تاریخ انتشار : شنبه 14 می 2022 - 18:43
کد خبر : 197851

بهترین تعمیرگاه ایربگ خودرو ، تعمیرگاه ایربگ کاراک

بهترین تعمیرگاه ایربگ خودرو ، تعمیرگاه ایربگ کاراک

  چراغ چک ایربگ به این معنی است که یکی از ایربگ های خودرو شما مشکل دارد . خودروهای مدرن دارای کیسه‌های هوای متعددی هستند و هنگامی که چراغ سرویس ایربگ دیده شود ، توصیه می‌شود بی درنگ به تعمیرگاه ایربگ کاراک  مراجعه کنید  تا خودرویتان را به ما بسپارید ، تا یکی از اعضای

 

چراغ چک ایربگ به این معنی است که یکی از ایربگ های خودرو شما مشکل دارد . خودروهای مدرن دارای کیسه‌های هوای متعددی هستند و هنگامی که چراغ سرویس ایربگ دیده شود ، توصیه می‌شود بی درنگ به تعمیرگاه ایربگ کاراک  مراجعه کنید  تا خودرویتان را به ما بسپارید ، تا یکی از اعضای تیم کاراک ایربگ خودرو شما  را بازرسی کند.

 

انواع تعمیرات ایربگ پس از تصادف

 

ایربگ یا کیسه هوا یکی از اصلی ترین راه هایی است که سازندگان خودرو در صورت بروز تصادف از ایمنی رانندگان و سواران محافظت می کنند.  کیسه هوای جلو تا 41 درصد جراحات و مرگ و میر ناشی از تصادفات اتومبیل را کاهش می دهد. تخمین زده می شود که کیسه های هوا سالانه جان ده ها هزار نفر را نجات می دهند. 

در صورتی که خودرو شما دچار تصادف شده است ، لازم است برای بررسی خودرویتان را به تعمیرگاه ایربگ کاراک بیاورید تا در صورت مشکل و خرابی ، تکنسین کاراک آن را برطرف نمایند . 

پیشنهاد می شود ببینید : تعمیر ایربگ 207 در مرکز کاراک 

 

 1. خام کردن یونیت ایربگ پس از تصادف

 عمل کردن ایربگ‌ها پس از تصادف یعنی ذخیره شدن کد خطا در یونیت ایربگ. پس از دخیره شدن این کد یونیت ایربگ دیگر عمل نخواهد کرد مگر اینکه این کد خطا پاک شود. پاک شدن این کد خطا با دیاگ امکان پذیر نیست و بایستی توسط متخصصین مجرب که دارای علم کافی در این زمینه هستند، انجام شود. 

در صورتی ک هخودرو  تک ایربگ باشد (یعنی فقط ایربگ راننده عمل کند) معمولا 3 کار بایستی انجام شود : 

 1. صافکاری و نقاشی 
 2. خرید ایربگ راننده و تعویض ایربگ راننده
 3. خام کردن یونیت ایربگ و دیاگ 

در  صورتی که دو ایربگ باشد معمولا چهار کار بایستی انجام شود که شامل : 

 1. صافکاری و نقاشی
 2. خرید ایربگ راننده و شاگرد 
 3. خرید پوسته داشبورد (در بعضی خودروها مثل ال 90 لازم به خرید پوسته نیست)
 4. خام کردن یونیت ایربگ و دیاگ

2_ تعمیر مدول ایربگ ( ماژول ) 

 

اگر خودرویی با ماژول ایربگ  معیوب دارید ، بهتر است بدانید که لازم است  تعویض شود. ممکن است فکر کنید که پول کافی برای خرید یک واحد SRS جدید در نمایندگی ندارید. اما مشکلی نیست و راه چاره شما پیش ما است. شما می‌توانید ماژول ایربگ خودرو خود را ریست کنید و با هزینه خیلی کمتر نسبت به خرید از آن دوباره استفاده نمایید. برای اینکار ابتدا باید یونیت ایربگ از وسیله نقلیه شما خارج شود. به احتمال زیاد ، در زیر صندلی راننده یا صندلی سرنشین جلو قرار گرفته است. سپس ماژول ایربگ را جدا می‌کنیم. سرانجام ، اطلاعات کامپیوتر ماژول کیسه هوا معیوب را جایگزین می‌کنیم.

 

3_ تعمیر سیم کشی ایربگ 

تمام ایربگ‌های خودرو دارای سیم کشی هستند ، در صورتی که مشکلی برای این سیم کشی‌ها به وجود آید ایربگ به موقع باز نمی‌شود. اصولا در صورت مشکلات سیمکشی ایربگ خودرو چراغ ایربگ روشن می‌شود. اما درصورت روشن شدن چراغ ایربگ خودرو، تشخیص اینکه مشکل از کدام قسمت سیستم ایربگ است، نیازمند افرادی متخصص و با تجربه در زمینه تعمیرات ایربگ خودرو است. ما در تعمیرگاه ایربگ کاراک ، آماده خدمت رسانی به شما هستیم ، برای ارتباط با مجموعه کاراک و دریافت نوبت ، کافیست با شماره تماس های زیر تماس حاصل نمایید : 

09128079698

02177438544

 

4.تعمیر فلت ایربگ 

 

فلت ایربگ قطعه ای است که به علت نیاز به گردش فرمان خودرو در آن تعبیه شده و به عنوان یک رابط عمل می کند ؛ عملکرد اصلی آن برقراری ارتباط بین سیم های مربوط به ایربگ و بوق در زیر غربیلک فرمان به بالا غربیلک فرمان می باشد . از نشانه های خرابی فلت ایربگ به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 1. تولید صدای اضافی هنگام چرخاندن غربیلک فرمان 
 2. لق شدن فلت ایربگ
 3. فرمان چرخ ها را نمی چرخاند 
 4. بوق کار نمی کند 
 5. روشن شدن چراغ چک
 6. کار نکردن کروز

چگونه بفهمیم ایربگ  خودرو باز شده است یا خیر؟

 

هنگام خرید خودروی دست دوم ، مهم است که بدانید ایربگ خودرو باز شده است یا خیر. باز شدن کیسه هوا مستلزم تعویض کیسه هوا، ماژول ها و پوشش است. علاوه بر این، تمام قطعات الکترونیکی درگیر در باز شدن ایربگ باید بازرسی و در صورت لزوم تعویض شوند. این می تواند یک تعهد گران قیمت باشد. 

علیرغم کارهایی که برای مخفی کردن چنین مواردی وجود دارد ، راه‌هایی هست  که می‌توان تشخیص داد آیا وسیله نقلیه دارای ایربگ  باز شده است یا خیر.

 

۱ .از همه گزینه های تحقیق استفاده کنید

درباره خودرویی که قصد خرید آن را دارید از فروشنده سؤالات دقیق بپرسید. به طور خاص، شما اطلاعاتی در مورد تصادفات لازم دارید .  همیشه باید وسیله نقلیه را برای بازرسی بی طرف نزد مکانیک مورد اعتماد ببرید. نه تنها می فهمید که ایربگ باز شده است یا خیر، بلکه در می یابید که آیا وسیله نقلیه در وضعیت خوبی کار می‌کند یا خیر.

 

2.پوشش کیسه هوا را بررسی کنید

وقتی کیسه هوا باز می شود، پوشش کیسه هوا از هم جدا می شود . هر گونه ناهمواری را در پوشش را بررسی نمایید . وجود درز و رنگ آمیزی مجدد را بررسی کنید. اگر پوشش مجدداً رنگ آمیزی شده باشد، در مقایسه با بقیه قسمت های داخلی خودرو نو تر به نظر می رسد. پوشش را بررسی کنید تا ببینید آیا نشان سازنده خودرو و آرم SRS (سیستم مهار ایمنی) روی آن وجود دارد یا خیر. پوشش ایربگ های تزیینی نشان یا آرم SRS را ندارند. 

3.داشبورد را بررسی کنید

یکی دیگر از شاخص های باز شدن کیسه هوا تعویض داشبورد است. هنگامی که کیسه هوا باز می شود، هر دو ایربگ سمت راننده و سرنشین باز می شوند. از آنجایی که کیسه هوای سمت سرنشین در داخل داشبورد قرار دارد، باز شدن کیسه هوا باعث باز شدن داشبورد می شود.

 

4.چراغ چک ایربگ را بررسی کنید

چراغ چک ایربگ  می تواند شما را در مورد مشکل سیستم کیسه هوا راهنمایی کند. کلید احتراق را در موقعیت اول بچرخانید و در آنجا مکث کنید. این موقعیت تست چراغ چک است. باید ببینید که همه چراغ‌های هشدار خودرو از جمله چراغ ایربگ روشن می‌شوند. احتراق را در موقعیت استارت قرار دهید و خودرو را روشن کنید. به چراغ نشانگر کیسه هوا توجه کنید. عملکرد عادی زمانی است که چراغ به صورت لحظه ای روشن شده  و خاموش می شود. اگر چراغ روشن بماند یا چشمک بزند، سیستم ایربگ این خودرو  مشکل دارد.

 

فروشندگان خودرو و مکانیک هایی هستند که سعی می کنند با پنهان کردن باز شدن ایربگ ، خریداران خودروهای دست دوم را فریب دهند. قبل از خرید باید بدانید که آیا ایربگ باز شده است یا خیر.  بهترین راه برای تشخیص آن، بردن وسیله نقلیه به مکانیک مورد اعتماد برای بازرسی کامل است. در تعمیرگاه ایربگ خودرو کاراک این خدمات توسط متخصصین مجرب ما قابل ارائه می باشد . 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها