کد خبر : 47825
تاریخ انتشار : پنجشنبه 22 مهر 1400 - 21:12

تولیدات مشاغل خانگی قابلیت صادرات دارد

تولیدات مشاغل خانگی قابلیت صادرات دارد

ایسنا/اصفهان به اعتقاد یک فعال حوزه مشاغل خانگی، اگر آموزش متقاضیان فعالیت در حوزه مشاغل خانگی اصولی و کامل باشد، تولیدات این حوزه قابلیت صادرات به خارج کشور را دارد. الهام سادات تربتیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه دارنده موسسه صنایع دستی است، اظهار کرد: در حوزه مشاغل خانگی در زمینه چرم، فیروزه،

تولیدات مشاغل خانگی قابلیت صادرات دارد

ایسنا/اصفهان به اعتقاد یک فعال حوزه مشاغل خانگی، اگر آموزش متقاضیان فعالیت در حوزه مشاغل خانگی اصولی و کامل باشد، تولیدات این حوزه قابلیت صادرات به خارج کشور را دارد.

الهام سادات تربتیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه دارنده موسسه صنایع دستی است، اظهار کرد: در حوزه مشاغل خانگی در زمینه چرم، فیروزه، میناکاری، مینیاتور و مجسمه سازی به صورت گروهی فعالیت می کنم.

وی با ارزیابی قوانین و مقررات موجود در حوزه مشاغل خانگی، گفت: متاسفانه این قوانین به جای تسهیل امور، موجب سنگ اندازی در حوزه مشاغل خانگی شده است و بعضا برای تمدید و صدور مجوزها مشکل تراشی می کنند، در حالی که امسال از سوی مقام معظم رهبری سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها نامگذاری شده است.

این فعال حوزه مشاغل خانگی در اصفهان با اشاره به اینکه در توسعه مشاغل خانگی حوزه آموزش در اولویت قرار دارد، تاکید کرد: متاسفانه امروز افراد تصور می کنند با آموزش دو ساعته و یا کوتاه مدت، استادکار هستند، در حالیکه در عمل توان تولیدات با کیفیت را ندارند، بنابراین به اعتقاد من، آموزش صحیح و درست در توسعه مشاغل خانگی در اولویت است.

وی با بیان اینکه بعد از آموزش، بازاریابی و شبکه فروش، می تواند به توسعه مشاغل خانگی کمک کند، گفت: زمانی که افراد در حوزه مشاغل خانگی فروش داشته باشند، به دنبال وام و دریافت تسهیلات نمی رود و تنها در زمان گسترش کار و کارگاه خود به دنبال دریافت تسهیلات هستند.

تربتیان با اشاره به فرصت ها و ظرفیت های مشاغل خانگی در اصفهان، گفت: اصفهان شهر هنر است و اگر افراد در این زمینه وارد شوند، می توانند در حوزه مشاغل خانگی و توسعه آن موفق شوند.

وی تاکید کرد: اگر آموزش متقاضیان فعالیت در حوزه مشاغل خانگی اصولی و کامل باشد، تولیدات این حوزه قابلیت صادرات به خارج کشور را دارد.

این فعال حوزه مشاغل خانگی در اصفهان با اشاره به نقطه ضعف افرادی که وارد کسب و کارهای مشاغل خانگی می شوند، گفت: اولین نقطه ضعف این است که این دسته افراد از خانواده های آسیب دیده و به دنبال درآمد سریع هستند، به همین دلیل نه تنها آموزش دقیق نمی بینند، بلکه کیفیت تولیدات خود را پایین می آورند.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی توسعه مشاغل خانگی، گفت: متاسفانه در این حوزه به پیشران ها اطمینان کامل نمی دهند و وعده ها تنها در قالب حرف باقی می ماند.

تربتیان اما در خصوص طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، توضیح داد: این طرح بسیار خوب است، چراکه یک زن خانه دار می تواند در منزل و بدون نیاز به مجوز به اشتغال و درآمد دست یابد، اما باید در نظر داشت که این طرح نباید همانند دیگر طرح ها در نطفه خفه شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.