کد خبر : 49397
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱:۴۵

برگزاری کارگاه نقد فیلم “سرخ‌پوست” در جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد

برگزاری کارگاه نقد فیلم “سرخ‌پوست” در جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد کارگاه نقد فیلم “سرخ‌پوست” به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد با حضور “سیدمحمد سلیمی راد” در قالب وبینار تخصصی برگزار شد. “سیدمحمد سلیمی راد” افزود: فیلم سرخ‌پوست قصه گویی خوب و روایی دارد که داری ریتم و انسجام خوبی است و این موارد ما را تا انتهای این فیلم برای

برگزاری کارگاه نقد فیلم "سرخ‌پوست" در جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد کارگاه نقد فیلم “سرخ‌پوست” به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد با حضور “سیدمحمد سلیمی راد” در قالب وبینار تخصصی برگزار شد.

“سیدمحمد سلیمی راد” افزود: فیلم سرخ‌پوست قصه گویی خوب و روایی دارد که داری ریتم و انسجام خوبی است و این موارد ما را تا انتهای این فیلم برای دیدن آن می کشاند.
وی تصریح کرد: کارگردان این فیلم خود می گوید زمانی به فکر ایده ساخت این فیلم می افتد که خبری را در یکی از روزنامه ها می خواند درباره جابجای زندان مرکزی یاسوج به دلیل نزدیکی به فردگاه یاسوج جهت افزایش باند فرودگاه یاسوج و این زمان بود که جرقه و ایده این فیلم خوب در ذهنش شکل می گیرد، و نیما جاویدی زمان این فیلم را به ۵۰ سال قبل ارتباط می دهد و زمان را به عقب می کشاند و زندانی بی گناهی را به تصویر می کشد در قالب فیلم که حین جابجایی زندان خود را در این زندان مخفی می کند تا خود را نجات دهد و تایم این فیلم را ۹۰ دقیقه قرار می دهد.
این هنرمند برجسته کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: فیلم نامه موفق  فیلم نامه ای هست که همه چیز آن به موقع و سرجای خودش باشد، بر فرض مثال در تایم ۸ الی ۱۰ دقیقه که از این فیلم می رود به رییس زندان بنام محمد زاده از ارتقا جایگاه او هم زمان با جابجای این زندان به زندانی وسیع تر می دهند و در فاصله نزدیک این خبر و خوشحالی این فرد دوباره از قایم شدن یا فرار یکی از زندانیان خبری به او می دهند که در این فیلم خوشحالی و ناراحتی با هم آمیخته می شود و فیلم نامه یا فیلم موفق شکل می گیرد.
سلیمی راد تاکید کرد: در دقیقه ۱۵ این فیلم خانم ایزدیار به عنوان مددکار وارد زندان و فیلم می شود و شخصیت ایزدیار به عنوان نماد عدالت طلبی در مقابل محمد زاده قرار می گیرد، و این خانم به دنبال اثبات بی گناهی سرخپوست فراری است.
وی بیان کرد: نشانه گزاری ها در این فیلم بسیار خوب است و این فیلم با تعلیق شروع می شود و با تعلیق به اتمام می رسد. و موسیقی و فیلم برداری های خوبی در این فیلم بکار رفته که به فیلم روح می دهد و به خوبی نیما جاویدی ساختار درستی را در این فیلم رعایت کرده است و خبری از مستقیم گویی در این فیلم نیست و قهرمان این فیلم خانم ایزدیار است که ضدمحمد زاده است و ندیدن شخصیت سرخ پوست یکی از دلایل موفقیت این فیلم است و این فیلم ریتم خوبی در فیلم نامه نویسی دارد.
این هنرمند برجسته کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: موسیقی استفاده شده در این فیلم کم اما بجا بود و در این فیلم کمتر به فکر قصه گویی بوده کارگردان و شخصیت های این فیلم با منطق خوبی پیش رفته اند که در نهایت رییس زندان با توجه به مستندات به بی گناهی سرخپوست و صحیح بودن حرف های مددکار پی می برد و اجازه فرار سرخ‌پوست را در انتهای فیلم به او می دهد.
به گزارش ایسنا، کارگاه نقد فیلم سرخ‌پوست با کارگردانی نیما جاوید به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد ۳۰ فروردین ماه با حضور کارشناش برنامه سیدمحمد سلیمی راد در قالب وبینار تخصصی برگزار شد.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.