تاریخ انتشار : دوشنبه 21 شهریور 1401 - 9:13
کد خبر : 201789

جدیدترین و مؤثرترین محصولات برای درمان ریزش، تقویت و رویش مجدد مو

جدیدترین و مؤثرترین محصولات برای درمان ریزش، تقویت و رویش مجدد مو

ریزش مو و مشکلات مرتبط با مو مسئله ای است که امروز همه اقشار جامعه از کودک و بزرگسال گرفته تا زن و مرد به نحوی با آن درگیر هستند.   ریزش مو و مشکلات مرتبط با مو مسئله ای است که امروز همه اقشار جامعه از کودک و بزرگسال گرفته تا زن و مرد

ریزش مو و مشکلات مرتبط با مو مسئله ای است که امروز همه اقشار جامعه از کودک و بزرگسال گرفته تا زن و مرد به نحوی با آن درگیر هستند.

 

ریزش مو و مشکلات مرتبط با مو مسئله ای است که امروز همه اقشار جامعه از کودک و بزرگسال گرفته تا زن و مرد به نحوی با آن درگیر هستند. برای اینکه بتوان مشکلات مرتبط با مو و ریزش آن را برطرف کرد ابتدا باید علت و عامل اصلی مشکل را بدانیم. پس در ادمه با ما همراه باشید تا دلایل مختلف ریزش مو و راه حل های هر کدام را بفهمید.

دلایل ریزش مو

 

دلایل ریزش مو

 1. ریزش موی ارثی

هم مردان و هم زنان به این نوع ریزش مو مبتلا می شوند که شایع ترین علت ریزش مو در سراسر جهان است. در مردان به آن ریزش مو با الگوی مردانه می گویند. زنان دچار ریزش موی الگوی زنانه می شوند. صرف نظر از اینکه در مردان یا زنان ایجاد شود، اصطلاح پزشکی آلوپسی آندروژنیک است.

مهم نیست از چه اصطلاحی استفاده می کنید، به این معنی است که شما ژن هایی را به ارث برده اید که باعث می شوند فولیکول های موی شما (آنچه هر مو از آن رشد می کند) کوچک شود و در نهایت رشد مو متوقف شود. کوچک شدن می تواند از دوران نوجوانی شما شروع شود، اما معمولاً در اواخر زندگی شروع می شود.

در زنان، اولین علامت قابل توجه ریزش موی ارثی معمولاً نازک شدن کلی یا گشاد شدن قسمتی است.

هنگامی که یک مرد ریزش موی ارثی دارد، اولین علامت اغلب عقب رفتن خط مو یا نقطه طاسی در بالای سر او است.

درمان می تواند به توقف یا کاهش ریزش مو کمک کند. همچنین ممکن است به رشد مجدد مو کمک کند. هرچه درمان زودتر شروع شود، بهتر عمل می کند. بدون درمان، شما به ریزش مو ادامه خواهید داد.

 

 • سن

با افزایش سن، بیشتر مردم متوجه ریزش مو می شوند زیرا رشد مو کند می شود. در برخی مواقع، فولیکول های مو رشد مو را متوقف می کنند، که باعث نازک شدن موهای سر ما می شود. موها نیز شروع به از دست دادن رنگ خود می کنند. خط موی زنان به طور طبیعی شروع به کاهش می کند. درمان زود هنگام به برخی از افراد کمک می کند تا موهای خود را دوباره رشد دهند.

 

 • آلوپسی آره آتا

آلوپسی آره آتا بیماری است که زمانی ایجاد می شود که سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو (آنچه مو را در جای خود نگه می دارد) حمله می کند و باعث ریزش مو می شود. شما می توانید موهای خود را در هر جایی از بدن خود از جمله پوست سر، داخل بینی و گوش خود از دست بدهید. برخی از افراد مژه یا ابروهای خود را از دست می دهند. اگر موهای شما به خودی خود رشد نکند، درمان ممکن است به تحریک رشد مجدد کمک کند.

 

 • درمان سرطان

اگر شیمی درمانی دریافت می کنید یا پرتو درمانی برای سر یا گردن خود دارید، ممکن است طی چند هفته پس از شروع درمان، تمام (یا بیشتر) موهای خود را از دست بدهید.

موها معمولاً در عرض چند ماه پس از پایان شیمی درمانی یا پرتودرمانی در سر یا گردن شروع به رشد می کنند. متخصصان پوست می توانند دارویی را برای کمک به رشد سریعتر مو ارائه دهند. استفاده از کلاه خنک کننده قبل، حین و بعد از هر جلسه شیمی درمانی ممکن است به جلوگیری از ریزش مو کمک کند.

 

 • زایمان، بیماری یا سایر عوامل استرس زا

چند ماه پس از زایمان، بهبودی پس از یک بیماری یا انجام عمل، ممکن است موهای بیشتری را در برس یا بالش خود مشاهده کنید. این همچنین می تواند پس از یک دوره استرس زا در زندگی شما، مانند طلاق یا مرگ یکی از عزیزان رخ دهد.

اگر استرس متوقف شود، بدن شما دوباره تنظیم می شود و ریزش بیش از حد متوقف می شود. هنگامی که ریزش متوقف می شود، اکثر افراد می بینند که موهای خود طی ۶ تا ۹ ماه پری طبیعی خود را به دست می آورند.

 

 • مراقبت از مو

اگر موهای خود را رنگ کنید، صاف کنید یا شل کنید، ممکن است به موهای خود آسیب بزنید. با گذشت زمان، این آسیب می تواند منجر به ریزش مو شود.

شما می توانید نحوه مراقبت از موهای خود را تغییر دهید که می تواند از ریزش مو جلوگیری کند. هنگامی که به فولیکول مو آسیب می رسانید، مو نمی تواند از آن فولیکول رشد کند. داشتن فولیکول های آسیب دیده موی زیاد باعث ایجاد لکه های طاسی دائمی می شود.

 

 • مدل مو، روی پوست سر شما را می کشد

اگر اغلب موهای خود را محکم به عقب کشیده می‌زنید، کشیدن مداوم می‌تواند منجر به ریزش موی دائمی شود. نام پزشکی این بیماری آلوپسی کششی است.

 

 1. عدم تعادل هورمونی

یکی از علل شایع این عدم تعادل، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) است. به همراه سایر علائم و نشانه‌ها، که می‌تواند شامل ریزش مو باشد، منجر به کیست در تخمدان‌های زن می‌شود. قطع برخی از انواع قرص های ضد بارداری می تواند باعث عدم تعادل هورمونی موقت شود. زنانی که دچار عدم تعادل هورمونی می شوند می توانند موهای نازک (یا ریزش مو) روی سر خود داشته باشند.

 

 • عفونت پوست سر

عفونت پوست سر می تواند منجر به پوسته پوسته شدن و گاهی اوقات مناطق ملتهب روی پوست سر شما شود. ممکن است نقاط سیاه و کوچکی را روی پوست سر خود مشاهده کنید. اینها در واقع تکه های مو هستند. برخی افراد دچار لکه طاسی می شوند. درمان می تواند عفونت را از بین ببرد. پس از رفع عفونت، موها تمایل به رشد دارند.

 

 • دارو

یکی از عوارض جانبی احتمالی برخی داروها ریزش مو است. اگر فکر می کنید دارویی باعث ریزش موی شما می شود، از دکتری که آن را تجویز کرده است بپرسید که آیا ریزش مو یک عارضه جانبی احتمالی است یا خیر. ضروری است که قبل از صحبت با پزشک، مصرف دارو را قطع نکنید. قطع ناگهانی برخی از داروها می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند.

درمان ریزش مو

 • پسوریازیس پوست سر

بسیاری از افرادی که پسوریازیس پلاکی دارند در برخی مواقع به پسوریازیس روی پوست سر خود مبتلا می شوند. این می تواند منجر به ریزش مو شود.

پس از از بین رفتن پسوریازیس پوست سر، موها دوباره رشد می کنند، اما این زمان می برد. با پیروی از این نکات متخصص پوست، ممکن است بتوانید از ریزش مو جلوگیری کنید.

 

 • کشیدن موها

برخی از افراد اغلب برای کاهش استرس موهای خود را می کشند. آنها ممکن است از کشیدن موهای خود غافل باشند. اصطلاح پزشکی برای این تریکوتیلومانیا است.

 

 • آلوپسی اسکار

این وضعیت زمانی ایجاد می شود که التهاب فولیکول های مو را از بین می برد. پس از تخریب، فولیکول مو نمی تواند مو رشد کند. شرایط مختلف می تواند باعث این امر شود. نام پزشکی این گروه از بیماری ها آلوپسی سیکاتریسیال است.

هنگامی که یک فولیکول مو از بین می رود، نمی تواند یک مو را دوباره رشد دهد. تشخیص زودهنگام این بیماری می تواند از ریزش بیشتر مو جلوگیری کند.

 

 • عفونت مقاربتی

در صورت عدم درمان، عفونت مقاربتی (STI) می تواند منجر به ریزش مو شود. سیفلیس یک بیماری مقاربتی است. در صورت عدم درمان، سیفلیس می تواند باعث ریزش موی تکه ای در پوست سر، ابروها، ریش و جاهای دیگر شود. سایر بیماری های مقاربتی نیز می توانند باعث ریزش مو شوند.

 

 • بیماری تیرویید

اگر مشکل تیروئید خود دارید، ممکن است موهایتان کم پشت شود. برخی از افراد هنگام برس زدن متوجه می شوند که موهایشان به صورت دسته ای بیرون می آید. درمان بیماری تیروئید می تواند ریزش مو را معکوس کند.

 

 • کم بودن بیوتین، آهن، پروتئین یا روی در بدن

اگر یک یا چند مورد از اینها را به اندازه کافی دریافت نکنید، ممکن است ریزش موی قابل توجهی داشته باشید.

هنگامی که بدن شما به اندازه کافی مواد مغذی از دست رفته را دریافت کند، موها می توانند دوباره رشد کنند.

 

 • سم

مسموم شدن آهسته می تواند منجر به ریزش مو شود. سمومی که می توانند باعث ریزش مو شوند عبارتند از آرسنیک، تالیم، جیوه و لیتیوم. اگر مقدار زیادی وارفارین را که در سموم موش وجود دارد مصرف کنید، می تواند باعث ریزش مو نیز شود. مصرف مقادیر زیاد ویتامین A یا سلنیوم نیز سمی است و می تواند باعث ریزش مو شود. زمانی که دیگر در معرض سم نباشید، موها دوباره رشد می کنند.

 

پیش گیری و درمان ریزش مو:

حال که با علل و عوامل ریزش مو را فهمیدیم میتوانیم نسبت به برطرف کردن مشکلات موثر در آن اقدام نماییم. همان طوری که در بخش های قبل گفته شده در بسیاری از موارد با اقدامات به موقع میتوان از ریزش مو جلوگیری کرده و نسبت به تقویت و رویش مجدد موها اقدام نمود.

یکی از موثرترین کارهایی که برای این منظور میتوان انجام داد، رساندن مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز برای مو به پوست سر و ریشه موها میباشد. در حال حاضر تنها روشی که از طریق آن میتوان این مواد را به ریشه موها رساند مزوتراپی موی سر میباشد.

در طول هر جلسه، ممکن است داروی بی‌حس کننده را روی پوست خود بمالید یا نزنید. با استفاده از یک سوزن کوتاه مخصوص، یک سری تزریق انجام خواهید داد. سوزن ممکن است به یک تفنگ مکانیکی متصل شود تا تزریق های زیادی را پشت سر هم انجام دهد.

بسته به شرایطی که تحت درمان هستید، تزریق ها را می توان در اعماق مختلف – از ۱ تا ۴ میلی متر در پوست شما انجام داد. پزشک ممکن است سوزن را با زاویه در پوست شما قرار دهد یا در حین تزریق خیلی سریع مچ دست خود را تکان دهد. هر تزریق ممکن است فقط یک قطره کوچک از محلول را در پوست شما قرار دهد.

احتمالاً برای رسیدن به اثر مطلوب به چندین جلسه مزو نیاز خواهید داشت. باید انتظار داشته باشید که بین ۳ تا ۱۵ بار به پزشک مراجعه کنید. در ابتدا، هر ۷ تا ۱۰ روز یکبار تزریق را انجام خواهید داد. اگر پوست شما شروع به بهبود کرد، درمان‌ها هر دو هفته یک بار یا یک بار در ماه کشیده می‌شوند.

کوکتل های مزوتراپی

 

کوکتل های مزوتراپی مو:

همان گونه که قبلا اشاره شد یکی از کاربردهای مزوتراپی جهت رفع ریزش مو و تقویت و رویش مجدد موی سرمیباشد. کوکتل های بسیاری جهت تقویت و رویش مجدد موها وجود دارد از قبیل: کوکتل کافئین، کوکتل بیوتین، کوکتل داتستراید و فینستراید و … در این بخش به معرفی سه مورد از کوکتل های مزوتراپی که به صورت تخصصی برای مو استفاده میشود میپردازیم:

 • کوکتل هیرمن مزولایک

کوکتل هیرمن مزولایک همان‌طور که از نامش مشخص است برای آقایان طراحی و تولید شده است. این محصول موجب جلوگیری از ریزش مو، تقویت ساقه و ریشه مو، درمان مشکلات پیسی، آلوپسی، تقویت و رفع نازکی مو و همینطور تحریک ریشه موها می‌شود.

از طرفی شما می‌توانید با استفاده از این دارو مشکلات کاهش رشد، ریزش مداوم و همینطور ضعف ساقه موها را تا ۹۹ درصد حل کنید. ضمن اینکه اثر درخشان‌کننده و رفع فری و مجعد بودن موها را نیز به ارمغان می‌آورد.

در این محصول از ترکیبی استفاده شده که موجب کاهش تولید دی هیدرو تستوسترون و مهار آنزیم آلفا ۵ ردوکتاز می‌شود. هر دوی این موارد موجب کاهش رشد مو خواهند شد. اگر این مشکل را با پزشک خود در میان بگذارید داروهایی که این مشکل را رفع می‌کنند به شما پیشنهاد می‌کند.

ترکیبات استفاده شده در این محصول شامل پانتنول، ویتامین B6، ویتامین B1، بیوتین، کافئین و آهن می باشد. در تولید کوکتل HairMan از ترکیباتی کمک گرفته می‌ شود که باعث محرک رشد مو شوند.

 

 • کوکتل هیرلیدی مزولایک

کوکتل هیرلیدی مزولایک یکی دیگر از تولیدات شرکت اسپانیایی مزولایک فعال در زمینه لوازم دارویی و همین‌طور فرمول‌های پزشکی است.

این محصول کوکتل تخصصی مو برای خانم ها بوده و برای درمان مشکلات ریزش مو، بخصوص پس از بارداری، تقویت ریشه و ساقه مو، رفع شوره سر و بهبود تراکم استفاده می‌شود.

در این محصول از ترکیبی استفاده شده که موجب کاهش تولید دی هیدرو تستوسترون و مهار آنزیم آلفا ۵ ردوکتاز می‌شود. هر دوی این موارد موجب کاهش رشد مو خواهند شد.

 

 • کوکتل هیرپلاس مزولایک

کوکتل هیر پلاس مزولایک محصول کمپانی مزولایک اسپانیا، یک کوکتل تخصصی مو میباشد که می‌توانید برای تمامی رده‌های سنی و بدون محدودیت جنسیت مورداستفاده برای ترمیم موهای خود خریداری و استعمال کنید.

این محصول به شکل ویژه‌ای دارای دو ترکیب کوکتل لیدی و کوکتل من است. درمان و تقویت مشکلات پس از زایمان، پس از عمل جراحی، رفع اختلالات زمینه‌ای و ارثی در خصوص رشد مو از جمله اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین خواصی است که در کوکتل هیر پلاس مزولایک وجود دارد.

از کاربردهای این کوکتل می توان به تقویت مو، جلوگیری از ریزش مو و رشد مجدد مو اشاره کرد.

مزوتراپی برای درمان آلوپسی، جلوگیری از ریزش مو، تقویت و از بین بردن نازک شدن موها و تحریک ریشه مو استفاده می شود. با مزوتراپی می توانید موهای ضعیف و نازک خود را به موهایی براق و پرپشت تبدیل کنید.

گروه تجاری فرش اسکین ارائه دهنده انواع لوازم و محصولات پوست مو و زیبایی، نمایندگی محصولات مزولایک اسپانیا در ایران میباشد. تمامی محصولات این شرکت دارای ضمانت اصالت کالا میباشند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn