تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1400 - 21:59
کد خبر : 6225

تشکیل کمیته حقوقی صیانت از سلامت افراد جامعه/برنامه ریزی کنیم که نگران تمام شدن واکسن نباشیم

تشکیل کمیته حقوقی صیانت از سلامت افراد جامعه/برنامه ریزی کنیم که نگران تمام شدن واکسن نباشیم

استاندار تهران از تشکیل کمیته حقوقی صیانت از سلامت افراد جامعه با هدف پایش و رصد دستگاه های اجرایی و صنوف برای رعایت پروتکل های بهداشتی و برخورد حقوقی و قضایی با متخلفین خبر داد.  انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: متأسفانه امروز در کشور تعداد فوتی ها به

تشکیل کمیته حقوقی صیانت از سلامت افراد جامعه/برنامه ریزی کنیم که نگران تمام شدن واکسن نباشیم

استاندار تهران از تشکیل کمیته حقوقی صیانت از سلامت افراد جامعه با هدف پایش و رصد دستگاه های اجرایی و صنوف برای رعایت پروتکل های بهداشتی و برخورد حقوقی و قضایی با متخلفین خبر داد.

 انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: متأسفانه امروز در کشور تعداد فوتی ها به ۵۸۵ نفر رسید و ۴۰ هزار و ۸۰۸ نفر هم مبتلا داشته ایم که این آمار نگران کننده است. نسبت به پیک های قبلی که هنگامی که تعداد مراجعین سرپایی افزایش پیدا می کرد آمار بستری ها و فوتی ها افزایشی نداشت در این پیک هر سه با هم افزایش پیدا می کند، لذا باید به صورت جدی تمهیداتی را به صورت اقدام و عمل در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: ما در هشت هفته اخیر آمارمان رو به افزایش بوده و همچنان در تعداد مراجعین سرپایی، بستری های معمولی و بستری های مراقبت های ویژه و فوتی ها روند کاهشی را شاهد نیستیم. بی تردید رابطه معناداری میان پایین آمدن رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی با افزایش ابتلا و سرایت این بیماری وجود دارد.

محسنی بندپی ادامه داد: رعایت بهداشت فردی و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط صنوف هر دو کاهش پیدا کرده و در این میان پایانه های مسافربری، فرودگاه ها، رستوران ها و تالارها ظرف چند هفته گذشته با وجود بیشترین مراجعات مردمی، پایین ترین رعایت پروتکل های بهداشتی را داشتند.

استاندار تهران تأکید کرد: در دهه محرم هم همین نگرانی را داریم که تجمعاتی بدون رعایت پروتکل ها وجود داشته باشد، لذا باید رستوران ها، تالارها، پایانه ها و فرودگاه ها را مکلف به رعایت پروتکل های بهداشتی کنیم و در مورد اجتماعات مذهبی هم باید به همین شکل اقدام کنیم. بی تردید دستگاه های اجرایی، صنوف و افرادی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند باید معرفی شوند. رتبه بندی دستگاه های اجرایی و صنوف در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی باید انجام و اعلام عمومی شود.

وی با تأکید بر اینکه رابطه معناداری بین واکسیناسیون و کاهش آمار مرگ و میر وجود دارد، افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که ما نگران تمام شدن واکسن نباشیم و در عرصه واکسیناسیون از ظرفیت هلال احمر و شهرداری تهران در کنار ۱۰۷ مرکز واکسیناسیون بهره گرفت.

استاندار تهران تأکید کرد: در جلسه امروز مقرر شد کمیته حقوقی صیانت از سلامت افراد جامعه با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف همچون نیروی انتظامی، قوه قضاییه و… با محوریت معاونت بهداشتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران تشکیل شود تا رصد و پایش صنوف و دستگاه های اجرایی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود تا با دستگاه ها و صنوفی که رعایت نمی کنند برابر قانون برخورد حقوقی و قضایی شود و مسئله به صورت حقوقی و قضایی دنبال شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به افزایش درمانگاه های سرپایی اشاره کرد و افزود: باید راهنمای درمان اولیه برای افرادی که مرخص می شوند و همچنین برای مراقبت از بیماران سرپایی تدوین شود تا این افراد بدانند که باید چگونه در مقابل این بیماری عمل کنند.

محسنی بندپی به موضوع تأمین منابع مالی و انسانی دانشگاه های علوم پزشکی اشاره کرد و افزود: در این جلسه مصوب شد تا در ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد مطالبات بیمارستان ها و سازمان های دیگر و همچنین کمک معنادار به بیمارستان ها تصمیم گیری جدی شود. امروز نیاز است که برای استخدام نیروی انسانی به جای طی کردن سیکل طولانی استخدام مشکل را از طریق شرکت های پیمانکار حل و فصل کنیم.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn