تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 18 نوامبر 2021 - 20:42
کد خبر : 101792

حمایت از کارآفرین لازمه رسیدن به تحقق شعار جهش تولید است

حمایت از کارآفرین لازمه رسیدن به تحقق شعار جهش تولید است

دبیر جبهه پیشرفت رفاه و عدالت گفت: تنها راه نجات حوزه اقتصادی و تولید و مباحث صنعت در حقیقت رفع موانع موجود در فرآیندهای اداری و حذف قوانین دست و پاگیر راه کارآفرینان عرصه تولیدی است. محمدجواد محمدی‌نوری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ایجاد یک قرارگاه جدی ساماندهی اقثصادی در حوزه تولید  لازم

حمایت از کارآفرین لازمه رسیدن به تحقق شعار جهش تولید است

دبیر جبهه پیشرفت رفاه و عدالت گفت: تنها راه نجات حوزه اقتصادی و تولید و مباحث صنعت در حقیقت رفع موانع موجود در فرآیندهای اداری و حذف قوانین دست و پاگیر راه کارآفرینان عرصه تولیدی است.

محمدجواد محمدی‌نوری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ایجاد یک قرارگاه جدی ساماندهی اقثصادی در حوزه تولید  لازم است، تاکید کرد: باید همه دستگاههای اداری و اجرایی با همراهی مجلس شورای اسلامی در این راه دشوار جدیت داشته باشند اما در این سالها عزمی از سوی دولت و نهادها برای رفع دغدغه تولیدکنندگان دیده نمی‌شود.

وی افزود: این امر باعث شد هرگز کالای تولید شده آنگونه که انتظار داریم با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار نگیرد و این یعنی هر دو طرف ماجرا چه تولیدکننده و چه مصرف کننده دچار آسیب شوند.

دبیر جبهه پیشرفت رفاه و عدالت با اشاره به اینکه حمایت از کارآفرین لازمه رسیدن به تحقق شعار جهش تولید است، گفت: تقویت کارگاه‌های کوچک و حمایت دولت و به‌ویژه بانکها می‌تواند علاوه بر رونق تولید باعث ایجاد اشتغال و طبعا رونق بازار اقتصادی شود و امروز چیزی که سالها اقتصاد ایران را با شوک روبرو ساخته است،  فقدان همبستگی ملی است.

محمدی‌نوری استفاده از ظرفیتهای اقصاددانان و نخبگان عرصه تولید را مولفه دیگر تحقق شعار جهش تولید دانست و گفت: هیچ اشکالی ندارد گاهی رموز موفقیت کشورهایی چون ژاپن را بطور جدی تحلیل و ارزیابی کنیم تا نقاط ضعف خود را بیابیم. ما در کشور طرح و برنامه و چشم انداز مناسب داریم اما مدیران جهادی و شجاع نداریم.

وی افزود: حوادث سالهای گذشته در ایجاد بی اعتمادی باعث شد بسیاری از مدیران از مردم و آینده کشور غافل شوند و تنها برای خودشان کار کنند. وجود پرونده های مفاسد اقتصادی از جمله همان نگرانیهایی بود که برخلاف خشنودی مردم در نهایت به ضرر اقتصاد کشور تمام شد و ریسک سرمایه گذاری در ایران را تا حد وسیعی کاهش داد.

محمدی نوری گفت: جمع همه نگرانیهای موجود در عرصه اقتصادی در کنار تحریم ناجوانمردانه ما را باید قوی سازد به گونه ای که اگر خودمان ایستادگی و همدلی نکنیم قطعا شکستهای سنگینی در انتظار ماست.

دبیر جبهه پیشرفت رفاه و عدالت در پایان گفت: امیدواریم مجلس جدید با روی کار آمدن نیروهای متخصص و جوان در کنار دولت فارغ از هرگونه جریانات سیاسی این مهم را جدی بگیرند و بدانند تنها راه نجات کشور در رونق تولید و ایجاد کسب وکار برای جوانان و تحقق امید به زندگی محقق می‌شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.