کد خبر : 16341
تاریخ انتشار : جمعه 9 مهر 1400 - 1:14

اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۰ برگزار شد

اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۰ برگزار شد

اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید، صبح امروز به ریاست دکتر طهرانچی و به صورت مجازی برگزار شد.  اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۰ صبح امروز به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور معاونان و روسای مراکز دانشگاه و رؤسای استانی دانشگاه آزاد اسلامی

اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۰ برگزار شد

اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید، صبح امروز به ریاست دکتر طهرانچی و به صورت مجازی برگزار شد.

 اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۰ صبح امروز به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور معاونان و روسای مراکز دانشگاه و رؤسای استانی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی برگزار شد.

در این جلسه سیاست‌ها و برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید و تبیین شعار سال ۱۴۰۰ از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شد.

همچنین ارائه برخی اقدامات واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، تبادل نظر استان ها درخصوص طرح پویش، نحوه اجرای بخشنامه اعضای هیأت علمی نوع الف و ب، اجرای طرح پویش در دانشگاه آزاد اسلامی، ارائه گزارش افتتاح پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی، لزوم پیگیری مطالبات دانشگاه از نهادهای بیرونی، ارائه گزارشی از عملکرد واحدهای دانشگاهی، لزوم مهارت، کارآفرینی و اشتغال و… از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

دکتر محمدمهدی فداکار معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی نیز خطاب به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استانها، گفت: پیگیری مطالبات دانشگاه باید در دستور کار واحدهای دانشگاهی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه مطالبات بازنشستگان دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان سال ۹۹ در پایان سال به صورت کامل پرداخت شد، گفت: همچنین آیین نامه حقوق و دستمزد نهایی شده و مقرر شد در جلسه هیأت امنا طرح و بررسی شود.

همچنین در این جلسه، مهندس مسعود همتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز با ارائه گزارشی از رونمایی پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این پورتال همزمان با نیمه شعبان رونمایی شد. در گذشته هر واحد یک وب سرویس مجزا داشت که باعث سردرگمی مراجعان می شد. این موضوع هزینه های زیادی به دانشگاه تحمیل کرد.

وی با بیان اینکه موضوع راه‌اندازی پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدای سال ۹۸ آغاز شد، گفت: تاکنون ۹۸ واحد دانشگاهی و ۳۸ حوزه ستادی تحت پوشش این پورتال قرار گرفته اند. همچنین ۳۰ جلسه آموزشی برای واحدهای دانشگاهی برگزار شده است.

مهندس همتی اظهار داشت: هر قابلیتی که مورد نیاز واحدهای دانشگاهی باشد، امکان ارائه آن در پورتال جدید وجود دارد.

وی با بیان اینکه پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی جنبه دانشگاهی و علمی پیدا کرده است، گفت: در این پورتال یک شبکه متمرکز با رعایت پروتکل های امنیتی، یک تصویر از دانشگاه آزاد اسلامی در داخل و خارج از کشور ارائه می دهد. همچنین در این سایت تمام استانداردهای روز دنیا رعایت شده است.

وی خاطرنشان کرد: تمام زیرساخت های لازم برای شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد، مدارس سما، سراهای نوآوری، بیمارستان های دانشگاه و فعالیت های پژوهشی در این پورتال طراحی و پیاده سازی شده است.

در ادامه، دکتر احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در مجلس شورای اسلامی مصوبات بسیار مثبتی درخصوص دانشگاه آزاد اسلامی تصویب شده است، گفت: از جمله این مصوبات می توان به لزوم پرداخت مطالبات دانشگاه آزاد اسلامی توسط بنیاد شهید، گسترش شرکت های دانش بنیان در سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، صندوق تسهیلات دانشجویی و … اشاره کرد.

وی با اشاره به شعار سال مبنی بر «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق این شعار به صورت جدی وارد عمل می شود. در این زمینه برگزاری کرسی های نظریه پردازی، طرح پویش، اجرای همایش به منظور ارائه راهکارهای جدی مدنظر است.

در ادامه، دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری رویداد ملی صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی، گفت: برگزاری این رویداد در مرحله واحدی و استانی باید به جد پیگیری شده و ایده هایی که باعث پیوند بین صنعت و اشتغال شود، مورد حمایت قرار گیرد. همچنین به ۱۰ ایده برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه معاونت فرهنگی و دانشجویی با معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، گفت: در این تفاهم نامه «هر دانشجو یک مهارت » مورد توجه قرار گرفته و سعی می کنیم با افزایش مهارت به اشتغال دانشجویان کمک کنیم. همچنین در کرسی های آزاداندیشی ۱۵۰۰ تیم در واحدهای دانشگاه فعالیت داشتند که ۳۰۰ تیم به مرحله کشوری راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در پایان دکتر حسن بنیانیان مشاور و دستیار امور فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اشاره به شعار سال، بر لزوم تحقق این شعار در دانشگاه بر فرهنگ سازی در محیط دانشگاه برای تحقق شعار سال تأکید کرد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.