کد خبر : 43136
تاریخ انتشار : سه شنبه 20 مهر 1400 - 20:13

برگزاری آزمون جبرانی بازماندگان آزمونهای مرداد و شهریور قانون تعیین تکلیف آموزش‌وپرورش

برگزاری آزمون جبرانی بازماندگان آزمونهای مرداد و شهریور قانون تعیین تکلیف آموزش‌وپرورش

عضو هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان، از برگزاری آزمون مجازی جامع جبرانی صبح امروز خبر داد و گفت: این آزمون، فرصتی دوباره را برای کلیه افرادی که بنا به دلایل متعدد نتوانسته بودند در آزمون های برگزار شده ماه های مرداد و شهریور شرکت و یا حد نصاب نمره لازم را کسب کنند، مهیا کرد.  کچوئیان

برگزاری آزمون جبرانی بازماندگان آزمونهای مرداد و شهریور قانون تعیین تکلیف آموزش‌وپرورش

عضو هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان، از برگزاری آزمون مجازی جامع جبرانی صبح امروز خبر داد و گفت: این آزمون، فرصتی دوباره را برای کلیه افرادی که بنا به دلایل متعدد نتوانسته بودند در آزمون های برگزار شده ماه های مرداد و شهریور شرکت و یا حد نصاب نمره لازم را کسب کنند، مهیا کرد.

 کچوئیان از برگزاری آزمون مجازی جامع جبرانی مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای دستور مساعدت سرپرست وزارت آموزش و پرورش و تاکید رئیس دانشگاه فرهنگیان ظرف مدت زمان ۹۰ دقیقه از ساعت ۱۰ تا ۱۱ و سی دقیقه صبح امروز خبر داد.

کچوئیان، برنامه ریزی های گسترده حوزه های مختلف دانشگاه خصوصا مرکز سنجش را در راستای برگزاری آزمون ها ستودنی خواند و گفت: برنامه ریزی، درایت و تلاش و کوشش کارکنان حوزه های مختلف دانشگاه در شرایط سخت کرونا به منظور برگزاری آزمون های مربوط به مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش و ابراز رضایت داوطلبان، شایسته قدردانی است.

وی، همت و تعهد کلیه دست اندرکاران برگزار کننده آزمون جبرانی امروز ۲۰ مهر را گامی مهم و اثرگذار برای مهیا شدن فرصتی دوباره به منظور شرکت مجدد کلیه افرادی دانست که بنا به دلایل متعدد نتوانسته بودند در آزمون های برگزار شده ماه های مرداد و شهریور شرکت و یا حد نصاب نمره لازم را کسب کنند.

استاد دانشگاه، در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون جامع، تصریح کرد: نتایج هفته آینده برای آگاهی عموم شرکت کنندگان از طریق سامانه آزمون دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

وی، آزمون جبرانی برگزار شده را برای جاماندگان گروه نخست شرکت کننده در آزمون مرداد ماه گذشته که موفق به کسب نمره قبولی نشدند، آخرین مهلت برای کسب موفقیت دانست و گفت: افرادی هم که در آزمون برگزار شده ماه شهریور به عنوان گروه دوم مشمولان قانون تعیین تکلیف کارنامه قبولی در آزمون را دریافت نکرده بودند، امروز به عنوان نخستین مرحله در آزمون جبرانی برگزار شده شرکت کردند.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان، خاطر نشان کرد: در صورت موفق نبودن مشمولان گروه دوم شرکت کننده در آزمون جبرانی امروز،  این افراد می توانند همراه با گروه سوم مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش در ماه آذر برای بار دوم و به عنوان آخرین مرحله در آزمون جامع شرکت کنند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، در تشریح برگزاری آزمون های ادواری مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش و مهارت آموزان ماده ۲۸ تصریح کرد: آزمون برگزار شده سری نخست مشمولان با جمعیت آماری ۲۴ هزار و ۵۶۲ نفر شرکت کننده با قبولی تعداد ۲۴ هزار و ۱۷۶ نفر همراه و ۳۸۶ نفر هم نتوانستند حد نصاب امتیاز لازم را از آن خود کنند.

این مقام مسئول، جامعه آماری شرکت کننده در آزمون سری دوم آزمون برگزار شده مشمولان را ۲۷ هزار و ۸۷۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این رقم تعداد ۲۷ هزار و ۹۹ نفر در آزمون قبول و ۷۷۴ نفر هم نتوانستند نمره قبولی را کسب کنند.

دبیر ستاد برگزار کننده آزمون های دانشگاه فرهنگیان، سری سوم شرکت کنندگان در آزمون آذر ماه را شامل دو گروه دانست و گفت: علاوه بر جمعیت آماری ۱۷ هزار و ۳۸۰ تن مشمول قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش برای شرکت در آزمون مذکور، مهارت آموزان ماده ۲۸ پذیرفته شده در آزمون برگزار شده سال ۱۳۹۹ نیز از جمله شرکت کنندگان در این آزمون به شمار می روند.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، مهارت آموزان ماده ۲۸ شرکت کننده در آزمون سال ۹۹ را تعداد ۱۹ هزار و ۵۲۵ نفر ذکر و تصریح کرد: با موفقیت تعداد ۱۸ هزار و ۳۲ نفر این جمعیت آماری در پودمان یک، احکام این افراد به طور موقت توسط وزارت آموزش و پرورش صادر خواهد شد، در صورت موفقیت آن ها در آزمون آذر ماه حکم قطعی قبول شدگان توسط وزارت متبوع ابلاغ خواهد شد.

کچوئیان در ادامه تعداد ثبت نام شدگان آزمون سری چهارم را ۱۲ هزار و ۳۵ نفر برشمرد و افزود: تعداد ۴۰۰ نفر از مهارت آموزان ماده ۲۸ سنوات قبل که نتوانسته اند شرایط احراز شرکت در آزمون را کسب کنند، باید به منظور دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای برای شرکت در آزمون جامع مرحله چهارم اقدام کنند.

این مقام مسئول، مجموع کل مشمولان چهار سری آزمون را ۸۱ هزار و ۸۵۰ نفر اعلام و اظهار داشت: بنا بر تاکید وزارت آموزش و پرورش تعیین تکلیف سری چهارم مشمولان آزمون تا ۲۰ بهمن ماه سال جاری ضروری است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پایان تصریح کرد: با برنامه ریزی این دانشگاه، آزمون سری چهارم مشمولان باید حداکثر تا دهه نخست بهمن ماه برگزار و نتایج و اسامی قبول شدگان نیز تا ۲۰ بهمن، اطلاع رسانی و در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.