تاریخ انتشار : یکشنبه 3 اکتبر 2021 - 1:09
کد خبر : 19570

تکلیف درآمدهای تبلیغات پخش مسابقات ورزشی در ۱۴۰۰

تکلیف درآمدهای تبلیغات پخش مسابقات ورزشی در ۱۴۰۰

با ابلاغ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ از سوی مجلس شورای اسلامی، تکلیف درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی مشخص شد.  در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور که به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب مجلس و تایید شورای محترم

تکلیف درآمدهای تبلیغات پخش مسابقات ورزشی در ۱۴۰۰

با ابلاغ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ از سوی مجلس شورای اسلامی، تکلیف درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی مشخص شد.

 در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور که به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب مجلس و تایید شورای محترم نگهبان، در نهایت ابلاغ شد.

بر اساس این ابلاغیه و به استناد بند (پ) ماده (۹۲) قانون برنامه ششم توسعه، وزارت ورزش و جوانان و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مکلفند درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی را به ردیف درآمدی شماره ۱۴۰۱۸۴ نزد خزانه ‌داری کل‌ کشور واریز کنند.

وجوه واریزی از محل ردیف  ۴۹- ۵۳۰۰۰۰ مندرج در جدول شماره (۹) این قانون به نسبت سی درصد در اختیار وزارت ورزش و جوانان (برای کمک به فدراسیون‌های مربوطه) و هفتاد درصد در اختیار سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد.

این درحالی است که درآمد حاصل از تبلیغات ناشی از پخش مسابقات ورزشی موضوع بند (پ) ماده ۹۲ قانون برنامه ششم توسعه در ردیف ملی ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

میزان درآمد حاصل از تبلیغات ناشی از پخش مسابقات ورزشی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نسبت به قانون بودجه ۹۹ از ۵۰ به ۱۵۰ میلیارد افزایش پیدا کرد و با ابلاغ قانون بودجه، این گونه سهم وزارت ورزش و جوانان از ۱۵ به ۴۵ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

منبع: ایسنا

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.