تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 دسامبر 2021 - 18:38
کد خبر : 179845

حمایت از سرمایه گذاری، افزایش ظرفیت و فعال سازی واحدهای راکد اولویت بخش اقتصادی استان

حمایت از سرمایه گذاری، افزایش ظرفیت و فعال سازی واحدهای راکد اولویت بخش اقتصادی استان

ایسنا/سمنان استاندار سمنان گفت: اولویت برنامه کاری ما در استان حفظ وضعیت موجود، افزایش ظرفیت واحدهای صنعتی و فعال کردن واحدهای راکد و پس از آن استقبال از سرمایه گذار جدید در استان است. سیدمحمد رضا هاشمی، استاندار سمنان در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت استان با بیان اینکه پس از بحث مدیریت مقابله

حمایت از سرمایه گذاری، افزایش ظرفیت و فعال سازی واحدهای راکد اولویت بخش اقتصادی استان

ایسنا/سمنان استاندار سمنان گفت: اولویت برنامه کاری ما در استان حفظ وضعیت موجود، افزایش ظرفیت واحدهای صنعتی و فعال کردن واحدهای راکد و پس از آن استقبال از سرمایه گذار جدید در استان است.

سیدمحمد رضا هاشمی، استاندار سمنان در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت استان با بیان اینکه پس از بحث مدیریت مقابله با بیماری کرونا، مولفه اقتصاد از دیگر اولویت های جدی ما در استان است، گفت: دستگاه های اجرایی استان مکلف هستند تا نسبت به مجوزهای صادر شده تحت مدیریت خود نظارت داشته باشند و در خصوص استعلام ها، از بروکراسی های غیرنیاز اجتناب کرده و با تسهیل در این خصوص، زمان را تسریع بخشند.
وی افزود: روند استعلام گیری از دستگاه های اجرایی متولی صدور مجوز برای سرمایه گذاران، مورد نظارت و بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت کوتاهی در این حوزه و تعلل در پاسخ استعلام و صدور مجوز در مهلت مقرر تعیین شده، با مدیر مربوطه برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
هاشمی ادامه داد: با توجه به تعیین رشد ۸.۶ درصدی اقتصادی برای استان در سال آینده، در راستای تحقق این ‌مهم، لازم است تا از ظرفیت و پتانسیل بسیار خوب صاحبان صنایع و سرمایه گذاران استان به بهترین شکل ممکن استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: تدوین تقویم زمانبندی برگزاری جلسات شورای ‌گفتگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع مشخص و موردی در خصوص رفع مشکلات موجود تا پایان سال، از دیگر ضروریات در این حوزه است.
استاندار سمنان گفت: دستگاه های نظارتی استان حامی تولید و صاحبان صنایع بوده و در راستای انجام اقدامات در خصوص رفع مشکلات موجود و حمایت از تولید و سرمایه گذاران، پیشرو و پیشگام هستند.

 ایجاد بازارچه عرضه مستقیم کالا در سمنان و شاهرود

استاندار سمنان همچنین در ستاد تنظیم بازار این استان گفت: ضرورت دارد تا نظارت و بازرسی های ویژه و مستمر بر قیمت کالا در بازار استان به منظور جلوگیری از ایجاد اختلاف قیمت، تشدید شود.

هاشمی خاطرنشان کرد همانگونه که ریاست‌ جمهوری در ستاد تنظیم بازار کشور تاکید داشتند، اختلاف قیمت ها در عرضه یک نوع کالا، پذیرفته نیست و باید نظارت ها با دقت بیشتری در سطح بازار استان صورت گیرد.
وی افزود: سرشماری دام یکی از اقدامات جدید و بسیار مطلوبی است که با نظارت بسیج به خوبی در حال انجام بوده و ضرورت دارد در این راستا از نیروهای مردمی و امکانات لجستیک استان برای انجام با موفقیت این طرح استفاده شود.
هاشمی عنوان کرد: ذخیره کالاهای اساسی در استان در وضعیت مطلوبی قرار داشته و با مشکلی در این حوزه مواجه نیستیم و پیش بینی ها و تمهیدات لازم در دستور کار قرار دارد.
وی همچنین اضافه کرد: برای تامین میوه شب عید نیز درخواست های خرید ارسال شده و اقدامات لازم در این‌حوزه در دستور کار قرار دارد.
استاندار سمنان ضمن تشکر از اصناف و کسبه ای که در راستای عرضه کالا به قیمت مصوب همکاری و مساعدت داشتند، خاطرنشان کرد: به تعداد اندکی از افراد سودجو که با برخی اقدامات در حوزه بازار و قیمت کالاها به دنبال ایجاد نگرانی در بین مردم هستند، اجازه منفعت طلبی نخواهیم داد.
استاندار سمنان در پایان از راه اندازی بازارچه عرضه مستقیم کالا در شهرستان سمنان و شاهرود خبر داد و خطاب به فرمانداران شهرستان های استان تاکید کرد: راه اندازی و تقویت بازارچه عرضه مستقیم کالا از جمله میوه، تره بار و برخی کالاهای اساسی با قیمت مناسب در شهرستان های استان در دستور کار قرار گرفته و به سرعت اجرایی شود.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.