تاریخ انتشار : شنبه 2 اکتبر 2021 - 22:01
کد خبر : 18676

خراسان رضوی از پیشروترین استان‌ها در ایجاد پنجره واحد ثبت شرکت‌ها

خراسان رضوی از پیشروترین استان‌ها در ایجاد پنجره واحد ثبت شرکت‌ها

 وزیر اقتصاد و دارایی گفت: در سال ۹۹ یکی از کارهای بدیعی که انجام شد، بحث ایجاد پنجره واحد ثبت شرکت‌ها بود و خراسان رضوی یکی از پیشروترین استان‌ها در اجرای این قانون بود. فرهاد دژپسند امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در استانداری برگزار شد، بیان کرد: خراسان رضوی بسیار در اقتصاد

خراسان رضوی از پیشروترین استان‌ها در ایجاد پنجره واحد ثبت شرکت‌ها

 وزیر اقتصاد و دارایی گفت: در سال ۹۹ یکی از کارهای بدیعی که انجام شد، بحث ایجاد پنجره واحد ثبت شرکت‌ها بود و خراسان رضوی یکی از پیشروترین استان‌ها در اجرای این قانون بود.

فرهاد دژپسند امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در استانداری برگزار شد، بیان کرد: خراسان رضوی بسیار در اقتصاد مقاومتی فعال است که دلیل این امر هم استانداران فعال و هم دبیر فعال و پرتحرک ستاد اقتصاد مقاومتی این استان است. همچنین خراسان رضوی یکی از استان‌هایی که جلسات اقتصاد مقاومتی را به طور منظم اجرا کرده است و در پیگیری مصوبات بسیار فعال است. این استان در بحث مقررات‌زدایی کار مطالعاتی انجام داده است.

وی با بیان اینکه اولین بار بخش خصوصی برای ایجاد ایکس‌ری در گمرکات کشور قبول مسئولیت کرد، عنوان کرد: بخش خصوصی زبان گویایی دارد و مسئولین نیز گوش شنوایی دارند.‌ بخش خصوصی همیشه در وسط میدان است. در سال ۹۹ یکی از کارهای بدیعی که انجام شد، بحث ایجاد پنجره واحد ثبت شرکت‌ها بود و خراسان رضوی یکی از پیشروترین استان‌ها در اجرای این قانون بود.

وزیر اقتصاد با اشاره به گزارشاتی که از سمت استاندار در این جلسه مطرح شد، اضافه کرد: متاسفانه از سال ۹۱ تا حالا در کشور فقط سه سال رشد سرمایه‌گذاری مثبت بوده است. اما در خراسان رضوی همواره این مقوله مورد پیگیری و تاکید قرار داشته است. ما در ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی، یک کار گروه ویژه تامین مالی برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های استان تعریف کردیم که خوشبختانه در این کارگروه، اعتمادسازی خوبی برای سرمایه‌گذاری شکل گرفته است.

دژپسند بیان کرد: برای تامین برخی از ملزومات مبارزه با کرونا نیز خراسان رضوی اقدامات خوبی را انجام داد. شاید آن روزی که در این استان ستاد اقتصاد مقاومتی شکل می‌گرفت، پیش‌بینی نمی‌شد که چنین نتایج خوبی حاصل شود. این استان در برخی از زمینه‌ها می‌تواند به تسری تعمیم‌پذیری الگوهایی که برای اشتغال ایجاد شده است، کمک کند.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.