تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 23 دسامبر 2021 - 10:11
کد خبر : 174393

تعمیر یخچال و فریزر

تعمیر یخچال و فریزر

گاهی اوقات وسایل برقی آشپزخانه نیاز به تعمیر پیدا خواهند کرد و برای تعمیر آن ‌ها باید نهایت دقت را بکار ببرد، یا این‌ که از افراد خبره و ماهر درخواست کنید که به تعمیر وسایل برقی شما بپردازند. از میان وسایل خانه می ‌توان به تعمیر یخچال و فریزر اشاره کرد که نیاز به افراد حرفه ای و

گاهی اوقات وسایل برقی آشپزخانه نیاز به تعمیر پیدا خواهند کرد و برای تعمیر آن ها باید نهایت دقت را بکار ببرد، یا اینکه از افراد خبره و ماهر درخواست کنید که به تعمیر وسایل برقی شما بپردازند.

از میان وسایل خانه می توان به تعمیر یخچال و فریزر اشاره کرد که نیاز به افراد حرفه ای و با تخصص بالا برای تعمیر دارند.

یخچال در خانه یکی از مهمترین وسایل ضروری به شمار می رود، چرا که اگر یخچال در خانه نباشد بعد از مدت بسیار کمی تمامی مواد غذایی از بین میروند، در نتیجه تعمیر وسایلی چون یخچال و فریزر به عنوان یکی از بزرگ ترین دغدغهها برای هر خانواده تبدیل شده است.

علائم زیادی وجود دارد که با توجه به آن ها می توان متوجه شد که یخچال و فریزر نیاز به تعمیر دارند، این عوامل شامل میزان سرما دهی، دیر منجمد کردن مواد غذایی، صدای کارکردن یخچال و میشود.

نکات زیادی وجود دارد که هنگام تعمیر یخچال و فریزر باید به آن توجه داشته باشید، در ادامه این نکات را برای شما بیان خواهیم کرد.

برای تعمیر لوازم برقی منزل خود، با کارشناسان ویرا پارسیان تماس بگیرید.

سن یخچال‌ فریزر

یکی از مواردی که در تعمیرات یخچال و فریزر باید به آن توجه داشته باشید این است که  به سن آن توجه کنید، به این معنی که چند سال میشود که این یخچال را خریداری کرده اید؟ اگ کمتر از ۸ سال از عمر یخچال و فریزر گذشته باشد، درصورتیکه مشکلاتی را ایجاد کنند، باید تعمیر شوند.

اما از طرفی اگر سن آن ها بیشتر از ۱۵ سال باشد بهاحتمال زیاد هنگام خرابی باید تعویض شوند، چرا که درست کردن آنها کار معقولی بهنظر نمیرسد به دلیل این که ممکن است در مدتزمان بسیار کوتاهی دوباره خراب شوند.

نوع یخچال و فریزر

همانطور که گفته شد نکات زیادی وجود دارد که هنگام خراب شدن یخچال و تعمیر آن باید به این موارد توجه داشته باشید. بهعنوان مثال برخی از مدلهای یخچال نسبتبه یخچال های دیگر از هزینه بیشتری برخوردار هستند.

یعنی می توان گفت یخچالهایی چون ساید بایساید معمولا هنگام تعمیر هزینه زیادتری را برای شما ایجاد خواهند کرد، این یخچال ها اگر بیشتر از ۸ سال از عمر کار آن ها گذشته باشد، هزینه تعمیر بسیار زیادی نسبت به دیگر مدل ها دارند.

کارایی یخچال

یخچال و فریزرها معمولا با توجه به نوعی که دارند می توانند هزینه پرداختی شما را برای تعمیر بسیار زیاد نمایند، بهعنوان مثال یخچال فیریزر با توجه به کارکرد زیادی که دارد برق زیادی را هم مصرف خواهد کرد، از اینرو شما باید به فکر استفاده یخچال کم مصرف تر باشید.

صداهایی که با توجه به آن می توان فهمید یخچال خراب است

گاهی اوقات مواردی مشاهده می شود که با توجه به آنها می توانید پی ببرید که یخچال شما نیاز به تعمیر دارد، از این رو اگر یخچال و فریزر شما وزوز می کند و غذاها را خنک نگه نمیدارد، ممکن است به تعمیر کمپرسور نیاز پیدا کرده باشد که هزینه آن هم با توجه به یخچالی که دارید متفاوت می باشد.

فن کمپرسور یخچال و فریزر یکی از قطعات خیلی ضروری آنست که کمک میکند یخچال شما غذاها را خنک نگه دارد و داغ نکند. اگر فن از کار بیفتد معمولا صدای عجیبی را از خود نشان می دهد و فریزر داغ می کند که در این صورت نیاز به تعمیر یخچال و فریزر پیدا خواهید کرد.

اگر قسمتی از یخچال و فریزر شما کمتر از قبل خنک کند باید یخچال را از برق بکشید و خیلی سریع کمپرسور آن را جدا نمایید، البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر کمپرسور در محفظه قرار دارد باید متخصصان آن را جدا نماید.

نکاتی برای نگهداری یخچال

توجه داشته باشید که اگر می خواهید یخچال و فریزر شما نیاز به تعمیر پیدا نکنند، باید نکات زیادی را برای نگهداری آنها رعایت کنید و همیشه به تست قطعات یخچال بپردازید. در ادامه نکاتی را برای شما بیان خواهیم کرد که کمک می کند مراقب یخچال و فریزر خود باشید.

واشر یخچال و کویل‌ های کندانسور

قطعه ای به نام کویل های کندانسور در یخچال وجود دارد که باعث از بین بردن گرما می شود، در واقع کندانسور لولههای باریکی هستند که در پشت یخچال واقع شدهاند، البته در مدل های جدیدی که تولید کرده اند، این لوله ها قابل دید نیستند.

به مرور زمان ممکن است روی میله ها را گرد و غبار بگیرد که باعث  می شود، مصرف انرژی افزایش پیدا کند و استهلاک آن بالا رود. واشر یخچال هم از دیگر مواردی است که باید به صورت مستمر آن را چک نمایید و در صورتی که خراب شود به تعویض آن بپردازید.

جای مناسب برای قرار دادن یخچال

مکانی که برای قرار دادن یخچال و فریزر در نظر می گیرید نقش زیادی در طول عمر و کارکرد یخچال دارد، بنابراین باید یخچال را در مکانی قرار دهید که بتواند به راحتی گرمای مواد غذایی درون خود را بگیرد.

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک باشد ممکن است مشکلاتی را برای یخچال ایجاد نمایید و بعد از مدت زمانی مجبور به تعمیر یخچال و فریزر خواهید بود.

گاهی اوقات مشاهده میشود که بسیاری از خانوادهها برای اینکه فضای بیشتری داخل آشپزخانه داشته باشند، یخچال را به دیوار می چسبانند که این باعث می شود دمای موتور افزایش پیدا کند و به مرور زمان آسیبهای جدی به آن وارد خواهد شد.

از مراجعه زیاد به یخچالی جلوگیری کنید

 بسیاری از افراد عادت دارند که برای انجام دادن هر کاری در یخچال را باز کنند، حتی گاهی اوقات مشاهده می شود کسانی که هیچ کاری با یخچال ندارند دوباره به سراغ آن می روند و درب یخچال را باز و بسته می کنند.

همین امر باعث می شود که سرمای داخل یخچال بیرون بیاید و حجم زیادی از گرما به داخل یخچال وارد خواهد شد، که باعث می شود موتور به چندین ساعت کار نیاز داشته باشد تا بتواند دمای داخلی یخچال را تنظیم کند.

این کار باعث می شود که طول عمر یخچال و فریزر شما کم شود، همچنین هنگام بستن درب یخچال دقت کنید که درب را به درستی ببندید تا هوا از درز های آن به داخل عبور نکند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.