کد خبر : 24594
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲:۳۳

“تکنولوژی سنتر”حلقه واسط کسب و کارها است

“تکنولوژی سنتر”حلقه واسط کسب و کارها است

ایسنا/کردستان رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال کشور گفت: تکنولوژی سنتر در مسیر کسب و کارها حلقه واسطی است که مبنای علمی دارد و زنجیره ارزش را مدیریت می کند. محمد اسکندری در بازدید از جهاددانشگاهی بیجار ضمن ابراز خوشحالی از حضور درجهاددانشگاهی به عنوان فضای علمی مطرح کشور اظهار کرد: در اهمیت جایگاه این نهاد همین

"تکنولوژی سنتر"حلقه واسط کسب و کارها است

ایسنا/کردستان رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال کشور گفت: تکنولوژی سنتر در مسیر کسب و کارها حلقه واسطی است که مبنای علمی دارد و زنجیره ارزش را مدیریت می کند.

محمد اسکندری در بازدید از جهاددانشگاهی بیجار ضمن ابراز خوشحالی از حضور درجهاددانشگاهی به عنوان فضای علمی مطرح کشور اظهار کرد: در اهمیت جایگاه این نهاد همین بس که دانشمندی از ژاپن جایزه رویان را دریافت کرده بود و به دریافت این جایزه افتخار می‌کرد، این نمونه را در هیچ جای دیگری ندیدم و این نشان‌دهنده ارزشمند بودن جهاددانشگاهی است.

وی به ماموریت جهاددانشگاهی اشاره و بیان کرد: ماموریت جهاد به کارگیری علم و تعهد و تخصص درکنارهم با حفظ ارزش‌ها بوده که بسیار ارزشمند است، چرا که جهاددانشگاهی در راستای انجام ماموریت های خود از ظرفیت‌ها به خوبی استفاده می کند.

اسکندری افزود: در وزارت‌خانه با جهاددانشگاهی روابط بسیار خوبی داریم و چند قرارداد عملیاتی از جمله در زمینه توسعه مشاغل خانگی و اورژانس کسب و کار را با این نهاد پیش می‌بریم.

رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال به رونمایی و اجرای مانور آزمایشی طرح اورژانس کسب و کار در حوزه صیانت از اشتغال اشاره کرد و گفت: این طرح به مانند سیستم اورژانس پزشکی به رفع مشکلات کسب و کار می‌ پردازد، در شش ماه سامانه قدرتمندی برای آن طراحی و مستقر و مقرر شد و در سه ماه ساختار اجرایی آن تنظیم می شود.

وی در ادامه گفت: برای طرح اورژانس کسب و کار از وزیر ارتباطات درخواست شماره تلفن ۱۰۱ را کردیم تا صاحبان کسب وکار بتوانند با شماره‌گیری این شماره مشکلاتشان را مطرح و بلافاصله با اعزام کارشناس، به حل مشکلشان کمک شود.

اسکندری عنوان کرد: جهاددانشگاهی در طرح اورژانس کسب و کار ماموریت مدیریت و توسعه این مرکز و همچنین آموزش کارشناس کسب و کار را برعهده دارد، ماموریت دیگر جهاد راه اندازی بیمه کسب و کار است که مدل و الگو آن مثل بیمه عمر و تکمیلی است.

اسکندری به اهمیت تکنولوژی سنتر اشاره و عنوان کرد: تقاضا دارم که موضوع تکنولوژی سنتر توسط جهاددانشگاهی در شهرستان بیجار به طور جدی پیگیری شود چرا که توسعه محصول می تواند منجر به توسعه بازار شود.

وی تاکید کرد: تکنولوژی سنتر در ادامه مسیر کسب و کارها حلقه واسطی است که مبنای علمی دارد و این مرکز به تمام درخواست های بخش خصوصی جهت می دهد و مسیر علمی را برای آن بخش مهیا و در واقع از ابتدا تا انتهای زنجیره ارزش را مدیریت می کند.

وی ضمن اشاره به اینکه تکنولوژی سنتر در تولید قطعات خودرو، صنایع غذایی و فرش‌دستباف می‌تواند موثر واقع شود، افزود: این موضوع بسترسازی برای شکل‌گیری ظرفیت های قدرتمند است، در زمینه استانداردسازی سوغات و فرش بیجار نباید نگاه به بیرون باشد، باید در جهت دانش محور شدن تلاش کنیم چرا که این تولیدات مربوط به خود ماست.

سیروان صیدی، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد کردستان نیز در ادامه گفت: در طرح توسعه مشاغل خانگی تا به امروز حدود ۹۶۰ نفر ثبت نام شده است در حالی که سهمیه استان ۴۰۰ نفر است و به دنبال آن هستیم که ظرفیت سهمیه استان افزایش یابد.

وی گفت: در اجرای تکنولوژی سنتر نیز تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست چرا که رسالت جهاد انجام کارهای گزین است.

کاظم کاظمی معاون فرماندار بیجار عنوان کرد: در سه سال اخیر شرایط خوبی در بودجه نداشتیم و می توان گفت سال گذشته بدترین سال در این مورد بود اما با این وصف در شهرستان حرکت رو به جلویی را شاهد بودیم.

معاون اقتصادی فرماندار بیجار تصریح کرد: سرمایه انسانی در بدترین شرایط به ما کمک کرد تا شرایط رو به رشدی را در شهرستان شاهد باشیم، در سال‌های گذشته تولید کنندگان اعتقادی به ادارات نداشتند اما اکنون شرایط تغییر کرده و شاهد حضور و اعتماد تولیدکنندگان هستیم.

وی افزود: باید ابتدا ایده‌ها را جذب کنیم، دورانی که تیر قلق داشتیم تا هدف را شناسایی کنیم گذشته است، در حال حاضر یک تیر داریم که باید به هدف بزنیم، آزمون و خطا دیگر وجود ندارد، زمانی که در کنار هم قرار گرفتیم نتیجه گرفتیم، باید شرکت ها در کنار هم قرار بگیرند و تجربیات و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند.

راحله شریفیان مدیر جهاد دانشگاهی بیجار در ابتدای این جلسه گفت: جهاد دانشگاهی سرشار از ظرفیت است و برای اقداماتی که انجام می‌دهیم هیچ محدودیتی نداریم؛ الگوی ما و سرآمد فعالیت های جهاد پژوهشگاه رویان است، که نشأت گرفته از یک تلاش جهادی است.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی بیجار در تلاش است در جهت انجام ماموریت های خود در حوزه های آموزشی، فرهنگی و اشتغال درشهرستان سرآمد و مثمر ثمر باشد.

وی عنوان کرد: عمده فعالیت جهاددانشگاهی در شهرستان در حوزه آموزش های مهارت محور بوده است.

مدیر جهاددانشگاهی بیجار عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم در بیجار، اشتغال است، که مهاجرت های بی رویه را در پی داشته است، در کنار آموزش‌های مهارت‌محور با همکاری کمیته امداد به مددجویان که تسهیلات بانکی دریافت کرده بودند آموزش های تخصصی و مشاوره داده شد تا استفاده درستی از این تسهیلات شود.

وی به برگزاری استارت آپ ویکند در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: گام بعدی افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی در راستای دریافت ایده و سمت و سو دادن به ایده‌های جوانان و آموزش‌های راه‌اندازی کسب و کار بود که عملی شد، در دوره ای به دلیل شیوع بیماری کرونا فعالیت ها محدود بود اما برنامه‌های آتی ما در این حوزه قطعا مفید تر و کارآمدتر خواهد بود.

شریفیان به اهمیت ایجاد شرکت های خلاق و دانش بنیان در بیجار اشاره و عنوان کرد: آموزش مهارت محور اقدام مفیدی است اما منشا اثر نیست، اعتقاد دارم زمانی که شرکت های دانش بنیان و خلاق در این شهرستان ایجاد شد، اقدام منشا اثر انجام گرفته است.

مدیر جهاد دانشگاهی بیجار ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: اعتقاد جامعه دانشگاهی این است که زمانی اقتصاد مقاومتی رقم می خورد که تولیدات ما در مسیر دانش بنیان شدن قرار گرفته باشد، چرا که خروجی این شرکت ها مبتنی بر علم است و همین عامل موجب ارتقا کیفیت و در نهایت باعث ایجاد شغل می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا یک سری از شرکت‌های مستعد شهرستان تا پایان فروردین ماه به عنوان شرکت خلاق ثبت شوند و در آینده نیز به سمت شرکت دانش بنیان سوق دهیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هیدرولیک و پنوماتیک