کد خبر : 31412
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹

با انتخاب دولت جوان انقلابی به خوب شدن حال جامعه امید داشته باشیم

با انتخاب دولت جوان انقلابی به خوب شدن حال جامعه امید داشته باشیم

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: نکته قابل توجه این است که انتخاب ما بر اساس تجربه، تخصص و تعهد افراد و فارغ از مسائل قومی، قبیله‌ای، فامیلی و طایفه‌ای باشد تا فرد اصلح و شایسته را برای مسوولیت ریاست جمهوری و شورای شهر انتخاب کنیم و با انتخاب دولت جوان انقلابی به خوب

با انتخاب دولت جوان انقلابی به خوب شدن حال جامعه امید داشته باشیم

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: نکته قابل توجه این است که انتخاب ما بر اساس تجربه، تخصص و تعهد افراد و فارغ از مسائل قومی، قبیله‌ای، فامیلی و طایفه‌ای باشد تا فرد اصلح و شایسته را برای مسوولیت ریاست جمهوری و شورای شهر انتخاب کنیم و با انتخاب دولت جوان انقلابی به خوب شدن حال جامعه امید داشته باشیم.

به گزارش ایسنا آیت‌الله مصطفی محامی در پی تعطیلی نمازهای جمعه و در سخنرانی مجازی خطاب به مردم سیستان و بلوچستان با تبریک سال نو و اعیاد مبارک شعبانیه با ابراز تاسف از شیوع موج چهارم ویروس کرونا در سطح جامعه اظهارکرد: متاسفانه به علت گسترش شیوع کرونا در سطح جامعه نمازهای جماعت و جمعه تعطیل شد و ما نیز طبق فرمایشات مقام معظم رهبری از مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا پیروی می کنیم ولی سؤال بی‌پاسخ رهبری هم‌چنان پابرجاست و این که چگونه ممکن است فعالیت‌های دیگر و سفرهای داخلی و خارجی مجاز شمرده می‌شود اما سفر عتبات عالیات، سفر کربلا و نجف و حتی برگزاری نماز جماعت و نمازهای جمعه ممنوع می شود.

وی افزود: زمینه انتشار ویروس کرونا در صف های مرغ،‌ نان‌، اتوبوس و اجتماعات دیگر و بازار به مراتب از مراسم مذهبی که معمولا کنترل شده برگزار می شود بیشتر است زیرا مردم متدین توجه بیشتری به رعایت دستورالعمل های بهداشتی دارند.

نماینده‌فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد:  رهبر معظم انقلاب خواستار استفاده از افراد متدین در ستاد ملی مبارزه با کرونا بودند زیرا که چنین افرادی معتقدند انسان در کنار نیازهای مادی نیازمند امور معنوی، رازو نیاز و پیوند با خدا است اما متاسفانه کمتر به این خواسته توجه شده و امیدواریم مسوولان در ستاد مبارزه با کرونا کشور و استان به این فرمایش مقام معظم رهبری توجه کنند و برای انجام مراسم در ماه مبارک رمضان  با حفظ امور بهداشتی و رعایت دستورالعمل‌ها راهی را باز کنند تا نیاز به تذکر مجدد مقام معظم رهبری نباشد.

وی ادامه داد: در آغاز سال۱۴۰۰ نام و یاد شهدا به ویژه معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) را گرامی می داریم زیرا شهدا بر جامعه حق دارند و ما نیز مدیون آن‌ها هستیم و بر سر سفره احسان آن ها نشستیم.

آیت الله ‌محامی با ابراز شرمندگی از شهدا و خانواده‌هایشان گفت: متاسفانه در جامعه ما خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران به درستی تکریم نمی شوند و این عزیزان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند که حل این مشکلات چندان سخت نیست.

وی تصریح کرد: شرمنده شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران هستیم از این جهت که انواع و اقسام فساد، انحراف، خلاف و گناه در جامعه رواج دارد و باید توجه داشته باشیم که فساد مالی، اداری، اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی مختلف شایسته یک جامعه انقلابی نیست.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: شهدا به امید دین داری مردم و حاکمیت احکام اسلام در جامعه همه هستی خود را فدا کردند اما در بسیاری از موارد ما دچار کاستی هستیم و این نشان دهنده این است که بر سر عهد و پیمان خود با شهدا نمانده و راه آنان را ادامه ندادیم و در برخی موارد کم کاری کرده ایم که این مایه شرمندگی است.

وی با اشاره به دعای ماه شعبان اظهار کرد: خدایا اگر تاکنون و این روزهایی که از ماه شعبان گذشته ما را نیامرزیده ای در این روز های باقیمانده ما را ببخش و مورد آمرزش قرار بده اما  باید توجه داشته باشیم که برای استجابت دعا باید کار کرد و تنها دعا و نشستن در خانه کفایت نمی کند و یکی از راه های قبولی دعا این است که انسان در عمل هم به دنبال دعای خود باشد و تلاش کند تا خداوند به تلاش‌های او ثمر عطا کند.

آیت‌الله محامی ادامه داد: اگر می‌خواهیم گناهان ما آمرزیده و حال ما احسن الحال شود و تغییر را در وجود خود و جامعه احساس کنیم باید برای رسیدن به این جهت برنامه‌ریزی و تلاش داشته باشیم.

وی گفت: در آستانه ماه‌ مبارک رمضان قرار داریم و باید نهایت استفاده را از این فرصت معنوی داشته باشیم و با انجام عبادات و نماز ها و وظایفی که برای ما در ماه رمضان تعریف شده، پیوند خود را با پروردگار خویش تقویت کرده و به دنبال این باشیم که از معارف اسلامی فهم بهتر و بیشتری داشته و به آن عمل کنیم تا با اینکار بتوانیم حال بهتری را کسب و به دنبال رسیدن به سعادت در دنیا و آخرت باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: همه ما در هر مکان و جایگاهی که قرار داریم باید از فرصت خود برای خدمت به مردم استفاده کنیم زیرا خدمت به خلق خدا مایه خشنودی ائمه(ع) و در راس آن ها پیامبر گرامی اسلام(ص) است که خشنودی این بزرگواران مایه خشنودی خداوند خواهد بود و باید هر کسی از هر کجایی و به هر قدر که دستش می رسد از هر فرصتی که می تواند برای خدمت به مردم استفاده کند خصوصا در شرایط کنونی که مردم مشکلات معیشتی زیادی دارند و در آستانه ماه مهمانی خدا هستیم.

وی ادامه داد: اگر به دنبال ایجاد تحول در جامعه هستیم و می خواهیم حال جامعه به احسن الحال تبدیل شود باید از همه فرصت‌ها استفاده کنیم که در عرصه اجتماعی یکی از فرصت‌های مهم پیش رو در سال ۱۴۰۰ فرصت انتخابات است که باید خود و دیگران را به حضور پر شور در انتخابات دعوت کنیم زیرا انتخابات مایه اعتبار و تقویت نظام و انقلاب ما خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان بیان کرد: نکته قابل توجه این است که انتخاب ما بر اساس تجربه، تخصص و تعهد افراد و فارغ از مسائل قومی، قبیله‌ای، فامیلی و طایفه‌ای باشد تا فرد اصلح و شایسته را برای مسوولیت ریاست جمهوری و شورای شهر انتخاب کنیم و با انتخاب دولت جوان انقلابی به خوب شدن حال جامعه امید داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در این ایام استاندار و مسئولان اجرایی در جلساتی گزارش هایی را از فعالیت های انجام گرفته یا در حال انجام در استان ارائه کردند که حجم بالایی را در بر دارد و توجه دولت، مجلس و افزایش بودجه استان به بیش از ۲ برابر از جمله مهمترین‌ کارهای صورت گرفته است که جای تشکر و قدردانی دارد.

آیت‌الله‌ محامی با مهم برشمردن سرمایه گذاری برای انجام‌ پروژه های بزرگ زیربنایی استانی و ملی، گفت: باید تاخیرها را جبران کرده و در کنار این پروژه های عظیم برای حل مشکلات فوری و روزمره مردم اقدامات عاجلی صورت دهیم.

وی بیان کرد: در این مدت مسوولان نظامی امنیتی و انتظامی هم از عملکرد خود در سال‌گذشته گزارشاتی ارائه کردند که با توجه به تلاش دشمن برای ایجاد ناامنی در استان نیروهای ما کارنامه پرافتخاری را دارا هستند و این سطح از امنیت در استان قابل قبول و جای قدردانی و تشکر دارد.

امام جمعه زاهدان گفت: همواره درخواست داشتیم  که با تلاش و هوشیاری بیشتر برای کاهش برخی آسیب های اجتماعی خصوصا برخی احساس نگرانی از ناامنی‌ها که جه بسا کار دشمن باشد تلاش و برنامه ریزی صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: دستگاه های نظارتی نیز عملکرد مناسبی در سال گذشته ارائه کردند ولی از برخی کم‌کاری‌ها که موجب شده برخی اعتبارات استان در فضاهایی که دچار مشکل هستیم  هزینه نشود و برگشت داده شود گلایه داشتند و انتظار این است که در سال۱۴۰۰ بویژه با نامگذاری سال به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها تلاش شود حفظ سلامت دستگاه ها و تقویت آن ها صورت‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به طور مکرر عرض کرده ام که باید برای پیشگیری از فساد و انحراف تلاش شود تا فساد ها  گسترش نیابد و اگر گسترش پیدا کرد به شدت برخورد صورت‌گیرد و سپس اطلاع رسانی شود تا درس عبرتی برای متخلفین و مایه امیدواری مردم باشد.

امام جمعه زاهدان با تشکر از مسوولانی که به خوبی به وظایف خود عمل کردند از برخی مسوولان کم کار گلایه کرد و گفت: در طول سال گذشته دستگاه‌های مسوول تعلیم‌ و تربیت از جمله آموزش پرورش، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه مقامات خوبی کسب کردند که جا دارد از تلاش‌های آن‌ها تشکر کنیم و برای ارائه خدمات بیشتر و ارتقاء علمی و فرهنگی تلاش کنیم که اینها در کنار رشد اقتصادی دو رکن اصلی تامین امنیت پایدار در سطح جامعه هستند.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد: نزدیک انتخابات هستیم و مجددا درگیر بحث‌های جنجالی مذاکرات بی فرجام برجام شده ایم.

آیت الله محامی خاطر نشان کرد: این روزها بحث تفاهم‌نامه با چین جزء مباحث داغ جامعه است در حالی که این در صحنه بین‌الملل و روابط خارجی چیز جدیدی نیست و کشور های دیگر هم چنین تفاهم‌نامه‌هایی دارند که البته ما باید چنین ارتباطاتی با دیگر کشورها هم داشته باشیم.

وی گفت: گرچه مفاد این تفاهمنامه علنی نشده اما اجرای مفاد آن نیازمند قراردادهایی است که باید علنی شود و به تصویب مجلس برسد و همین که می‌بینیم دشمنان ما عصبانی شده و به تکاپو افتاده‌اند و با تبلیغات فراوان در حال خرابکاری در این حوزه هستند امیدوارکننده است که قدم مثبتی در جهت مصالح جامعه اسلامی برداشته شده است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هیدرولیک و پنوماتیک