کد خبر : 35420
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶

توسعه خدمات‌رسانی و ارتقای وضعیت آزمایشگاه‌های همکار دانشگاه آزاد

توسعه خدمات‌رسانی و ارتقای وضعیت آزمایشگاه‌های همکار دانشگاه آزاد

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از توسعه خدمت رسانی و ارتقاء سطح وضعیت آزمایشگاه‌های عضو “شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری” خبر داد.  دکتر دهقانی فیروزآبادی با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای تحقق سیاست‌ها و اهداف حوزه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه خدمت رسانی و ارتقای

توسعه خدمات‌رسانی و ارتقای وضعیت آزمایشگاه‌های همکار دانشگاه آزاد

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از توسعه خدمت رسانی و ارتقاء سطح وضعیت آزمایشگاه‌های عضو “شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری” خبر داد.

 دکتر دهقانی فیروزآبادی با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای تحقق سیاست‌ها و اهداف حوزه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه خدمت رسانی و ارتقای سطح خدمات در کنار الزام به حفظ و افزایش سطح کیفی خدمات همواره مورد توجه و تاکید بوده است، در کنار این مبحث، ارائه خدمات به مشتریان خارج از دانشگاه و برقراری ارتباطات برون سازمانی در دستور کار مراکز خدمات آزمایشگاهی در استان‌ها قرار دارد، لذا توجه ویژه و اهتمام به این موضوعات، سبب شده تا طی ۶ ماه گذشته تنها در حوزه تعداد آزمایشگاه‌های دانشگاه که همکار شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی هستند، رشد ۶۰ درصدی را شاهد باشیم.

دکتر دهقانی فیروزآبادی درخصوص وضعیت آماری تعداد آزمایشگاه‌های همکار گفت: در حال حاضر تعداد ۸۵ مجموعه آزمایشگاهی در این شبکه فعال هستند و مشغول ارائه خدمات به متقاضیان هستند. همچنین تعداد ۶۷ مجموعه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در حال طی فرایندهای لازم برای عضویت در این شبکه هستند که انشاالله تا پایان سال جاری تعداد اعضای دانشگاه به ۱۰۰ عضو و فراتر خواهد رسید.

رئیس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اظهار کرد: وضعیت خدمات رسانی آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی عضو شبکه در فهرست منتشر شده از منظر امتیازات و رتبه‌بندی در هفتمین دوره ارزیابی مراکز عضو شبکه، نسبت به ارزیابی صورت گرفته در سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است، به طوری که تعداد آزمایشگاه‌های انتخاب شده در مقایسه با سال گذشته که بر اساس شاخص‌های مورد نظر شبکه از بعد عملکرد در ارائه خدمات، مشتری مداری، درآمدزایی، میزان برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی، مدل ارتباط با سایر آزمایشگاه‌ها و … صورت پذیرفته، از ۵ آزمایشگاه به ۱۶ مورد افزایش نشان می‌دهد که به قرار جدول زیر است.

جدول: جایگاه آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در هفتمین دوره ارزیابی
مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد تصریح کرد: تحقق یک شبکه منسجم داخلی از آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور که مشتمل بر بیش از ۶۲۸۰ مجموعه آزمایشگاهی و کارگاهی است، سبب شده تا سهولت و سرعت ارائه خدمت به متقاضیان، در کنار افزایش ظرفیت دسترسی و تعدد و تنوع خدمات قابل توجه باشد. در کنار این امر، اتصال شبکه آزمایشگاهی دانشگاه به شبکه‌های توانمند کشور جهت دریافت تسهیلات و ارائه خدمت به متقاضیان از برنامه‌های شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی بوده است که از آن جمله افزایش تعداد عضویت آزمایشگاه‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ریاست جمهوری، صورت پذیرفته و در حال پی‌گیری برای توسعه بیشتر همکاری ها هستیم.

به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر دهقانی فیروزآبادی در پایان یادآور شد: آمار و اطلاعات ارائه شده، نشانگر مطلوب بودن وضعیت خدمات رسانی حوزه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به سایر نهادهای آزمایشگاهی در کشور است که وضعیت قابل قبولی دارد. با این همه انتظار می‌رود روند توسعه‌ای در عملکرد آزمایشگاه‌های واحدهای دانشگاه، همچنان رو به رشد بوده و شاهد تغییرات چشم‌گیری در فرایند ارائه خدمات این حوزه در سطح کشور باشیم، به‌طوری‌که علاوه بر افزایش تعداد آزمایشگاه‌های همکار دانشگاه با سازمان‌ها و نهادها، تعداد آزمایشگاه‌های مرکزی دانشگاه که زمینه مشارکت بیشتر بخش خصوصی در فرایند خدمت رسانی به متقاضیان درون و برون دانشگاهی و افزایش درآمدهای غیر شهریه‌ای دانشگاه را فراهم می‌کند، نیز در حال افزایش بوده و توسعه خدمت رسانی را به دنبال خواهد داشت.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هیدرولیک و پنوماتیک