کد خبر : 3871
تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مرداد 1400 - 0:36

تزریق دُز دوم واکسن کرونا به ۹۰ درصد مددجویان مراکز نگهداری تا هفته آتی

تزریق دُز دوم واکسن کرونا به ۹۰ درصد مددجویان مراکز نگهداری تا هفته آتی

عکس تزئینی است. مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: تاکنون ۹۷۰ کودک کار و خیابان شناسایی و جذب شده اند که ۸۵۰ نفر از اتباع و ۱۲۰ نفر ایرانی هستند که با اداره کل اتباع در خصوص آنها صحبت شده است.  امین شاهرخی در نشست خبری امروز بیان کرد: سازمان بهزیستی قشر ضعیفی از جامعه را

تزریق دُز دوم واکسن کرونا به ۹۰ درصد مددجویان مراکز نگهداری تا هفته آتی
عکس تزئینی است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: تاکنون ۹۷۰ کودک کار و خیابان شناسایی و جذب شده اند که ۸۵۰ نفر از اتباع و ۱۲۰ نفر ایرانی هستند که با اداره کل اتباع در خصوص آنها صحبت شده است.

 امین شاهرخی در نشست خبری امروز بیان کرد: سازمان بهزیستی قشر ضعیفی از جامعه را تحت پوشش خود دارد. تمام تلاش ما درخصوص شفاف سازی درباره اقدامات و خدماتی است که ارایه می دهیم به طور مثال یکی از این موارد موضوع فرزندخواندگی بود که با شکلگیری این پروسه در سامانه فرزندخواندگی شکایات در این خصوص کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به سامانه مراکز مثبت زندگی گفت: همچنین سامانه مراکز مثبت زندگی در سایت بهزیستی بارگذاری شده که ۲۲۰۰ مرکز سال گذشته افتتاح شده که ۲۰۸ مرکز از این مراکز در استان تهران است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران یادآور شد: همکاران ما در دفاتر مثبت زندگی به منازل افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی می روند. در گذشته مددجویان باید به مراکز بهزیستی مراجعه می کردند اما با راه اندازی مراکز مثبت زندگی مددکاران ما موظف به سرکشی و بازدید از مددجویان هستند و از صد هزار مددجوی تحت پوشش در استان تهران ۵۰ هزار مورد بازدید تاکنون توسط مددکاران ما در این مراکز انجام شده است. مددکاران باید به طور مستمر شرایط این افراد را جویا شده و همچنین سالانه دو بار از منازل این افراد بازدید می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در بحث کودکان کار با توجه به تکالیف و پیگیری هایی که صورت گرفته موضوع طرح جذب کودکان کار تبدیل به فرآیند خوبی شده که شامل مراحل شناسایی، جذب و توانمند سازی خانواده می شود گفت: تاکنون ۹۷۰ کودک کار و خیابان شناسایی و جذب شده اند که ۸۵۰ نفر از اتباع و ۱۲۰ نفر ایرانی هستند که با اداره کل اتباع در خصوص آنها صحبت شده است.

شاهرخی در ادامه با بیان اینکه باید ۲۰ درصد حداقل حقوق برای مستمری خانواده های تحت پوشش در نظرگرفته شود، ادامه داد: تاکنون در هیچ دولتی این اتفاق نیفتاده بود اما در سال۱۴۰۰ این اقدام صورت گرفته است و تقریبا ۲.۵ برابر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین در خصوص واکسیناسیون مراکز نگهداری توضیح داد: ابتدا واکسن آنفلوآنزا در این مراکز به مددجویان تزریق شد و به ترتیب اولویت ها مراکز معلولان و سالمندان ۱۶۴۹۱ مورد، در مراکز شبه خانواده ۲۹۹۱ مورد و در مراکز پیشگیری نیز ۳۲۲۱ مورد واکسن آنفلوآنزا تزریق شده بود. همچنین به ۶۵ مورد مددجوی بسترگرا نیز تزریق شده و ۶۲۵ مورد به همکاران دارای اولویت نیز واکسن مذکور تزریق شد.

شاهرخی درباره تزریق واکسن کرونا نیز گفت: در مرحله اول ۷۷۸۵ مورد در بهزیستی استان تهران تزریق واکسن کرونا انجام شد و در مرحله دوم نیز تاکنون ۴۵۵۳ مورد تزریق در بین مراکز نگهداری سالمندان و معلولان انجام شده است.

وی اظهار کرد: امروز واکسن کرونا در بین دانشگاههای علوم پزشکی توزیع شده و تا هفته آینده ۹۰ درصد مددجویان ما در مراکز نگهداری معلولان و سالمندان دوز دوم واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

شاهرخی در ادامه این نشست درباره ساماندهی معتادان متجاهر نیز بیان کرد: در این خصوص هیچ مشکلی نداریم. در مراکز ماده ۱۵ نیز مشکلی نداریم. درخصوص مراکز ماده ۱۶ نیز هر زمان که این افراد جمع آوری شوند در مراکز مذکور نگهداری می کنیم. در برخی مناطق مرکز ماده ۱۶ نداریم اما اخیرا در شهر ورامین یک مرکز افتتاح کرده ایم . همچنین مرکز احسان که برای معتادان زخم باز است افتتاح شده لذا هیچ مشکلی در خصوص نگهداری این افراد نداریم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.