تاریخ انتشار : دوشنبه 20 دی 1400 - 16:47
کد خبر : 188849

حمایت اکثریت آمریکایی‌ها از محکوم شدن ترامپ در استیضاح

حمایت اکثریت آمریکایی‌ها از محکوم شدن ترامپ در استیضاح

یک نظرسنجی جدید انجام شده از سوی ای.بی.سی نیوز/ایپسوس نشان داد، اکثریت آمریکایی‌ها معتقدند مجلس سنای این کشور باید در جریان محاکمه مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، این رئیس جمهور سابق کشورشان را محکوم کرده و تصدی سمت‌های دولتی فدرال توسط وی در آینده را ممنوع کند. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل،

حمایت اکثریت آمریکایی‌ها از محکوم شدن ترامپ در استیضاح

یک نظرسنجی جدید انجام شده از سوی ای.بی.سی نیوز/ایپسوس نشان داد، اکثریت آمریکایی‌ها معتقدند مجلس سنای این کشور باید در جریان محاکمه مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، این رئیس جمهور سابق کشورشان را محکوم کرده و تصدی سمت‌های دولتی فدرال توسط وی در آینده را ممنوع کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، این نظرسنجی جدید که روزهای جمعه و شنبه انجام شده دریافت که ۵۶ درصد از آمریکایی‌ها از هر دو اقدام حمایت می‌کنند.

با این حال این حمایت عمدتا بر مبنای گرایشات حزبی صورت گرفت. بیش از ۹ تا از هر ۱۰ دموکرات شرکت کننده در این نظرسنجی هم از محکوم کردن ترامپ و هم از ممنوع ساختن تصدی سمتهای دولتی توسط وی در آینده حمایت کرده در حالی که از هر ۱۰ جمهوریخواه هشت تن با هر دو مخالفت کردند.

بر اساس برنامه ریزی قرار است محاکمه برای استیضاح دونالد ترامپ در هفته جاری و بعد از پیوستن ۱۰ جمهوریخواه به جمع همه دموکراتهای رای دهنده به استیضاح این رئیس جمهور سابق از بابت اتهامات مربوط به تحریک به اغتشاش ششم ژانویه در کنگره آمریکا برگزار شود. اوباش طرفدار ترامپ در ششم ژانویه در تلاش برای مختل کردن کار کنگره در شمارش آرای الکترال که نشان دهنده پیروزی جو بایدن در انتخابات بود، وارد ساختمان کنگره آمریکا شدند.

محکوم کردن ترامپ در سنا نیازمند اکثریت دو سومی است. در صورت این رخداد غیرمحتمل که ۱۷ جمهوریخواه به جمع دموکراتها پیوسته و ترامپ در استیضاح محکوم شود، سنا می‌تواند یک رای گیری دوم که تنها نیازمند اکثریتی ساده است برگزار کرده تا تصدی سمت‌های دولت فدرال در آینده توسط ترامپ را ممنوع کند.

پاسخگویان این نظرسنجی همچنین با این پرسش مواجه شدند که فکر می‌کنند کدام حزب سیاسی عمده افراطگران رادیکال بیشتری دارد. بر طبق نتایج این نظرسنجی، ۴۲ درصد از پاسخگویان گفتند در حزب جمهوریخواه افراطگران رادیکال بیشتری وجود دارد در حالی که در مقایسه ۳۲ درصد همین نظر را درباره حزب دموکرات داشتند.

در این نظرسنجی از پاسخگویان درباره پاسخ دولت فعلی به همه گیری کروناویروس سوال شد.

کمتر از نیمی از پاسخگویان معادل ۴۹ درصد گفتند از اقدام بایدن در تصویب بسته ۱.۹ تریلیون دلاری کمکهای مربوط به کروناویروس با کمک دموکراتها و بدون حمایت جمهوریخواهان حمایت می‌کنند.

از هر پنج پاسخگو نیز دو نفر گفتند رئیس جمهور جدید آمریکا باید با جمهوریخواهان کنگره همکاری کرده تا یک بسته کوچکتر را به تصویب برساند.

در مجموع این نظرسنجی دریافت که دو سوم از پاسخگویان عملکرد بایدن در قبال همه گیری بیماری تا کنون را تایید می‌کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn