کد خبر : 39620
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1400 - 19:35

انتظار داشتیم از ظرفیت دانشگاه‌ها برای رفع بحران کرونا بیشتر استفاده شود

انتظار داشتیم از ظرفیت دانشگاه‌ها برای رفع بحران کرونا بیشتر استفاده شود

رئیس دانشگاه تهران گفت: از سوی دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های سطح یک کشور بارها پیشنهادهای کمک برای رفع بحران کرونا اعلام شد و انتظار داشتیم که از ظرفیت دانشگاه در این حوزه بیشتر استفاده شود. به گزارش ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در سی و یکمین اجلاس روسای ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور که به

انتظار داشتیم از ظرفیت دانشگاه‌ها برای رفع بحران کرونا بیشتر استفاده شود

رئیس دانشگاه تهران گفت: از سوی دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های سطح یک کشور بارها پیشنهادهای کمک برای رفع بحران کرونا اعلام شد و انتظار داشتیم که از ظرفیت دانشگاه در این حوزه بیشتر استفاده شود.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در سی و یکمین اجلاس روسای ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور که به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد و به دلیل شیوع بیماری کرونا دانشگاه های مستقر در تهران و استان ها به صورت الکترونیکی در این جلسه حاضر شدند. طی سخنانی اظهار کرد: در اجلاس روسای ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور تاکنون موضوعات بسیار مهمی بررسی شده است که اکنون بسیاری از این موضوعات در قالب فعالیت های کاربردی در سطح دانشگاه های کشور درحال انجام است.

وی افزود: در این جلسات موضوع توسعه همه جانبه دانشگاه ها در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فناوری و نوآوری مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه تهران اظهار داشت: ما شاهد تحولات زیاد در دانشگاه های بزرگ کشور هستیم که شاید بخشی از این تحولات ناشی از تحولات عمومی کشور و بخش اعظم آن مربوط به برگزاری این اجلاس ها بوده است.

دکتر نیلی احمد آبادی خاطرنشان کرد: این نشست ها بستری را فراهم کرده که دانشگاه های بزرگ بتوانند از دستاوردها ی یکدیگر در حوزه های مختلف استفاده کنند.

وی تاکید کرد: ایجاد کنسرسیوم مربوط به محیط زیست در موضوع سیاهه آموزشی شهرهای بزرگ یکی از نتایج بسیار مطلوب این نشست ها بشمار می رود.

رئیس دانشگاه تهران افزود: همچنین برگزاری این جلسات موجب شد تا از توانمندی دانشگاه ها در امر قانون گذاری به خصوص قانون بودجه بهره ببریم و امید است در تدوین  برنامه هفتم توسعه از این توانمندی ها استفاده شود.

دکتر نیلی احمد آبادی تاکید کرد: آثار اقدامات این ۱۳ دانشگاه بزرگ در بودجه و به خصوص در طرح همسان سازی به خوبی دیده شد چراکه در جلسات مختلف ۱۳ دانشگاه بزرگ نمایندگان مجلس حضور داشتند.

وی ادامه داد: همکاری ۱۳ دانشگاه بزرگ  کشور بستری فراهم کرد تا موضوع آموزش مجازی به اشتراک گذاشته شود و براین اساس دانشگاه های کشور توانستند در دوران شیوع بیماری کرونا به خوبی برنامه های آموزشی و پژوهشی خود را اجرا کنند.

رئیس دانشگاه تهران گفت: کرونا بحران ملی و جهانی است که در واقع چنین بحران هایی بهره برداری از تمامی ظرفیت های کشور را می طلبد.

دکتر نیلی افزود: کرونا تنها یک موضوع پزشکی نیست بلکه با مباحثی چون علم و فناوری، اقتصاد، اجتماع، فرهنگ و … ارتباط دارد بنابراین دانشگاه ها بیشتر از آنچه اکنون وجود دارد می توانستند به رفع این بحران کمک کنند.

وی تاکید کرد: از سوی دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های سطح یک کشور بارها پیشنهادهای کمک برای رفع این بحران اعلام شد و انتظار داشتیم که از ظرفیت دانشگاه در این حوزه بیشتر استفاده شود.

ئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: دانشگاه های بزرگ کشور برای رفع معضل سیلاب ها اقدام به تشکیل ۱۷ کمیسیون کردند که تمامی بخش های کشور را در بر می گیرد و اکنون شاهد دستاوردهای کاربردی در این زمینه هستیم.

دکتر نیلی گفت: لازم است ستاد ملی کرونا از ظرفیت و پتانسیل دانشگاه های کشور بیشتر استفاده کند تا با وسعت بیشتری بتوانیم بر بحران کرونا غلبه کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی تاکید کرد: دستور جلسه سی و یکمین اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ  کشور درخصوص  همسان سازی حقوق هیات علمی، همفکری پیرامون مدیریت فناوری اطلاعات و یادگیری الکترونیکی و شبکه فناوری و نوآوری  و سیاست علم و فناوری در برنامه هفتم توسعه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.