تاریخ انتشار : شنبه 2 اکتبر 2021 - 21:21
کد خبر : 18358

بانک‌ها می‌توانند موانع تولید را در کارگاه‌های نیمه‌تعطیل برطرف کنند

بانک‌ها می‌توانند موانع تولید را در کارگاه‌های نیمه‌تعطیل برطرف کنند

 رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بحث تولید را مطرح کردند و اینکه باید پشتیبانی شود و هم موانع را برداریم، گفت: سال گذشته سال جهش تولید بود که قدم‌های خوبی برداشته شد اما انتظارات برآورده نشد. حمیدرضا حاجی بابایی شنبه ۱۴ فروردین ماه در شورای اداری

بانک‌ها می‌توانند موانع تولید را در کارگاه‌های نیمه‌تعطیل برطرف کنند

 رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بحث تولید را مطرح کردند و اینکه باید پشتیبانی شود و هم موانع را برداریم، گفت: سال گذشته سال جهش تولید بود که قدم‌های خوبی برداشته شد اما انتظارات برآورده نشد.

حمیدرضا حاجی بابایی شنبه ۱۴ فروردین ماه در شورای اداری استان همدان، با اشاره به اینکه بحث تولید هم اشتغال و سرمایه گذاری و تورم را حل می‌کند و هم بهره وری و اقتدار نظام را بالا می‌برد، اظهارکرد: از بانک ها می‌خواهم ورود جدی به این بحث داشته باشند چراکه اعتقاد دارم بانک ها می‌توانند موانع تولید را در کارگاه‌های نیمه تعطیل برطرف کنند.

وی از دارایی خواست رعایت اصناف را در زمینه مالیات داشته باشند و تصریح کرد: سال ۱۴۰۰ سال امیدهاست و سختی هایی هم دارد. بودجه ۱۴۰۰ بودجه قابل قبول نیست بلکه بودجه قابل تحمل است بنابراین همه باید دست به دست بدهیم تا بتوانیم این سال را به سال موفقیت تبدیل کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هماهنگی در استان ما امروز یک انتخاب نیست بلکه یک اضطرار است، ادامه داد: مجبوریم با هم باشیم. با این همه سختی و مشکلاتی که کشور دارد و وضعیت معیشت باید همه دست به دست هم بدهیم. اگر همه باهم باشیم هم ممکن است کم بیاوریم.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه این مملکت ۴۲ سال آه و ناله و گریه و شیون و شهادت است، از مدیران خواست که مراقب نظام باشند و افزود: اینکه خون می‌خوریم که نظام سرپا بایستد برای این است که خیلی‌ها برای نظام هرچه داشتند دادند.

وی با بیان اینکه دولت، مجلس و قوه قضائیه را نقد کنید اما نظام را سیاه نکنید، تأکید کرد: مصادیق بعضی از سخنرانی‌ها به نام نظام، انقلاب و امام سیاه نمایی است. دولت، مجلس و قوه قضائیه را نقد کنید اما نظام را سیاه نکنید، خون شهدا را سیاه نکنید.سخنرانی داشته باشید که با سخنرانی مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی جور دربیاید.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انقلابی گری این نیست که هرچه در مملکت دزد و اختلاس‌گر هست را سیاه ببینیم در این مملکت هزاران هزار انسان صادقانه خدمت می‌کنند اما فشار دشمن زیاد است.چرا نمی‌خواهید باور کنید؟

حاجی بابایی با تأکید براینکه همه با قدرت کار می‌کنند اما دشمن قدرتمند ورود کرده است، تصریح کرد: وضع معیشت مردم خوب نیست اما در کنار خوب نبودن معیشتی که یک حباب بسیار تلخی برای مردم است و همه شرمنده هستیم در این کشور پرقدرت و با صلابت کار درحال انجام است و ربطی هم به دولت و مجلس خاصی ندارد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان همدان از نظر موقعیت حمل ونقل جزو استان های برتر کشور است، گفت: این کار نظام جمهوری اسلامی است، ملعون است کسی که بخواهد نظام را برای خود خرج کند.

وی با اشاره به راه آهن همدان، یادآور شد: امسال ۲۲۵ میلیارد تومان برای راه آهن همدان-سنندج اختصاص داده شده بود که در مجلس به ۳۷۵ میلیارد تومان افزایش یافت همچنین برای راه آهن همدان-ملایر یک ردیف مستقل به میزان ۶۰ میلیارد تومان درنظر گرفت که یکی دوساله جمع شود.

حاجی بابایی با بیان اینکه ۱۲ ردیف ملی در زمینه راه داریم که مردم باید بدانند، افزود: راه آهن ملایر-بروجرد مصوب شد تا جنوب به شمال از طریق همدان شکل بگیرد و همه درحال اجراست و پول دارد.استان همدان به هر شهری راه دارد که همه بزرگراه و اتوبان است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرودگاه همدان حال و هوای خوبی ندارد، گفت: اخیرا طرحی را درحال پیگیری هستیم که کاری کنیم رونق بگیرد و چاره ای نداشتیم تا تست و تعمیر هواپیماها در فرودگاه همدان توسط بخش خصوصی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در زمینه پتروشیمی ها یک پتروشیمی در نهاوند در حال پیگیری است، افزود: پتروشیمی که در سفر مقام معظم رهبری مصوب شد ۲۲۰ میلیون دلار وام دارد و ۸۰ میلیون دلار هم فرد سرمایه‌گذار باید آورده داشته باشد که در مجموع ۷۵۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

حاجی بابایی با بیان اینکه ۹ پروژه مهم توسط وزارت دفاع در استان همدان در حال پیگیری است، گفت: پالایشگاه در حال پیگیری است اما هنوز جمع بندی نکرده‌اند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه مرغ، اظهارکرد: اجداد و نسل مرغ را فرانسه به ایران می‌دهد که مقام معظم رهبری فرمودند باید داخل کشور برای این موضوع فکری شود که همدان و سمنان دو استانی است که برای این طرح امنیتی انجام می‌دهند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه در استان همدان تمام شهرستان ها دارای بیمارستان هستند، گفت: بزرگترین بیمارستان غرب کشور به نام بیمارستان اکباتان با ۳۳۰ تخت جزو مدرنترین بیمارستان کشور امسال افتتاح خواهد شد.علاوه بر آن بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی را امسال شروع خواهیم کرد و مرکز ملی سرطان با ۵۰۰ میلیارد تومان درحال انجام است.

وی با تأکید براینکه نمایندگان در شهرستان ها خوب ورود کردند، افزود: این استان تا ۱۰ سال آینده جایگاه خود را در کشور پیدا می‌کند که باید این مباحث به مردم گفته شود. صدا و سیما باید این مطالب را به مردم بگوید تا متوجه شوند چه اقداماتی در استان درحال انجام است.

حاجی بابایی با بیان اینکه استان همدان قطب های تک کشور می‌شود، اظهارکرد: رقم بودجه پارک علم و فناوری در استان همدان هفت هشت برابر و ۵۰ هکتار زمین در منطقه ویژه اختصاص داده شده که امسال ۴۰۰ هکتار دیگر به آن اضافه شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه های ورزشی و فرهنگی کار در حال انجام است، تأکید کرد: وقتی بحث قطار شهری در همدان مطرح می‌شود رقم هزار و دو هزار میلیارد تومان مطرح نیست بلکه تحول عظیمی را در استان ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به طرح جامع شهری همدان، یادآور شد: با تصویب طرح جامع شهری همدان حرکتی که برای مسکن شکل می‌گیرد این است که ۱۵۰۰ هکتار به شهر اضافه شده و  ظرفیت ۵۰ هزار واحد مسکونی به شهر همدان اضافه خواهد شد.

حاجی بابایی با بیان اینکه به دنبال این هستیم که همدان نقش محوری و کشوری را ایفا کند، خاطرنشان کرد: بودجه اشتغال ۷۰۰۰ میلیارد تومان بود که در تبصره ۱۴ موفق شدیم این عدد را به ۳۲ هزار میلیادر تومان افزایش دهیم.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.