تاریخ انتشار : شنبه 2 اکتبر 2021 - 2:42
کد خبر : 17370

بازگشت به آرمان‌های اصیل و ارزشمند انقلاب اسلامی ضرورت حیاتی است

بازگشت به آرمان‌های اصیل و ارزشمند انقلاب اسلامی ضرورت حیاتی است

حزب همبستگی ایران اسلامی در بیانیه ای ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، تاکید کرد که بازگشت به آرمان های اصیل و ارزشمند انقلاب اسلامی در کنار اجرای بدون کم و کاست قانون اساسی و توجه ویژه به مطالبات به حق مردم عزیز کشورمان به عنوان صاحبان اصلی انقلاب و کشور، یک ضرورت حیاتی است که

بازگشت به آرمان‌های اصیل و ارزشمند انقلاب اسلامی ضرورت حیاتی است

حزب همبستگی ایران اسلامی در بیانیه ای ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، تاکید کرد که بازگشت به آرمان های اصیل و ارزشمند انقلاب اسلامی در کنار اجرای بدون کم و کاست قانون اساسی و توجه ویژه به مطالبات به حق مردم عزیز کشورمان به عنوان صاحبان اصلی انقلاب و کشور، یک ضرورت حیاتی است که باید بیش از پیش مورد توجه مجموعه نظام و حاکمیت قرار بگیرد.

 در بخشهایی از بیانیه حزب همبستگی به مناسبت فرارسیدن ۱۲ فروردین آمده است:

تاکید حکیمانه امام خمینی(ره) به عنوان رهبر و پرچمدار نهضت اسلامی به برگزاری رفراندوم و رجوع به آراء مردم برای انتخاب نظام سیاسی کشور، آن هم تنها با گذشت کمتر از ۲ ماه از پیروزی انقلاب اسلامی، موکد این مهم بود که به ثمر نشستن قیام علیه دیکتاتوری و اقتدارگرایی وابسته به قدرت های جهانی و تداوم و تثبیت انقلاب اسلامی برای رسیدن به آرمان های متعالی آن، باید با خواست و اراده آحاد ملت و از طریق انتخاب حاکمان آنهم به وسیله صندوق های رای صورت گرفته و تداوم یابد.

انتخاب جمهوری اسلامی به عنوان نظام سیاسی کشورمان که با هدایت بنیانگذار کبیر انقلاب و رای کم نظیر مردم صورت گرفت، برگ زرین و افتخار آمیزی در تاریخ معاصر ایران است که بلافاصله پس از پیروزی قیام ملت در برابر ظلم و ستم حاکمان داخلی و استعمار بیگانگان، مسیر روشن آینده را نیز پیش چشم انقلابیون و آیندگان قرار داد.

حزب همبستگی ایران اسلامی ضمن گرامیداشت ۱۲ فروردین ماه به عنوان روز جمهوری اسلامی، همچون گذشته تاکید دارد که مرور دلایل شکل گیری نهضت و تامل در چرایی مبارزه مردم ایران با رژیم پهلوی و همچنین بازخوانی و بازگشت به آرمان های اصیل و ارزشمند انقلاب اسلامی در کنار اجرای بدون کم و کاست قانون اساسی و توجه ویژه به مطالبات به حق مردم عزیز ایران به عنوان صاحبان اصلی انقلاب و کشور، یک ضرورت حیاتی است که باید بیش از پیش مورد توجه مجموعه حاکمیت و همه جریانات سیاسی قرار بگیرد.

حزب همبستگی ایران اسلامی با توجه به شرایط داخلی و تغییرات صورت گرفته در عرصه بین المللی به خصوص آنچه مستقیما به کشورمان مربوط می شود، باور دارد که سال ۱۴۰۰ همراه با فرصت های بزرگی است که مجموعه حکومت به خصوص دولت های کنونی و آینده، باید با استفاده از خردجمعی و با در نظر گرفتن مصلحت مردم و نظام جمهوری اسلامی، نهایت تلاش خود را برای بهره مندی از آن ها به کار گیرند و با فراهم آوردن رضایت مردم صبور کشورمان، شکاف میان خود و جامعه را که از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، کاهش دهند. در همین راستا بیان نکات زیر را با هموطنان و تصمیم سازان کشور لازم می دانیم:

۱- انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در روزهای پایانی خرداد ماه، فرصت مغتنمی است که با برگزاری قانونی و منصفانه آن با حضور کاندیداهای اصلی همه سلایق و جریانات سیاسی، می تواند اقبال مردم را به همراه داشته باشد. در این زمینه تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت برگزاری انتخاباتی با مشارکت حداکثری مردم، باید از سوی تمامی نهادهای موثر در فرآیند انتخابات به صورت جدی دنبال شود تا با فراهم شدن زمینه های برگزاری انتخاباتی قانونی، آزاد و عادلانه و با حضور نخبگان همه جریانات سیاسی،  بسترهای حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای فراهم گردد.

۲- حزب همبستگی ایران اسلامی همچنین تاکید می کند که مبارزه و فائق آمدن بر پاندومی کرونا، تلاش و توجهی به مراتب جدی تری را از سوی دولت و مجموعه حاکمیت می طلبد. جانباختن ده ها هزار نفر از هموطنان عزیزمان و صدمات فراوان جسمی و روحی وارده به مردم ایران و تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد خانواده های ایرانی، موضوع تهیه سریع واکسن کرونا از طریق منابع خارجی و داخلی و توزیع عادلانه آن را به یک مطالبه جدی تبدیل کرده است که عملکرد صحیح مجموعه نظام در این زمینه نیز می تواند به فرصتی مهم برای کسب رضایت مردم کشورمان تبدیل شود و بدون تردید هرگونه کوتاهی در این زمینه از سوی مسئولان امر، نابخشودنی خواهد بود و صفحات تاریکی را در کارنامه آنان رقم خواهد زد.

۳- حزب همبستگی ایران اسلامی با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی حاکم بر کشور که به مفهوم واقعی اداره زندگی را برای بسیاری از دهک های جامعه به کابوس تبدیل کرده است از مسئولین کشور اعم از دولت و سایر نهادها می خواهد تا به دادخواهی و رنج مردم در این حوزه آنهم مبتنی بر ظرفیت های گسترده داخلی کشور توجه جدی نمایند. ما باور داریم که اهمیت غیرقابل انکار تکیه بر ظرفیت های داخلی، هیچگونه منافاتی با فعال بودن دستگاه دیپلماسی کشورمان برای تعامل با کشورهای موثر در عرصه بین الملل و گشودن بن بست های موجود برای رابطه با جامعه جهانی ندارد.

۴- حزب همبستگی ایران اسلامی هرگونه همکاری شفاف و راهبردی با کشورهای جهان به خصوص قدرت های بزرگ اقتصادی را که در جهت تامین منافع ملی و با حفظ استقلال، تمامیت ارضی و عزت کشور همراه باشد را به خصوص در شرایط کنونی، ضروری می داند. در همین راستا اعتقاد داریم که امضای سند همکاری های ۲۵ ساله ایران و چین می تواند یک راهبرد مناسب تلقی شود منوط به آن که در شفافیت کامل مورد بررسی دقیق کارشناسان و نخبگان حوزه های مختلف قرار گرفته و از دوقطبی سازی که در میان موافقان و مخالفان آن در حال شکل گیری و تسری به جامعه است پیشگیری و پرهیز شود. بنابراین تاکید داریم که باید به فضای گفتگوهای کارشناسانه برای بررسی و تحلیل دقیق آن مجال اجرایی شدن داد تا آن چه به صلاح کشور و مردم است رقم بخورد.

۵- در پایان به عنوان یکی از قدیمی ترین احزاب اصلاح طلب کشور، حراست از نظام جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد را بر خود و همه دلسوزان واقعی کشور عزیزمان با هر سلیقه و تفکری، ضروری می دانیم و امیدواریم که همگان با پایبندی به آرمان های اصیل انقلاب اسلامی، در مقام دفاع توامان از جمهوریت و اسلامیت نظام و همچنین تحقق مطالبات و خواسته های مردم صبور کشورمان، کوشش مضاعفی را در پیش بگیرند و مسیر ساخت و توسعه ایران را با کمک همه ایرانیان فراهم آورند تا با شکل گیری همدلی و همبستگی میان مردم و حاکمیت، شاهد مشکلات کمتر و آینده روشن تری باشیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.