تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 شهریور 1401 - 9:12
کد خبر : 201126

بوتاکس مو بهتره یا کراتین

بوتاکس مو بهتره یا کراتین

بوتاکس مو بهتره یا کراتین؟ این سوالی است که برای بسیاری از خانم‌ها پیش می‌آید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با تفاوت این روش‌های درمانی آشنا شوید.   بوتاکس و کراتینه کردن موها، از جمله رایج‌ترین روش‌هایی‌اند که برای بهبود سلامت موها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دو روش برای افرادی که

بوتاکس مو بهتره یا کراتین؟ این سوالی است که برای بسیاری از خانم‌ها پیش می‌آید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با تفاوت این روش‌های درمانی آشنا شوید.

 

بوتاکس و کراتینه کردن موها، از جمله رایج‌ترین روش‌هایی‌اند که برای بهبود سلامت موها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دو روش برای افرادی که به دنبال موهای صاف و زیبا هستند، بسیار مناسب خواهند بود. شاید تا به حال برای صاف کردن موهای خودتان به آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی مراجعه کرده باشید و این سوال از شما پرسیده شده باشد که می‌خواهید بوتاکس مو انجام دهید یا کراتین؟ اصلا بوتاکس مو بهتره یا کراتین مو؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بوتاکس و کراتین مو هر دو روش‌های خوبی برای صاف کردن موها هستند؛ اما تفاوت‌هایی میان این دو روش درمانی وجود دارند که اگر از آن‌ها مطلع باشید، راحت‌تر یکی از این دو روش را برای بهبود شرایط موهای خودتان انتخاب می‌کنید. اگر نمی‌دانید که بوتاکس مو بهتره یا کراتین، این مقاله را مطالعه کنید تا بیشتر در مورد این دو روش درمانی بدانید.

بوتاکس مو

بوتاکس مو چیست؟

یکی از روش‌های رایج برای احیا کردن صد در صد موها و بهبود حالت موها، استفاده از بوتاکس مو است. بوتاکس مو یک روش درمان غیر شیمیایی برای موها است. در این روش، یک حالت‌دهنده عمقی تمام بخش‌ها و سطح‌های مو را می‌پوشاند. در این روش، تمامی‌شکاف مو پر می‌شود. افرادی که موخوره دارند، می‌توانند با بوتاکس مو این مشکل را برطرف کنند.

اگر دوست ندارید از مواد شیمیایی مختلف برای صاف کردن موهای خودتان استفاده کنید، می‌توانید از روش بوتاکس مو کمک بگیرید. بوتاکس مو، یک ماده بسیار مغذی برای موهاست که از‌ترکیبات مفید مانند اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها، چربی‌ها و … تشکیل شده است. همه این‌ترکیبات می‌توانند باعث‌ترمیم و بازسازی موهای آسیب‌دیده شوند.

بوتاکس مو، با نام درمان ضد پیری هم شناخته می‌شود که مانند یک پرکننده برای مو عمل می‌کند. در این روش، هر شکافی که در الیاف مو (مانند موخوره) ایجاد شده باشد، با مواد بوتاکس مو پر می‌شود و موها ابریشمی، براق و جوان‌تر به نظر می‌رسند.

بوتاکس برای مو چگونه انجام می‌شود؟

یک روش رایج برای انجام بوتاکس مو وجود دارد. برای انجام این روش، ابتدا موهای شما با کمک شامپوهای شفاف‌کننده شسته می‌شوند. با این شامپوها هر گونه ماده باقی‌مانده از روی موهای شما پاک می‌شوند و کوتیکول‌های موهای شما باز می‌شوند.

حال بوتاکس مو به موهای شما اضافه می‌شود. تقریبا ۴۵ دقیقه زمان لازم است که بوتاکس روی موهای شما اثر کند. پس از گذشت ۴۵ دقیقه، می‌بایست موها با یک شامپوی ملایم که بدون سولفات است، شسته شود.

آیا بوتاکس مو همان بوتاکس صورت است؟

بسیاری از ما در مورد بوتاکس صورت شنیده ایم و فکر می‌کنیم که بوتاکس مو هم مانند بوتاکس صورت است؛ ولی واقعیت این است که بوتاکس مو، شباهتی با بوتاکس صورت ندارد و خبری از تزریق نیست. همانطور که در مورد بوتاکس مو صحبت کردیم، این روش با اضافه کردن یک ماده مغذی به موها همراه است که به صورت موضعی به موها اضافه می‌شوند و نیازی به تزریق هیچ ماده‌ای به کف سر نیست!

کراتین مو چیست؟

کراتین مو یکی از روش‌های رایج برای صاف کردن موهای فر و مجعد است. این روزها، بسیاری از افراد برای صاف کردن موهای خودشان از این روش کمک می‌گیرند.

کراتین مو، مانند بوتاکس مو انجام می‌شود. در این روش هم نیاز است که ابتدا موها به خوبی شسته و تمیز شوند. سپس، از یک مواد کراتین بر روی موها استفاده می‌شود که داخل آن کراتین به کار رفته است. این ماده می‌تواند موها را صاف و یکدست کند. پس از گذشت مدت زمان مشخصی، ماده با کمک شامپوهای ملایم از روی موها شسته می‌شود.بهترین مواد کراتینه مو به کراتینه هایی گفته می شود که برای انواع مو صافی و احیا بالایی داشته باشد.

بهترین کراتینه مو

بوتاکس مو برای من مناسب‌تر است یا کراتین مو؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید برای رسیدن به پاسخ سوال «بوتاکس مو بهتره یا کراتین» به آن توجه کنید، این است که کدام روش درمانی برای موهای شما مناسب‌تر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بوتاکس مو یکی از بهترین روش‌ها برای احیاسازی موها است که تقریبا برای انواع موها، یعنی موهای چرب، خشک و معمولی مناسب است. با این حال اگر موهای خشک، وز شده ، مجعد،کشسان یا شکننده دارید، با بوتاکس مو قطعا جواب خواهید گرفت و کراتین گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود زیرا کراتین نیاز به اتوکشی بسیار زیاد دارد و موی شکننده یا کشسان را اسیب بسیار زیادی می زند.

کراتین مو بیشتر برای افرادی که دارای موهای ضخیم و فر ، رنگ و دکلره و سالم هستند، مناسب است. به همین خاطر، اگر موهای وز شده دارید که در رطوبت زیاد، بیشتر وز می‌شود، بهتر است که از روش کراتین مو برای صاف کردن موهای خودتان کمک بگیرید.

افرادی که موهای ظریف و نازکی دارند، معمولا با روش کراتین مو احساس خوبی ندارند. چون احساس می‌کنند که پس از کراتینه کردن موها، موهایشان سنگین شده‌اند.

برای صاف کردن مو، بوتاکس مو بهتره یا کراتین مو؟

حتما شما هم دوست دارید که موهای صاف و زیبایی داشته باشید. شاید سشوار و اتو کشیدن برای شما کلافه‌کننده شده باشد. صاف کردن موها با هر کدام از روش‌های بوتاکس مو و کراتین قابل انجام است؛ اما برای صاف کردن مو بوتاکس مو بهتره یا کراتین؟

بوتاکس مو یک روش برای احیاسازی موهاست. به همین خاطر، در روش بوتاکس مو شاهد صد در صد احیا و بازسازی موها هستیم. با توجه به ماده مغذی به‌کار رفته در بوتاکس مو، این روش می‌تواند حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد موها را صاف کند؛ اما در روش کراتین مو، موها صد درصد صاف می‌شوند.

پس اگر هدف شما برای استفاده از این روش‌ها، صاف کردن مو است؛ توصیه می‌کنیم که روش کراتین مو را امتحان کنید.

برای بازسازی و رفع موخوره موها، کراتین روش بهتری است یا بوتاکس؟

ممکن است موهای شما لخت و شلاقی باشند، اما زیبایی و کیفیت خود را از دست داده باشند. در این زمان می‌توان برای بازسازی موها و رفع موخوره، از کراتین و روش بوتاکس مو استفاده کرد. اگر از ما می‌پرسید که برای رفع مورخوره و بازسازی موها بوتاکس بهتره یا کراتین؟ باید بگوییم که بوتاکس روش بهتری است. چون تمامی‌مواد مغذی که موها نیاز دارند را به آن‌ها می‌رساند.

مدت زمان ماندگاری با بوتاکس و کراتین مو چقدر است؟

مدت زمان دوام و طول‌عمر وتاکس مو بهتره یا کراتین؟ هر دو روش درمانی، یعنی بوتاکس مو و کراتین مو نتایج نیمه دائمی را ارائه می کنند. اثرات بوتاکس مو معمولا بین ۴ تا ۶ ماه باقی می ماند. در حالی که در روش کراتین مو، موها به مدت ۸ ماه صاف و شلاقی خواهند بود.

البته باید بگوییم که مدت زمان با بوتاکس و کراتین مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال، اگر شما از شوینده‌های نامناسب برای شستشوهای موهای خودتان استفاده کنید، قطعا شاهد از بین رفتن زودتر اثر بوتاکس و کراتین مو هستید.

توصیه می شود که برای افزایش طول‌عمر و اثربخشی این دو روش، حتما از شامپوهای بدون سولفات برای شستشوی موها خودتان استفاده کنید.

ماندگاری کراتین و بوتاکس مو

هزینه بوتاکس مو بیشتر است یا کراتین مو؟

به طور کلی، هزینه بوتاکس مو بر اساس عوامل مختلفی از جمله برندی که استفاده می‌شوند و کیفیت کار بستگی دارد. همچنین، در بسیاری از آرایشگاه به دلیل رقابتی که وجود دارد، هزینه بوتاکس مو متفاوت است. از طرفی هزینه کراتین مو نیز بر اساس عوامل مختلفی از جمله حجم موها، کراتین استفاده شده و … تعیین می‌شود.

اما بهترین راه حل ارزانی که برای شما داریم این است که برای خرید کراتین مو یا خرید بوتاکس مو خودتان اقدام کنید و در خانه انجام دهید که فروشگاه اینترنتی موتاب تخصصی ترین فروشگاه محصولات مربوط به مو این نیاز را مرتفع ساخته و می توانید برندهای معتبر و اورجینال کراتین مو ،بوتاکس مو ،پروتئین مو ، وسایل کراتینه مو، شامپو فری سولفات،رنگ های فاقد امونیاک،انواع ماسک مو،محصولات ضد ریزش و… را خریداری کنید.

 تفاوت بین بوتاکس مو و کراتین مو؛ بالاخره کدام روش بهتر است؟

به عنوان نتیجه‌گیری نهایی در مورد بوتاکس مو بهتره یا کراتین، باید بگوییم که هر یک از این روش‌ها مزیت‌ها و معایب خاص خودشان را دارند؛ اما چون در روش بوتاکس مو، از موادی استفاده می‌شود که طبیعی‌اند و برای مو مفید هستند، این روش می‌تواند برای موهای شما مفیدتر باشد. با این حال، بسیاری از افراد با کمک روش کراتین مو هم به نتیجه دلخواه خودشان رسیده‌اند.

نتیجه‌گیری

به طور کلی، بوتاکس مو و کراتین مو هر کدام روش‌های رایج برای درمان مشکلات مو خواهند بود. درمان با بوتاکس مو، می‌تواند ایمنی بالایی داشته باشد و باعث جوان‌سازی موهای شما شود. بوتاکس مو با از بین بردن موخوره، می‌تواند موها را براق و صاف نشان دهد. بوتاکس مو می‌تواند برای هر نوع مویی مورد استاده قرار گیرد.

کراتین مو نیز یک روش رایج برای صاف کردن موهاست که مناسب موهایی سالم،رنگ و دکلره می باشد و اگر موهایی شکننده یا کشسان ندارید این گزینه مناسب شماست اگر موهایی شکننده ،بسیار خشک یا کشسان دارید ابتدا بایستی از طریق پلکس ها و بوتاکس یا پروتئین ها احیا سازی کنید سپس کراتین را انجام دهید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn