و انسان‌شناسی بومی دارند که نیاز به شناخت، تشریح و تطبیق با یافته‌های جهانی و کاربردی سازی را بیش از این دارد، به گمان مؤلفان، این موضوع و پژوهش صورت گرفته، قابلیت اصلاح بسیاری از ناسازگاری‌ها و آسیب‌های تعاملات اجتماعی و روابط انســانی را دارد.

مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین اظهار کرد: در این کتاب مؤلفان از همه محققان و پژوهشگران این حوزه دعوت می‌کنند تا کمک کنند که ابعاد ریشه‌دار این مفهوم عمیق فرا فرهنگی در گستره فرهنگی‌های بومی درون کشور شناسایی، جهانی‌سازی و کاربری شود.

وی یادآور شد: کتاب «مسکن، حریم، شخصیت»، تألیف مهدی حمزه نژاد عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت و فاطمه برادران هروی عضو هیات علمی مدعو موسسه آموزش عالی خراسان در ۲۲۶ صفحه و قطع وزیری به بهای ۸۵ هزار تومان از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشرشده است.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.