تاریخ انتشار : یکشنبه 12 ژوئن 2022 - 8:39
کد خبر : 198544

خرید صاعقه گیر از نمایندگی با قیمت تضمینی

خرید صاعقه گیر از نمایندگی با قیمت تضمینی

صاعقه گیر سیستم صاعقه گیر مبحث بسیار گسترده ای دارد که در بالا به قسمت هایی از آن اشاره شد. بسیار حائز اهمیت است به این نکات توجه شده و رعایت اصول ایمنی توسط نسب صاعقه گیر انجام شود زیرا با هر صاعقه جان بسیاری از افراد در معرض خطر قرار می گیرد و هر یک از

صاعقه گیر

سیستم صاعقه گیر مبحث بسیار گسترده ای دارد که در بالا به قسمت هایی از آن اشاره شد. بسیار حائز اهمیت است به این نکات توجه شده و رعایت اصول ایمنی توسط نسب صاعقه گیر انجام شود زیرا با هر صاعقه جان بسیاری از افراد در معرض خطر قرار می گیرد و هر یک از صاحبین کسب و کار و یا مالکین و سازنده های ساختمان های مرتفع و برج ها همچنین کارخانه دارها و برای سوله ها صاعقه گیر از اساسی ترین سیستم های ایمنی است تا از خسارات جبران ناپذیری جلوگیری نماید.

صاعقه می‌تواند حتی به تجهیزات نزدیک خانه هم اصابت کند، برای مثال به زمین و یا به درخت برخورد می‌کند و به صورت ناگهانی افزایش ولتاژ را به دنبال خواهد داشت. برای این که وسایل برقی و تجهیزات موجود در شبکه عملکرد مناسبی داشته باشند، لازم است که از صاعقه گیر یا همان سرج استرج استفاده شود.

صاعقه گیر ارزان

ویژگی صاعقه گیر

 • نباید در شرایط کار عادی جریان بکشد
  • طول عمر زیادی داشته باشد
  • شعاع حفاظتی آن گسترده باشد
  • در آن از تکنولوژی های برتر روز استفاده شده باشد
  • صحت و عملکرد آن، هم در شرایط واقعی و هم در شرایط آزمایشگاهی به تایید رسیده باشد
  • محور اصلی صاعقه گیر از نوک آن تا نقطه اتصال به هادی میانی یکپارچه باشد
  • سیستم عملکرد آن کاملاً مستقل و خودکفا باشد یعنی به نور، باطری و … نیاز نداشته باشد

انواع صاعقه گیر

صاعقه گیرهای پسیو (غیر فعال)

صاعقه گیرهای پسیو، مجموعه حفاظتی است، مبتنی بر استفاده از میله های برقگیر (صاعقه گیر) ساده و روش قفس فارادی که براساس استاندارد بین المللی IEC و تئوری گوی غلطان و زاویه حفاظتی، حفاظت جلد خارجی ساختمان را تامین میکند. صاعقه گیرهای (برقگیرهای) ساده مسی، مسی با پوشش آب کرم، استنلس استیل، گالوانیزه با طول و قطرهای مختلف، انواع بست و کلمپ و هادیهای ارتباطی و نزولی با جنس و مقاطع مختلف در این روش کاربرد دارد.

صاعقه گیرهای اکتیو (فعال)

صاعقه گیرهای اکتیو ، مجموعه حفاظتی است مبتنی بر استفاده از صاعقه گیرهای یونیزه کننده هوا (E.S.E.: EARLY STREAMER EMMISION AIR TERMINAL ) در راستای ایجاد محیطی یونیزه در اطراف محل نصب صاعقه گیر فعال جهت جذب ضربه مستقیم صاعقه و هدایت آن به سمت سیستم زمین اینگونه صاعقه گیرها با نام صاعقه گیرهای الکترونیکی در بازار شناخته میشوند و نحوه طراحی و عملکرد آنها بر اساس استاندارد NFC17-102 فرانسه میباشد.

صاعقه گیر لیوا

صاعقه گیر لیوا یک وسیله بسیار پرکاربرد است به طوری که امروزه خرید صاعقه گیر به امری رایج برای ساختمان های بلند تبدیل شده است. صاعقه گیرها را در بالاترین بخش یک ساختمان قرار می دهند، چراکه صاعقه از کوتاه ترین فاصله بین ابر و زمین شروع به تخلیه شدن می کند.

کمپانی Liva Grup با هدف اجرای پروژه های الکتریکی، ایمنی، اتوماسیون و طراحی سیستم های الکتریکی در سال ۲۰۰۰ میلادی در شهر ازمیر ترکیه شروع به کار کرد این شرکت در همان سالهای ابتدایی فعالیت در زمینه پروژه های الکتریکی، پی به اهمیت سیستم حفاظت در برابر صاعقه بردیده طراحی مقدماتی جهت ساخت صاعقه گیرهای فعال می کند و در نهایت با تست صاعقه گیر ساخته شده در آزمایشات فشارقه Middle East Technical University) METC) موفق به اخذ گواهی تست T∆ مطابق با استاندارد 102-MC17 می شود.

تفاوت برقگیر و صاعقه گیر در چیست؟

در گفتار عام تفاوتی بین برقگیر و صاعقه گیر نیست ولی به طورخاص لفظ صاعقه گیر بیشتر برای سیستم واحذ جذب اکتیو (صاعقه گیر الکترونیکی) کاربرد دارد و کلمه ی برقگیر بیشتر برای برقگیرهای خط انتقال نیرو و برقگیرهای فشار متوسط و فشار ضعیف تابلویی کاربرد دارد.

تجهیزات صاعقه گیر

تجهیزات و لوازم صاعقه گیر

میله صاعقه گیر

میله صاعقه گیر یکی از مهم‌ترین بخش‌های دستگاه صاعقه گیر است. در این مقاله نکاتی مهم در رابطه با این قطعه عنوان می‌کنیم.

در صورتی که صاعقه به ساختمانی برخورد کند، جریان الکتریسیته از بخش‌های نارسانا مانند دیوار، کف، سقف، در و … عبور می‌کند. این مسئله ممکن است در نهایت مشکلات بسیاری همچون آتش‌سوزی و انفجار را ایجاد کند. صاعقه گیر یکی از وسایل ایمنی پرکاربرد است که از آن در راستای هدایت ولتاژهای اضافه به زمین استفاده می‌کنند. این کار موجب شده ولتاژهای ضربه ای وارد ایستگاه‌های انتقال و توزیع برق نشوند.
اغلب صاعقه گیرها را در انتهای خط انتقال نصب می‌کنند. میله صاعقه گیر یکی از بخش‌های مهم آن است این میله‌ها را برای حفاظت در برابر اصابت صاعقه به کار می‌گیرند. شبکه میله‌ها، هادی‌ها و پایانه‌های زمین، ساختار محافظت شده را در قفس فارادی پوشش می‌دهند.

پایه و دکل صاعقه گیر

صاعقه گیر یک دستگاه مهم برای افزایش ایمنی ساختمان است. در اینجا پایه و دکل صاعقه گیر را که یکی از مهم‌ترین قطعات آن است، معرفی می‌کنیم. امروزه با توجه به افزایش تعداد صاعقه‌ها از دستگاه صاعقه گیر برای جلوگیری از بروز مشکلاتی همچون آتش‌سوزی بهره می‌گیرند. صاعقه گیرها از بخش‌ها و قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند. یکی از این قطعات، پایه و دکل صاعقه گیر است.

قیمت صاعقه گیر

اساساً استفاده از صاعقه گیرها روز به روز در حال افزایش است؛ چراکه درصورت برخورد صاعقه با ساختمان از حوادث و مشکلات و حتی خسارت‌های زیادی جلوگیری می‌کند. زمانی که صاعقه با ساختمان برخورد می‌کند، این وسیله می‌تواند که اضافه بار را به راحتی به زمین منتقل کند و جلوی خسارت‌های زیادی را بگیرد، اما ممکن است که از خود بپرسید که چه مدل صاعقه گیری را تهیه کنیم بهتر است؟ چه برند باشد و یا این محصول را با قیمتی ارزان تهیه کنیم و یا گران؟ از آن جایی که وجود صاعقه گیر برای تمام ساختمان‌ها حائز اهمیت است پیشنهاد می‌کنیم که برندهای برتر را تهیه کنید؛ چراکه کیفیت ساخت بالاتری دارند و بهترین عملکرد را ارائه می‌دهند.

برای خرید انواع صاعقه گیرهای استاندارد می‌توانید به فروشگاه آرک صنعت مراجعه کنید و آن‌ها را با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب تهیه و خریداری کنید. این فروشگاه برای تمام محصولات خود ضمانت نامه در نظر گرفته است؛ چرا که از کیفیت آن‌ها اطمینان دارد و با اطمینان خاطر آن‌ها را تهیه کنید.

برای اطلاع از قیمت صاعقه گیر می توانید وارد سایت آرک صنعت شوید و یا با مشاورین این فروشگاه تماس بگیرید:

 021-40330580 – 09124339161

قیمت هر محصول پارامتر مهمی است که معمولاً تعیین کننده خرید و عدم خرید محصول است، اما همیشه این موضوع برقرار نیست؛ یعنی بسیاری از مشتریان کیفیت محصول را مد نظر خود قرار می‌دهند، در واقع به هراندازه‌ای که محصول با کیفیت‌تر باشد و قابلیت‌های بیشتری داشته باشد، قطعاً قیمت آن محصول به مراتب بیشتر است.

صاعقه گیرها هم از این قضیه مستثنی نیستند، یعنی هر چه کیفیت ساخت و عملکرد آن‌ها بیشتر باشد به مراتب گران‌تر خواهند بود. گفتنی است که اگر گشتی در بازار یا سایت‌های اینترنتی بزنید، قطعاً مدل‌های مختلفی از صاعقه گیر را می‌بینید که قیمت‌های متفاوتی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است؛ این اختلاف قیمت می‌تواند از پارامترهایی همچون برند، جنس و نوع اتصالات و… مربوط به آن‌ها، تفاوت در قمیت صاعقه گیر را رقم می زند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها