تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 فوریه 2023 - 10:16
کد خبر : 214755

تجهیزات کاربردی رزمی

تجهیزات کاربردی رزمی

با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این لباس ورزشی به مشکل برخورده‌اید یک سری نکات مهم را که هنگام خرید لباس  باید به آن‌ها توجه داشته باشید، را آموزش می‌دهیم. رشته ورزشی تکواندو سبک‌های مختلفی دارد که اگر شما به صورت حرفه‌ای کار کنید، باید برای هر سبک یک لباس خاص را تهیه نمائید. پیشنهاد می‌کنم

با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این لباس ورزشی به مشکل برخورده‌اید یک سری نکات مهم را که هنگام خرید لباس  باید به آن‌ها توجه داشته باشید، را آموزش می‌دهیم. رشته ورزشی تکواندو سبک‌های مختلفی دارد که اگر شما به صورت حرفه‌ای کار کنید، باید برای هر سبک یک لباس خاص را تهیه نمائید. پیشنهاد می‌کنم تا زمانی که کمربند قرمز و آبی تکواندو را نگرفته‌اید و سطح خود را بالا نبرده‌اید، نباید از لباس مخصوص سبک خود استفاده کنید، بلکه باید از لباس معمولی استفاده نمائید.34510497 parsrazmtolidi.ir

 

با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این لباس ورزشی به مشکل برخورده‌اید یک سری نکات مهم را که هنگام خرید لباس  باید به آن‌ها توجه داشته باشید، را آموزش می‌دهیم. رشته ورزشی تکواندو سبک‌های مختلفی دارد که اگر شما به صورت حرفه‌ای کار کنید، باید برای هر سبک یک لباس خاص را تهیه نمائید. پیشنهاد می‌کنم تا زمانی که کمربند قرمز و آبی تکواندو را نگرفته‌اید و سطح خود را بالا نبرده‌اید، نباید از لباس مخصوص سبک خود استفاده کنید، بلکه باید از لباس معمولی استفاده نمائید.34510497 parsrazmtolidi.ir

Shape1

تکواندو فقط دو سبک دارد و هریک از آنها نیز یک نوع توبوک مخصوص خود دارد که کاملا از یکدیگر متمایزند. توبوک تکواندوی سنتی سبک هیانگ دارای یقه ی باز بوده که قسمت چپ آن روی قسمت راست قرار می گیرد. در قسمت پایین پیراهن و آستین ها نیز نوارهای سیاهی دیده می شود. توبوک تکواندوی مدرن سبک پومسه هم که لباسی آشنا برای همه است، یقه ای ۷ شکل داشته که گاهی اوقات نواری سیاه دور آن می باشد. پارچه لباس تکواندو طرح کبریتی تورنادو بزرگسال از جنس پلی استر %۳۵ و پنبه %۶۵ می باشد که دارای طرح کبریتی و با کیفیت مطلوب دوخت و مقاوم در برابر شست و شوی مداوم و همچنین یک یونیفورم کاملاً منحصر به فرد و پر مصرف می باشد.

کاراته یکی از ورزش های رزمی است که سابقه طولانی نیز دارد. این ورزش به صورت کشوری و سپس بین المللی برگزار می شود. کسانی که تمایل به گذراندن دوره های ورزش کاراته دارند باید در درجه اول تجهیزات و لوازم مخصوص و آن را خریداری و تهیه نمایند. به عنوان مثال انواع ضربه گیر، میت پنجه ای، کلاه، زانوبند و… برای شروع این ورزش رزمی کاملا ضروری و مهم هستند. زیرا افراد مبتدی ممکن است حین ورزش کاراته و حین تعلیمات آسیب ببیند. از طرف افراد متبحر و حرفه ای نیز برای انجام مسابقات حرفه ای مجبور به استفاده از برخی از تجهیزات کاراته هستند. یکی از تجهیزات مهم کاراته که بدون استفاده از آن ورزش کاراته کاملا بدون مفهوم خواهد بود لباس کاراته بازی است. لباس کاراته بازی کاملا ضروری برای ورزش رزمی کاراته بوده و کسانی که در حوزه این ورزش فعال هستند باید حتما لباس کاراته اندازه و مطابق با سایز خود را تهیه نمایند. در ورزش رزمی کاراته حرکات دست و پا با سرعت عمل بسیار بالا انجام می ‌شوند. به همین جهت نیز استفاده از ضربه گیر ها همچون میت پنجه ای، میت بالشتی و… نیز برای جلوگیری از ایجاد آسیب های بدنی کاملا ضروری و لازم هستند. البته جنس این محصولات در فروشگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و شما ممکن است در هنگام خرید دچار سردرگمی و تردید شوید. در صورتی که قصد خرید تجهیزات کاراته را دارید بهتر است تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

Shape2

یکی از لوازم ورزشی مهم و ضروری در ورزش تکواندو لباس ورزشی می‌باشد. همان طور که برای موفقیت در هر کاری شما نیاز به یک سری لوازم و تجهیزات دارید در این رشته ورزشی هم شما به لباس تکواندو نیاز دارید. لباس مهم‌ترین نقش در این رشته را ایفا می‌کند، داشتن سرعت عمل بالا یکی از مواردی است که شما را به یک تکواندو کار حرفه‌ای تبدیل می‌کند و این موضوع یعنی داشتن سرعت عمل بالا تنها با داشتن یک لباس تکواندو حرفه‌ای صورت می‌گیرد. البته اگر سن شما کم می‌باشد و بدن شما مدام در حال رشد است و یا اینکه تازه می‌خواهید وارد این رشته ورزشی شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما لباس تکواندو مبتدی را خریداری کنید. چون ممکن است، این ورزش مورد علاقه شما نباشد و با خرید لباس حرفه‌ای ضرر کنید. بنابراین برای شروع حتما یک لباس معمولی را خریداری نمائید.

شما برای تمرین حرکات ورزشی نیاز به این لباس ندارید، بلکه برای انجام مسابقات استانی و کشوری حتما باید از لباس تکواندو استفاده کنید. یین یانگ معتقد بود که جهان هستی از سه شکل هندسی دایره، مربع و مثلث ساخته شده است. به همین دلیل دایره همان کمربند لباس، مربع هم شلوار و پیراهن و مثلث را یقه هفتی لباس تکواندو تشکیل می‌دهد.

مجموعه‌ای از پیراهن، شلوار و کمربند تکواندو با همدیگر را لباس تکواندو یا همان توبوک گفته می‌شود. هانبوک یک لباس باستانی در کشور کره است که اولین بار به عنوان لباس تکواندو مورد استفاده قرار گرفت. با گذشت زمان این لباس دستخوش یک سری تغییرات قرار گرفت و به شکل امروزی در آمد. شما برای هر نوع تمرین ورزشی نیاز نیست که از این لباس استفاده کنید، بلکه فقط برای مسابقات استانی و المپیک باید حتما از لباس مخصوص استفاده نمائید.

بسیاری از آموزش‌های شرقی اساس ساخته شدن لباس تکواندو را تشکیل می‌دهند. نظریه یین یانگ بر این باور است که نظام هستی از سه جزء مهم تشکیل شده که هر یک از آن‌ها در لباس تکواندو دیده می‌شود. در این نظریه شلوار تکواندو همان زمین، کمربند تکواندو هم همان انسان و قسمت بالایی پیراهن آن هم نقش آسمان را ایفا می‌کند. در واقع شکل دایره یا همان بی‌نهایت بودن کمربند نشان از زندگی انسان بین زمین و آسمان دارد. دلیل رنگ سفید لباس هم پاک بودن روح و روان ورزشکار و نشانه صلح و آرامش است.

لوازم مورد نیاز برای انجام ورزش تکواندو ساعد بند ساق بند دستکش روپایی کاپ یا همان نانشیم نقاب و لثه کوله پشتی کفش

انواع مدل‌ لباس

لباس مخصوص مبارزههمان طور که گفته شد برای هر سبک از ورزش تکواندو نوع خاصی از لباس پوشیده می‌شود. اگر لباس را برای مبارزه می‌خواهید پیراهن و شلوار آن به رنگ سفید یک دست است و مدل پیراهن لباس مسابقه‌ای معمولا جلو بسته می‌باشد. جنس لباس مسابقه یا همان مبارزه باید به حدی محکم باشد که بر اثر فشار پاره نشود.

لباس مخصوص پومسهاین نوع لباس بیشتر برای مسابقات تمرینی و باشگاه ورزشی استفاده می‌شود. رنگ پیراهن آن‌ها همانند مدل مسابقه‌ای سفید بوده و تنها شلوار آن‌ها از نظر رنگی با هم تفاوت دارند. شلوار لباس پومسه معمولا به رنگ قرمز و یا آبی است و بر خلاف مدل مبارزه‌ای پیراهن آن جلو بسته نیست بلکه جلو باز است. مهم نیست که جنس این لباس خوب باشد یا ضعیف زیرا فقط جنبه تمرینی دارد.

لباس تکواندو کودکانکودکان معمولا روزانه در حال رشد هستند، بنابراین برای ورزش تکواندو نیاز به یک لباس حرفه‌ای ندارند. یعنی اگر برای آن‌ها لباس حرفه‌ای خریداری کنید، بعد از مدتی اندازه لباس به آن‌ها کوتاه شده و دیگر به کارتان نخواهد آمد. اجازه دهید کودک شما یک لباس مبتدی را استفاده کند و بعد از دریافت کمربند آبی و قرمز با ورود به سطح حرفه‌ای این رشته برای خود یک دست لباس حرفه‌ای خریداری کند.

Shape3

مزایای استفاده از لباس

با پوشیدن این لباس شما به سبک و رشته هنرهای رزمی فرد پی می‌برید و احساس غرور و افتخار را در هنر جو به وجود می‌آورد. شما در واقع با توجه به رنگ کمربند و نوع لباس شخص می‌توانید به سطح فرد در رشته ورزشی پی‌ببرید. در اکثر هنرهای رزمی رنگ کمربند سطح هنرجو را نشان می‌دهد. در واقع یک میراث و نماد قدیمی کشور کره می‌باشد که برای ورزش تکواندو و نسل‌های آینده به یادگار مانده است.

رنگ بندی کمربند که سطح آموزش هنر جو را نشان می‌دهد، باعث می‌شود تا هنر جو تلاش بیشتری کند تا رنگ کمربند خود را به سطوح بالاتر افزایش دهد. لباس ورزشی است که مشخص می‌کند چه رشته ورزشی را انجام می‌دهید، بنابراین با دیدن لباس یک ورزشکار می‌توان پی‌برد که چه رشته ورزشی را انجام می‌دهد. بسیار نرم و راحت هستند و آزاد بودن آن‌ها باعث می‌شود، ورزشکار بیشترین میزان تسلط را روی کار خود داشته باشد.

انواع سبک رزمی در رشته ورزشی

سبک فرم یا پومسهپومسه در واقع تعدادی حرکات از قبل تعیین شده مشت و لگد در یک نظم منطقی و معنادار هستند، که در پاسخ به حمله مهاجمین خیالی هنگام انجام تمرینات ورزشی به کار گرفته می‌شود. در این روش به تکواندو کار نظم و انضباط آموزش داده و در سطح استانی و جهانی برگزار می‌شوند.

سبک کیورگیاین سبک بیشتر مبارزه‌ای است و در سه راند دو دقیقه‌ای انجام می‌شوند. در این مسابقات یک داور در وسط زمین و چهار داور دیگر در اطراف زمین مسابقه مبارزه را در نظر می‌گیرند. در این سبک ورزشکار باید از وسایلی مانند: ساق بند، کاپ، محافظ لثه، هوگو و کلاه استفاده کند. هوگو یک وسیله ضربه گیر است که از قفسه سینه و شکم ورزشکار در برابر ضربه محافظت می‌کند.

سبک هان ماندانگدر واقع یک سبک عمومی در ورزش تکواندو به حساب می‌آید که در جمع خانوادگی تکواندو کار شکستن اشیا سخت و دفاع شخصی را انجام می‌دهند. در مسابقات ماندانگ ورزشکار بخش وسیعی از مهارت‌های خود را به نمایش می‌گذارد. در این مسابقات با پخش آهنگ ورزشکار باید تعدادی از سبک‌های ابداعی خود را به نمایش بگذارد.

نکات خرید لباس

قیمت لباسقیمت نقش مهمی در انتخاب شما دارد، بهتر است قبل از هر کاری میزان بودجه برای خرید لباس ورزشی را مشخص کنید. اگر مقدار زیادی بودجه به این کار اختصاص داده‌اید، می‌توانید به سراغ خرید لباس‌های حرفه‌ای بروید، در غیر این صورت باید به خرید لباس‌های مبتدی اکتفا نمائید.

نوع لباساگر به تازگی وارد رشته تکواندو شده‌اید و هنوز حرفه‌ای نشده‌اید، پیشنهاد می‌کنم یک لباس مبتدی برای خود انتخاب کنید زیرا ممکن است از این ورزش خوشتان نیاید. اما اگر به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کنید بهتر است لباس حرفه‌ای بخرید تا مهارت شما در این ورزش بیشتر شود. برای کودکان که در حال رشد هستند، لباس مبتدی بهتر است زیرا بعد از مدتی به کودک شما کوتاه می‌شوند.

جنس لباسپنبه یک پارچه مناسب برای دوخت البسه تکواندو نیست، زیرا بعد از شستشو کسر آب دارد و بعد از مدتی به شما کوچک می‌شود. در مورد پارچه پلی‌استر هم درست است که با شستشو تغییر سایز نمی‌دهد، اما در اشخاصی که دارای پوست حساس هستند آلرژی‌های پوستی ایجاد می‌کند. بهترین پارچه برای دوخت این لباس پارچه‌های پنبه‌ای پلی‌استر هستند که نه تغییر سایز می‌دهند و نه حساسیت ایجاد می‌کنند.

سایز لباسلباس ورزشی‌ هم مانند سایر لباس‌ها دارای سایز بندی است، بنابراین شما باید لباس سایز خود را انتخاب کنید. اگر لباس شما تنگ باشد، اجازه اجرای حرکات ورزشی را به شما نمی‌دهد و اگر خیلی گشاد باشد یک لباس دست و پا گیر محسوب می‌شود که به مزاج هر کسی جالب به نظر نمی‌رسد. بنابراین باید سایز خودتان را انتخاب کنید نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ بلکه دقیقا اندازه شما باشد.

وزن لباسپیشنهاد می‌کنم بی‌خیال مدل‌های با پارچه سنگین شوید. زیرا شما را سنگین کرده و سرعت عمل شما را کاهش می‌دهند. همان طور که می‌دانید راز موفقیت در این رشته ورزشی انجام حرکات ورزشی با سرعت بالا است. بنابراین هر چه وزن لباس شما سبک‌تر باشد، شما می‌توانید حرکات ورزشی خود را با سرعت بالاتری انجام دهید که یک موفقیت بزرگ در این زمینه به حساب می‌آید.

برند لباسهمیشه به سراغ برندهای معروف و شناخته شده بروید زیرا معمولا از کیفیت بالایی برخوردار هستند. تجربه هم ثابت کرده تا زمانی که یک جنس خوب و با کیفیت وجود دارد که از قبل هم امتحان خود را پس داده است، نباید به سراغ برند‌های ناشناخته بروید زیرا معمولا از کیفیت لازم برخوردار نیستند و با خرید آن‌ها شما سرمایه و وقت خود را هدر می‌دهید.

روش نگهداری لباس

تا حد ممکن لباس خود را هر روز شستشو ندهید، پیشنهاد می‌شود هر دو روز یکبار این کار را انجام دهید. هیچ گاه لباس ورزشی خود را به مدت طولانی در ساک ورزشی قرار ندهید، زیرا مقدار رطوبتی که از بدن شما دریافت کرده آن را پوسیده می‌کند. بعد از تمرین و مسابقه لباس خود را در جایی در معرض هوای آزاد پهن کنید تا خشک شود، بعد می‌توانید آن را در ساک ورزشی یا کمد خود نگهداری کنید. لباس خود را با آب سرد و مایع لباسشویی غیر اسیدی شستشو دهید. در صورت لکه دار بودن با کمی پودر آنزیم‌دار آن را برطرف کنید. همیشه برای خشک کردن لباس خود از نور خورشید و هوای آزاد استفاده کنید. خشک کن لباس را زودتر فرسوده می‌کند. با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید لباس تکواندو مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه لباس تکواندو ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.

وب سایت فروشگاهی پارس رزم معتبرترین و برترین فروشگاه لباس نینجا همان نینجوتسو لوازم ورزشی اقدام به فروش تجهیزات ورزشی کاراته نیز نموده است. این ورزش که به عنوان یک ورزش رزمی شرقی شناخته می شود مورد استقبال بسیاری از نسل جوان و نوجوان در کشور ما قرار گرفته است زیرا کاراته بازی هم یک ورزش مفرح و جذاب بوده و هم یک رشته بسیار پرطرفدار در آسیای شرقی به شمار می آید. از طرفی کسانی که کاراته کار می کنند در زمینه دفاع شخصی نیز بسیار موفق هستند. لذا در صورتیکه شما نیز تمایل به شرکت در دوره های آموزشی کاراته دارید و یا اینکه جزو کاراته کاران حرفه ای و نیمه حرفه‌ای هستید می توانید به منظور خرید تجهیزات کاراته به صورت جزئی و عمده با قیمت مناسب و با تضمین کیفیت اقدام نمایید. این وب سایت فروشگاهی فروش عمده تجهیزات کاراته به صورت آنلاین و غیر حضوری را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.