تاریخ انتشار : یکشنبه 28 آذر 1400 - 18:13
کد خبر : 172183

با شانتاژ برخی افراد کوتاه نمی آیم/برای حفظ آبرویم از خودم گذشتم

با شانتاژ برخی افراد کوتاه نمی آیم/برای حفظ آبرویم از خودم گذشتم

ایسنا/هرمزگان رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان گفت: اتاقی را تحویل خواهیم داد که در حد نام و اعتبار هرمزگانی ها باشد و در کشور به هرمزگان ببالند و با شانتاژ برخی افراد کنار نمی رویم زیرا دست برخی افراد سودجو را کوتاه کردیم. محمدرضا صفا صبح امروز (۲۷ آذرماه) در نشستی خبری، اظهار

با شانتاژ برخی افراد کوتاه نمی آیم/برای حفظ آبرویم از خودم گذشتم

ایسنا/هرمزگان رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان گفت: اتاقی را تحویل خواهیم داد که در حد نام و اعتبار هرمزگانی ها باشد و در کشور به هرمزگان ببالند و با شانتاژ برخی افراد کنار نمی رویم زیرا دست برخی افراد سودجو را کوتاه کردیم.

محمدرضا صفا صبح امروز (۲۷ آذرماه) در نشستی خبری، اظهار کرد: وقتی اتاق بازرگانی هرمزگان را تحویل گرفتیم رتبه ۳۴ را داشت و خوشبختانه امروز به زیر رتبه ۱۵ رسیده ایم.

وی افزود: از همتی، استاندار سابق هرمزگان قدردانی می‌کنم که حمایت خیلی خوبی از اتاق داشت و این حمایت ها باعث شد اتاق بازرگانی عضو ثابت جلسات دستگاه های اجرایی باشد و از دوستی، استاندار جدید هرمزگان نیز قدردانی می کنم که از ابتدای کار حمایت خود را از ما دریغ نکرد.

رئیس اتاق بازرگانی تصریح کرد: در این مدت سعی کردیم با پیگیری های هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، شرکت های بزرگ تولیدی و صنعتی هرمزگان را تشویق به گرفتن کارت بازرگانی کنیم. ساختمان جدید اتاق بازرگانی با ۵ هزارمتر زیربنا که با حمایت های اتاق بازرگانی ایران در حال ساخت است، تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

صفا عنوان کرد: اتاق بازرگانی در دوران کرونا، دستگاه معین استان شناخته شد و در این راستا بیش از ۳۰ میلیارد تومان کمک برای دانشگاه علوم پزشکی استان صورت گرفت.

وی بیان کرد: حدود ۲ سال گذشته که ما اتاق را تحویل گرفتیم ۵۴۸ کارت بازرگانی در استان صادر شده بود اما امروز این تعداد به هزار و ۵۶۸ عدد رسیده است.

وی بیان کرد: امروز در تمامی جلسات تخصصی از تشکل ها و کمیسیون های تخصصی اناق استفاده می شود. امروز در حوزه بین الملل با روسیه، اوکراین، پرتغال، سنگال، عراق و … ارتباط برقرار کرده ایم.

رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان تصریح کرد: اتاق بازرگانی حامی بخش خصوصی است. اگر روزی شخص بنده با رانت اتاق بازرگانی به جایی رسیدم، حتماً اعلام کنید.

وی بیان کرد: در بحث کرونا، اتاق بازرگانی جایگاهی همچون دستگاه معین در بحث کمک به بخش کرونا تبدیل شد و ۳۰ میلیارد تومان مجموع کمک اهدایی به بخش درمان بود.

صفا با اشاره به اینکه کارت های بازرگانی برای تسهیل در روند صادرات و واردت انجام می شود اما کارت های عضویت تنها نشان دهنده عضویت اتاق و دارای عضویت برخی نهادهای جهانی است، عنوان کرد: از سال ۹۸ تایید کارت بازرگانی از طریق سازمان صمت صورت می گیرد و تنها تایید اهلیت بر عهده اتاق بازرگانی است.

وی با بیان اینکه برخی از نا آگاهان تمامی موارد را به اتاق بازرگانی ارتباط می دهند که این موضوع صحت ندارد و تمامی موارد به صورت سیستمی از طریق سازمان صمت صورت می گیرد، اضافه کرد: عده ای می آیند، مصاحبه می کنند و عضو اتاق بازرگانی هرمزگان و ایران نیست و ادعایی مطرح می شود که تعداد ۱۵۰۰ کارت بازرگانی صادر شده خب چرا نمی گویند در کجا صادر شده و مدرک و استدلال آن چیست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه صدور کارت بازرگانی نیز سلیقه ای نیست بلکه همه چیز سیستمی و طبق روال قانونی صورت می گیرد، تصریح کرد: همینک در قشم، بندرلنگه و جاسک نیز اتاق بازرگانی هرمزگان علاوه بر بندرعباس صاحب دفتر است.

صفا بیان کرد: وظیفه داریم به اعضای اتاق بازرگانی هرمزگان خدمات دهیم و ظرف ۴۸ ساعت نیز کارت عضویت اتاق بازرگانی نیز صادر می کنیم و کارت عضویت همانند جواز کسب است پس از دریافت کارت عضویت می توان عضو کمیسیون و اتحادیه های اتاق بازرگانی باشد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه های نظارتی خود بر روند صدور کارت های بازرگانی آگاه و دنبال می کنند و مانع از بروز کوچکترین تخلفی در این زمینه می شوند، عنوان کرد: نمی توانیم پولی را هزینه کنیم مگر آنکه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی آن را تایید کند و سپس آن هزینه را انجام دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان ادامه داد: اتاقی را تحویل خواهیم داد که در حد نام و اعتبار هرمزگانی ها باشد و در کشور به هرمزگان ببالند و با شانتاژ برخی افراد کنار نمی رویم زیرا دست برخی افراد سودجو را کوتاه کردیم.

وی با بیان اینکه بنده ریالی در خصوص عضویت در شهرک های صنعتی نگرفته و نمی گیرم بلکه همواره به دنبال کمک و ارائه خدمات به شهرک های صنعتی بوده و هستم، عنوان کرد: با جوسازی های بیهوده فعالیت اتاق بازرگانی نیز کاهش نمی یابد بلکه با قدرت تر از پیش در مسیر افزایش توان و ارائه خدمات به فعالین اقتصادی حقیقی گام بر می داریم.

صفا با اشاره به اینکه رتبه بندی فعالین اقتصادی واقعی و حقیقی استان هرمزگان را شفاف اعلام کردیم، خاطرنشان کرد: بنده هیچگاه نه برای خودم و نه برای حل مشکلات خودم از اتاق بازرگانی بهره نبرده و نمی برم و از اتاق بازرگانی نه بنده و نه اعضای هیات رئیسه ریالی به عنوان حقوق دریافت نمی کنند.

وی با بیان اینکه کسی که مشکلی دارد برای حل آن داد نمی زند بلکه به دنبال حل مشکلش می رود و در مسیر قانونی گام برمی دارد، عنوان کرد: برای حفظ آبرویم از خودم گذشتم و هیچگاه به دنبال پست و جایگاه نبوده و نیستم و هر وظیفه ای بر دوش دارم تنها برای خدمت به فعالین اقتصادی است.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn