تاریخ انتشار : یکشنبه 5 دسامبر 2021 - 20:38
کد خبر : 147066

بازداشت چند متهم برای شرکت در مجلس مختلط لهو و لعب در بجنورد

بازداشت چند متهم برای شرکت در مجلس مختلط لهو و لعب در بجنورد

ایسنا/خراسان شمالی دادستان عمومی انقلاب مرکز استان خراسان شمالی از بازداشت چند متهم به اتهام شرب خمر، تهدید علیه بهداشت عمومی و شرکت در مجلس مختلط لهو و لعب در شهرستان بجنورد خبر داد.  سیدجواد ایلالی در خصوص جزییات وقوع این ماجرا گفت: به موجب گزارش مرجع انتظامی شب گذشته در یکی از باغ تالارهای غیرمجاز

بازداشت چند متهم برای شرکت در مجلس مختلط لهو و لعب در بجنورد

ایسنا/خراسان شمالی دادستان عمومی انقلاب مرکز استان خراسان شمالی از بازداشت چند متهم به اتهام شرب خمر، تهدید علیه بهداشت عمومی و شرکت در مجلس مختلط لهو و لعب در شهرستان بجنورد خبر داد.

 سیدجواد ایلالی در خصوص جزییات وقوع این ماجرا گفت: به موجب گزارش مرجع انتظامی شب گذشته در یکی از باغ تالارهای غیرمجاز در شهرستان بجنورد پارتی مختلطی برگزار و تعدادی مرد و زن در فضای محدود و با وضع نامناسب و بدون رعایت شیوه نامه های بهداشتی، در این مجلس لهو و لعب شرکت داشته و متاسفانه مبادرت به شرب خمر و رقص و پایکوبی نیز نموده بودند که با اقدام به موقع این دادستانی، علاوه بر پلمپ محل برگزاری این مراسم، برگزارکنندگان و عوامل اصلی مرتبط با ماجرا دستگیر شدند و همچنین در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شد که مراتب به یکی از شعب دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ارجاع و در حال حاضر مطرح رسیدگی است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان شمالی، وی تصریح کرد: در بازجویی اولیه از متهمین، مقام قضایی رسیدگی کننده ، با بررسی مستندات و محتویات پرونده, قرار تامین کیفری صادر کرد  که در ادامه منجر به بازداشت تعدادی از متهمین شد.
ایلالی در خصوص ماهیت اتهامات و بزه های انتسابی به متهمین نیز خاطرنشان کرد: شرکت در مجلس مختلط لهو و لعب ، شرب خمر و همچنین تهدید علیه بهداشت عمومی  به لحاظ عدم رعایت شیوه نامه ها  و پروتکل های بهداشتی، از جمله اتهامات متهمین می باشد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همچنین با بیان اینکه برخی افراد فرصت طلب به بهانه های مختلف از جمله  جشن تولد مبادرت برگزاری پارتی مختلط و مجلس لهو و لعب می کنند و عملا موجبات فساد خود و دیگران را فراهم می سازند، بیان کرد: هر فردی به ویژه جوانان ممکن است  به هر دلیلی در معرض تهدید و آسیب قرار گیرند، ولی عقلانیت حکم می کند و البته   مردم و مسوولین نیز انتظار  دارند که در جامعه اسلامی همواره قانونمداری و احترام به شرع و قانون همواره در اولویت رفتار و کردار هر شخص قرار گیرد و افراد،  قبل از هر چیز  و اقدامی به عواقب و پیامدهای آن فکر کنند و اصولا ضوابط و مقررات قانونی و شعایر دینی و قواعد شرعی را رعایت کنند. چراکه رفتارهای پرخطری وجود دارد که ممکن است  از این نوع مناسبات ناصواب و غیرمشروع ناشی شود و لطمات و ضربات جبران ناپذیری بر پیکر فرد و خانواده  وارد سازد.
ایلالی به خانواده هایی که با هزاران امید و آرزو و بعضا با تحمل رنج فراوان اعم از درد  دوری از فرزندان، همچنان امیدوارند تا آینده بهتری برای فرزندانشان رقم بخورد، توصیه کرد: بیشتر و بهتر مراقب فرزندانشان باشند چراکه ممکن است  افرادی در کمین باشند تا با هدف دایر کردن مراکز فساد و فحشا آنان را به دام انداخته و به  تباهی و فساد بکشانند و حتی شاید این نوع افعال مجرمانه را  در پوششی ظاهرا متعارف و قانونی مانند برگزاری جشن تولد، انجام دهند و عده ای را فریب داده و در  مجلس  پارتی مختلط دور هم جمع کنند و با فراهم ساختن اسباب لهو و لعب دیگران را نیز در ارتکاب جرایم مختلف از جمله شرب خمر،استعمال مواد مخدر و …. مشارکت دهند. لذا  بهتر است  این نظارت ها به ویژه زمانی که فرزندانشان  دور از خانه و کاشانه هستند تقویت شود.
وی درباره آخرین وضعیت این پرونده نیز گفت: تحقیقات تکمیلی تا روش شدن تمامی زوایای ماجرا کماکان  ادامه دارد و اخبار تکمیلی متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.