تاریخ انتشار : دوشنبه 16 می 2022 - 11:49
کد خبر : 197881

خدماتی که شرکت های طراحی ویلا ارائه می‌دهند

خدماتی که شرکت های طراحی ویلا ارائه می‌دهند

طراحی ویلا و ساخت ویلا باغ‌ها در زندگی شلوغ و شهری امروزی برای جدایی از این فضا و پیوند خوردن مجدد افراد با محیط بکر و آرام طبیعت تبدیل به یک ترند و تسلی بخش ذهن و خاطر شده است. طراحی ویلا به سبک های متفاوت از جمله ویلای مدرن و کلاسیک، باید براساس یکسری

طراحی ویلا و ساخت ویلا باغ‌ها در زندگی شلوغ و شهری امروزی برای جدایی از این فضا و پیوند خوردن مجدد افراد با محیط بکر و آرام طبیعت تبدیل به یک ترند و تسلی بخش ذهن و خاطر شده است.

طراحی ویلا به سبک های متفاوت از جمله ویلای مدرن و کلاسیک، باید براساس یکسری اصول، ضوابط و استانداردهای معماری انجام گیرد که شامل طراحی اصول محوطه، فضای داخلی و خارجی، امکانات رفاهی و ویژه است. در این مطلب به خدماتی که شرکت‌های طراحی ویلا ارائه می‌دهند می‌پردازیم.

شرکت‌های طراحی ویلا خدمات متعدد و متفاوتی را ارائه می‌دهد که در این بخش بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

بازسازی ویلا

یکی از خدماتی که شرکت های طراحی ویلا ارائه می‌دهند بازسازی ویلاها به بهترین شکل ممکن است. حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که بازسازی ساختمان یک ویلا چیست و چرا این کار انجام می‌شود. در پاسخ به این سوال باید گفت که: بازسازی ساختمان به عملیاتی گفته می‌شود که هدف آن، بهبود وضعیت ساختمان نسبت به وضع کنونی است و شامل اقدامات فنی است که موجب تقویت سازه و افزایش عمر یک ساختمان قدیمی می‌شود. یکی از روش‌هایی که افراد برای سرمایه گذاری استفاده می‌کنند خرید خانه‌های قدیمی است که با هزینه‌ای معقول آن را تبدیل به بنایی قابل استفاده و نو کرده و آن را معامله می‌کنند. همان طور که گفته شد بسیاری از خانه‌ها فرسوده شده و به همین دلیل قیمت پایین‌تری دارند در نتیجه خرید آن‌ها راحت‌تر است. بسیاری از افراد این ویلاها را خریده و به کمک شرکت‌های طراحی ویلا به بازسازی آن مطابق با سلیقه خود می‌پردازند.

 پیش از بررسی نکات بازسازی و دلایل ویلا، به تفاوت بازسازی و نوسازی می‌پردازیم. هر بنایی دارای عمر مفیدی می‌باشد. با توجه به شرایط آب و هوایی و وضعیت رطوبت منطقه، برخی از اجسام داخی بنا مثل سیستم لوله کشی و کابینت‌ها ممکن است زودتر پوسیده و تخریب شوند که در این شرایط نیاز به بازسازی  دارند. به طو کلی بازسازی مربوط به افزایش عمر مفید بنای ساخته شده با ایجاد تغییرات جزئی در پلان خانه می‌شود.

همان طور که مشاهده می‌کنید در بازسازی بنای اصلی ساختمان تغییر نمی‌کند و تنها بخشی‌های داخلی آن تعمیر یا تعویض می‌شود.

 

طراحی بخش‌های مختلف ساختمان

شرکت‌های طراحی ویلا، علاوه بر طراحی کلی ساختمان ویلا به طراحی فضای داخلی و خارجی خانه نیز پرداخته و حتی با توجه به نوع سبک ویلا نمای آن را نیز طراحی می‌کنند. در واقع طراحی نمای ساختمان رابط میان فضای داخلی و خارجی ساختمان است به همین دلیل طراحی و اجرای آن از اهمیت زیادی برخوردار است. نمای ساختمان باید به گونه ای طراحی شود که بتواند کاربری ساختمان را به خوبی نشان دهد. به عبارت دیگر در طراحی نما، فرم و عملکرد نباید فدای یکدیگر شوند. همان طور که بیان شده طراحی نمای ساختمان به مانند بقیه قسمت‌های ساختمان مهم است به همین دلیل یکی از مهم‌ترین خدمات این شرکت‌ها طراحی نمای ساختمان است.

ساخت روف گاردن و محوطه سازی

یکی دیگر از خدمات شرکت‌های ویلا سازی طراحی روف گاردن و محوطه سازی مناسب با فضا، سبک و مکان ویلای شما است. همان طور که می‌دانید محوطه ویلاها از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا به طور کل هدف از طراحی ساخت ویلا جدا شدن از محیط‌های مانند آپرتمان و بدون محوطه زیبا است. در نتیجه مهم است که از طراحان و شرکت‌های معتبر برای این امر کمک گرفته شود.

روف گاردن یا باغ سقفی نیز بخش مهمی است زیرا اگر درست طراحی نشود و تمام موارد فنی و مهندسی در نظر گرفته نشود موجب آسیب به سقف شده و مشکلات متعددی را برای ویلا به بار می‌آورد. در نتیجه این امر نیز به تخصص بالایی نیاز دارد.

هوشمند سازی ساختمان

یکی دیگر از خدمات شرکت‌های ویلا سازی ارائه خدمات هوشمندسازی ویلا است. این که خانه شما چطور هوشمند سازی شود، از چه امکاناتی استفاده شود و… علاوه بر نیاز کارفرما به تبحر و تخصص شرکت وبلا سازی هم بستگی دارد.

 

طراحی ویلا

در این مقاله به معرفی خدماتی که شرکت‌های طراحی ویلا ارائه می‌دهند پرداختیم به شکل اجمالی به شرح هر یک پرداختیم. اگر به دنبال بازسلزی ویلا، ساخت و نوسازی ویلا، افزودن روف گاردن، یا تعمیر محوطه ویلا و… هستید می‌توانید به شرکت گیردینو مراجعه کنید. 

مقایسه طراحی  ویلا مدرن با سبک های دیگر

در سال‌های اخیر ساخت و ساز ویلا بسیار رونق گرفته است و افراد زیادی در این حرفه فعالیت می‌کنند. اما ساخت و ساز و طراحی ویلا شکل متفاوتی به خود گرفته است و از شکل سنتی خود خارج شده است. در این مطلب می‌خواهیم به مقایسه انواع طراحی ویلای کلاسیک، با مدرن و سنتی بپردازیم و آن را شرح دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

در معماری نیز به مانند دیگر هنرها سبک‌های متفاوتی وجود دارد از سبک دوره باروک گرفته تا امپرسیونیسم. اما سبکی این روزها در معماری به ویژه ویلا سازی بسیار رونق دارد و مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است، سبک مدرن و کلاسیک است. حال شاید این سوال پیش بیاید که این دو چه تفاوتی با هم دارند. تفاوت این دو سبک را از نظر مواد و مصالح به کار رفته، نمای بیرونی، از نظر معماری و دکوراسیون داخلی می‌توان بررسی کرد. در ادامه به توضیح مختصر هر یک می‌پردازیم.

 

تفاوت طراحی ویلای مدرن با کلاسیک از منظر معماری

سبک طراحی ویلای مدرن و کلاسیک از نظر معماری تفاوت‌های قابل توجهی با هم دارند. شما در معماری کلاسیک بیشتر خطوط منحنی را مشاهده می‌کنید در صورتی که در ویلای مدرن بیشتر با خطوط صاف و تیز هستید. طراحی ویلا و ساخت ویلا باغ‌ها در زندگی شلوغ و شهری امروزی برای جدایی از این فضا و پیوند خوردن مجدد افراد با محیط بکر و آرام طبیعت تبدیل به یک ترند و تسلی بخش ذهن و خاطر شده است.

 

ویلای مدرن با طراحی

 

اما طراحی خانه ویلایی به سبک های متفاوت از جمله ویلای مدرن و کلاسیک، باید براساس یکسری اصول، ضوابط و استانداردهای معماری انجام گیرد که شامل طراحی اصول محوطه، فضای داخلی و خارجی، امکانات رفاهی و ویژه است. یکی دیگر از تفاوت‌های این دو سبک با هم در استفاده از ستون‌ها و ارتفاع سقف است. امروزه طراحی ویلای کلاسیک(classic villa design) به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و زیبایی پایان ناپذیر و همچنین ظرافت بی نظیر خود، مورد توجه معماران قرار گرفته است. این سبک از معماری که از دوران رنسانس در رم نشات گرفته، به گونه ای با معماری قدیم ایرانی نیز هارمونی دارد. طراحی ویلا به سبک کلاسیک، نشانگر شکوه، جلال و عظمت است. در ویلای کلاسیک شاهد ستون‌های متعدد و سقف‌های با ارتفاع زیاد هستیم در صورتی که در معماری مدرن سقف‌ها اندازه متوسط دارند و از ستون‌های زیاد خبری نیست.  تفاوت سوم دیگری که این دو سبک با هم دارند در تقارن است. در طراحی سبک کلاسیک تاکید بر وجود تقارن در ساخت و طراحی است در صورتی که طراحی ویلای مدرن تاکیدی بر تقارن وجود ندارد و حتی گاهی اوقات شاهد عدم تقارن و وجود اشکال نامتقارن در کلیت ساختار و طراحی ویلا هستیم.

 

راه پله ویلای مدرن

 

طراحی ویلا و ساخت ویلا باغ‌ها در زندگی شلوغ و شهری امروزی برای جدایی از این فضا و پیوند خوردن مجدد افراد با محیط بکر و آرام طبیعت تبدیل به یک ترند و تسلی بخش ذهن و خاطر شده است. اما طراحی خانه ویلایی به سبک های متفاوت از جمله ویلای مدرن و کلاسیک ، باید براساس یکسری اصول، ضوابط و استانداردهای معماری انجام گیرد که شامل طراحی اصول محوطه، فضای داخلی و خارجی، امکانات رفاهی و ویژه است.برای دیدن سبک های طراحی ویلا؛ به آدرس www.irgiardino.com مراجعه کنید.

 

تفاوت طراحی ویلای مدرن با کلاسیک از منظر نمای بیرونی

به طور کلی سبک کلاسیک مبتنی بر تقارن است به همین دلیل در تمام قسمت‌های معماری  و طراحی ویلای این سبک تقارن را می‌بینیم. نمای بیرونی هم از این قاعده مستثنا نیست. در نمای بیرونی سبک کلاسیک تقارن به چشم می‌خورد و معمولا به سبک طراحی رومی انجام می‌شود و از سنگ برای اجرای نما استفاده می‌کنند. اما بر عکس ویلای سبک مدرن از عدم تقارن برخوردار است و در آن از مصالح مختلفی نیز استفاده می‌شود و محدود به یک مصالح نیست. سبک مدرن نیز بر پایه عدم تقارن طرح ریزی می‌شود.

 

تفاوت طراحی ویلای مدرن با کلاسیک از منظر دکوراسیون داخلی

تفاوت این دو سبک طراحی ویلا در  دکوراسیون داخلی هم کاملا نمود دارد و خود نمایی می‌کند. در دکوراسیون داخلی ویلای کلاسیک از  طرح مینیمال و ساده‌ی بدون زرق و برق با نورپردازی طبیعی هستند اما دکوراسیون ویلای مدرن دقیقا نقطه مقابل ویلای کلاسیک است.

 

نمای بیرونی ویلای مدرن

در ویلای مدرن شما شاهد نورپردازی زیاد، مبلمان، لوستر و لوازم پر زرق و برق، پرده‌های شلوغ با طراحی خاص و… هستیم.

 

تفاوت طراحی ویلای مدرن با کلاسیک از منظر مصالح به کار رفته

در ویلای کلاسیک از مصالحی مانند چوب، سنگ، آهن و شیشه استفاده می‌شود اما در ویلای طرح مدرن از سنگ‌های گران و با ارزش در کنار مصالح دیگر استفاده می‌شود و در واقع با توجه به مطالب گفته شده بهای تمام شده ویلای کلاسیک به نسبت طراحی ویلای مدرن بسیار پایین‌تر است.

 

تفاوت طراحی ویلای مدرن با ویلای معاصر

تفاوت بارز و عمده طراحی ویلای مدرن با ویلای معاصر در این است که در سبک معاصر محدودیت کمتری وجود دارد و دست معمار در زمینه ترکیب سبک‌های مختلف و ارائه یک هنر معماری بازتر است اما در سبک مدرن ساختار و تعادل خاصی وجود دارد که دست و پای معمار را در طراحی می‌بندد. این تفاوت در زمینه مصالح به کار رفته نیز وجود دارد. در طراحی ویلای مدرن اغلب از مصالح سازگار با محیط استفاده می‌شود و شکل خارج از ساختاری به محیط نمی‌دهند در صورتی در طراحی ویلای مدرن از مصالح گران قیمت مانند سنگ‌های قیمتی استفاده می‌شود. سبک طراحی داخلی این دو طرح ویلا هم بر خلاف نمای بیرونی آن‌ها بسیار متفاوت است. در در دکوراسیون داخلی سبک معاصر شما با ترکیبی از سبک مینیمالیسم و مدرنیسم رو به رو می‌شوید. اگر بخواهیم به طور خلاصه یک جمله در مورد سبک معاصر بگوییم می‌توان گفت: سبک معاصر از نظر طراحی ویلا مابین سبک مدرن و کلاسیک قرار دارد. سبک معاصر نه از سادگی سبک کلاسیک برخوردار است و نه از زرق و برق سبک مدرن

طراحی سبک مدرن در ویلا

طراحی ویلای مدرن برای متراژ بالا و فضای زیاد مناسب است. اگر به طرح‌های شلوغ و پر زرق و برق علاقه دارید می‌توانید برای ساخت ویلای خود از سبک مدرن استفاده کنید. اما اگر به دنبال سادگی و طرح‌های مینیمال هستید بهترین طراحی ویلا برای شما سبک کلاسیک است و سبک معاصر که چیزی بین این دو است مناسب برای افرادی است که به زندگی معمولی علاقه‌مند هستند.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها