تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 15 دسامبر 2022 - 10:29
کد خبر : 207141

به کارگیری یک دیزل ژنراتور در تاسیسات آب رسانی شهرستان خمام

به کارگیری یک دیزل ژنراتور در تاسیسات آب رسانی شهرستان خمام

حتما تا به امروز بارها درباره انواع مولد های برق شنیده اید. بله. تنها راه تامین برق برای دستگاه ها و تجهیزات مصرفی ما، برق سراسری نیست! یکی از مهمترین منابع برق و انرژی الکتریسیته، مولد های برق و یکی از مهمترین مولد های برق انواع دیزل ژنراتور ها هستند. دیزل ژنراتورها از دیرباز به عنوان یک

حتما تا به امروز بارها درباره انواع مولد های برق شنیده اید. بله. تنها راه تامین برق برای دستگاه ها و تجهیزات مصرفی ما، برق سراسری نیست! یکی از مهمترین منابع برق و انرژی الکتریسیته، مولد های برق و یکی از مهمترین مولد های برق انواع دیزل ژنراتور ها هستند. دیزل ژنراتورها از دیرباز به عنوان یک منبع تولید برق قابل اتکا و مطمئن بسیار مورد توجه انسان بوده اند. این دستگاه ها می توانند به صورت مستمر و شبانه روزی به تولید برق پایدار بپردازند.

دیزل ژنراتور مانند هر وسیله ی دیگری که انسان از آن استفاده می کند، مزایا و معایبی دارد. به عنوان مثال یکی از معایب آن، آلوده کردن محیط زیست است. این دستگاه ها برای کار از گازوئیل استفاده می کنند. گازوئیل، خود بسیار آلوده کننده است. سوزاندن آن هم، آلودگی بسیار زیادی را به محیط زیست وارد می کند. ولی دیزل ژنراتورمزایای بسیاری هم دارند. مزایای بسیار آن ها باعث شده که امروز انسان ها در شرایط بهتری زندگی کنند.

به عنوان مثال در شهریور ماه 1401، یک دیزل ژنراتور در تاسیسات آب رسان شهرستان خمام نصب شد که قرار است نقش مهمی را در زمینه آب رسانی ایفا کند. این دیزل ژنراتور برق مورد نیاز پمپ هاب آب را تامین می کند. پمپ هایی که آب را به 15 روستا از توابع شهرستان خمام می رسانند.

دیزل ژنراتور در شهرستان خمام

شهرستان خمام در استان گیلان واقع است و بین دو شهر بزرگ و مهم این استان یعنی رشت و بندر انزلی واقع شده است. به همین دلیل مسیری که این شهرستان، در آن واقع است یکی از مهمترین و پر ترددترین مسیر های استان گیلان به شمار می رود.

تقریبا تمام روستاهای این شهرستان به آب لوله کشی دسترسی دارند. 15 روستا از این روستا ها در مناطق دور تری هستند که آب مورد نیاز آن ها توسط پمپ های آب تامین می شود. این پمپ ها از برق سراسری استفاده می کنند. ولی در هنگام قطع برق یا به دلیل نوسانات برق سراسری، تامین آب مورد نیاز این 15 روستای شهرستان خمام با مشکل رو به رو شده بود. نصب یک دیزل ژنراتور برای تامین برق پمپ های آب در زمان قطعی برق، مشکل آب این روستا ها را به کلی برطرف کرده است.

مازیار نیک کار، ریاست آبفای شهرستان خمام به خبرنگاران اعلام کرد که با هدف پیشگیری از قطعی آب ناشی از قطع و نوسانات برق و کاهش تنش آبی، یک دستگاه دیزل ژنراتور در تاسیسات غلامرضا باغ شهرستان خمام راه اندازی شد. به گفته ریاست امور آبفای خمام مبلغی حدود نهصد میلیون تومان برای خرید دیزل ژنراتور مذکور هزینه شده است.

برای موارد مشابه هم می توان از خدمات دیزل ژنراتور به خوبی استفاده کرد. حتما هم نباید هزینه ی زیادی را در این امور صرف نمود. گاهی می توان از دیزل ژنراتور دست دوم یا همان دیزل ژراتور کار کرده هم استفاده نمود. به دلیل ماندگاری بالا و اصطهلاک پایین دیزل ژنراتور، موارد کار کرده آن هم به خوبی دیزل ژنراتور نو می تواند کار کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها