کد خبر : 45632
تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 مهر 1400 - 22:21

تذکر سخنگوی شورای شهر به حناچی بخاطر محدودیت انتشار اخبار صحن شورا در همشهری

تذکر سخنگوی شورای شهر به حناچی بخاطر محدودیت انتشار اخبار صحن شورا در همشهری

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تذکری به شهردار تهران گفت: شهردار تهران نمی‌تواند و نباید مخل جریان آزاد اطلاعات شود و اگر کاستی، قصور و تقصیری در تحقق اداره مردم در اجرا بوده است، توضیح دهند نه اینکه در رساندن صدای نمایندگان مردم به مردم اخلال ایجاد کنند. به گزارش ایسنا، علی اعطا در دویست

تذکر سخنگوی شورای شهر به حناچی بخاطر محدودیت انتشار اخبار صحن شورا در  همشهری

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تذکری به شهردار تهران گفت: شهردار تهران نمی‌تواند و نباید مخل جریان آزاد اطلاعات شود و اگر کاستی، قصور و تقصیری در تحقق اداره مردم در اجرا بوده است، توضیح دهند نه اینکه در رساندن صدای نمایندگان مردم به مردم اخلال ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا، علی اعطا در دویست و هشتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهردار تهران گفت: اخیراً مطلع شدم که با دستور شهردار تهران با دستاویز شائبه تبلیغات انتخاباتی در انتشار مباحث صحن شورا از قبیل برخی نطق ها و تذکرها در روزنامه همشهری، محدودیت‌های اعمال شده است.

وی افزود: طبیعی است که آنچه شورا در ماه‌های پایانی در قالب نطق های انتقادی، تذکر و پیگیری مطرح خواهد کرد، به این منظور است که نتیجه اقدامات، تلاش‌ها و تغییر رویه‌ها در اداره امور شهر را بررسی و دنبال کند. حتماً در ماه‌های پیش رو مباحث انتقادی در صحن شورا بیشتر می شود و آنچه طی چهار سال توسط اعضای شورا دنبال شده است با جدیت بیشتری و با ادبیات منتقدانه و دغدغه مندی های بیشتر در صحن، مطرح خواهد شد تا شاید بتوان از اجرا و تحقق مصوبات پارلمانی مانع زدایی کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه همشهری رسانه شهر و مدیریت شهری است  و ایجاد محدودیت در انعکاس محتوا و مطالب صحن با بهانه انتخابات، دو برداشت ایجاد می شود، گفت: خوشبینانه این است که شهردار محترم با تحلیل غلط به استقبال زودهنگام انتخابات رفته اند. مگر نتیجه بررسی صلاحیت ها مشخص شده است که افراد، رسماً وارد رقابت انتخاباتی شده باشند تا به این بهانه در مسیر انعکاس مباحث صحن در روزنامه مدیریت شهری مانع ایجاد شود؟

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در مطالب ماه های پایانی شورا، جهت پیگیری نتایج چهار ساله نکات بسیار مهمی می توان یافت افزود: در حدی که در طرح پیشنهادی که اخیراً به تصویب شورا رسیده است، شهردار تهران ملزم به ارائه گزارش عملکرد چهار ساله در صحن علنی شورا در ماه‌های پیش رو شده اند.

اعطا با اشاره به برداشت دوم از محدودیت انتشار اخبار صحن شورای شهر در روزنامه همشهری گفت: برداشت دیگر این است که در شرایطی که در ماه‌های پایانی به دلیل اهمیت پیگیری تلاش‌ها و نتایج مصوبات شورا، به طور طبیعی تذکرات به جناب شهردار و مدیران ارشد شهرداری، احتمالاً افزایش خواهد داشت و مطالبه دستاوردها جدی تر مطرح خواهد شد، تاب انعکاس مطالب منتقدانه در روزنامه همشهری وجود ندارد.

وی تاکید کرد: آیا به بهانه انتخابات قرار است مانع جریان آزاد اطلاعات و مباحث مهم ماه‌های پایانی در رسانه اصلی شهر شویم؟ اگر مصوبه‌ای بر زمین مانده است باید توضیحات شفاف در خصوص آن ارائه شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اگر به جای شهردار محترم تهران بودم؛ در شرایطی که همکاران ما در بدنه شهرداری از جان خود برای اداره این شهر مایه گذاشتند، به جای اخلال در انعکاس مناسب مباحث شورا در روزنامه همشهری، از فعالیت مدیرانی که اقداماتشان شائبه فعالیت انتخاباتی است، ممانعت  می‌کردم.

وی افزود: شهردار تهران نمی‌تواند و نباید مخل جریان آزاد اطلاعات شود و اگر کاستی، قصور و تقصیری در تحقق اداره مردم در اجرا بوده است، توضیح دهند نه اینکه با اتخاذ چنین روش‌هایی در رساندن صدای نمایندگان مردم به مردم، آن هم در رسانه‌های که شأن نزول آن انعکاس مسائل این حوزه است، اخلال ایجاد کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: پیشنهاد می‌کنم آقای شهردار یک سوزن به خود و بعد یک جوالدوز به شورا بزنند و از فعالیت آن دسته از مدیرانی ممانعت کنند که بر اساس پیش‌بینی‌های خود از دوره آینده، مشغول لابی های نامتعارف با کسانی هستند که تصور می‌کنند در تثبیت موقعیت آنان در آینده موثر هستند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.