تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 مرداد 1401 - 9:33
کد خبر : 200611

خرید پرده برقی از معترترین شرکت ایرانی دُرفا

خرید پرده برقی از معترترین شرکت ایرانی دُرفا

پرده برقی در‌واقع همان پرده‌ معمولی است که به یک موتور برق متصل می‌باشد. از این‌رو باز و بسته شدن آن، به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. پس اگر اسم پرده برقی به گوشتان خورد، شکه نشوید! زیرا همان پرده های معمولی هستند که با کمک یک موتور الکتریکی کار می‌کنند.‌ امروزه به‌طور معمول در خانه‌هایی

پرده برقی در‌واقع همان پرده‌ معمولی است که به یک موتور برق متصل می‌باشد. از این‌رو باز و بسته شدن آن، به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. پس اگر اسم پرده برقی به گوشتان خورد، شکه نشوید! زیرا همان پرده های معمولی هستند که با کمک یک موتور الکتریکی کار می‌کنند.‌ امروزه به‌طور معمول در خانه‌هایی که مجهز به سیستم هوشمند می‌باشند، از پرده‌های برقی به جای پرده معمولی استفاده می‌شود. یکی از قابلیت پرده‌های برقی این است که می‌توان آن را به‌گونه‌ای تنظیم کرد که با طلوع آفتاب، به‌طور خودکار باز و با غروب خورشید، جمع شود. یکی دیگر از ویژگی های منحصر‌بفرد این پرده‌ها، این است که می‌توان با کمک ریموت کنترلی، پرده را به حرکت در‌آورد. لازم به‌ذکر است که شرکت درفا یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین شرکت‌های ایرانی در زمینه طراحی و فروش انواع درب اتوماتیک شیشه ای و پرده برقی می‌باشد. دلیل محبوبیت این شرکت در بین مردم، این است که اولین اولویت دُرفا همواره کسب رضایت مشتریان بوده است.

آیا می توان تمام پرده‌ها را به پرده‌ برقی تبدیل کرد؟

شاید با خواندن این مقاله این سوال برایتان پیش بیاید که آیا امکان دارد هر مدل پرده را به پرده برقی تبدیل کرد؟ پاسخ این سوال مثبت است. اصلا نیازی به نگرانی بابت این قضیه نیست، زیرا پرده های برقی هم مانند پرده های عادی دارای انواع مدل های سایبانی، از کنار جمع شونده و بالا رونده می‌باشند. ناگفته نماند که پرده‌های برقی محدوده وسیعی از طرح و رنگ های گوناگون دارند. از این رو پاسخگوی هر نوع نیاز و سلیقه‌ای می‌باشند‌. بنابراین شما می‌توانید با انتخاب شیک‌ترین پرده، بهترین مدل دکوراسیون را برای منزلتان خلق کنید.

معرفی انواع مدل‌های سیستم پرده برقی

همانطور که گفته شد، پرده برقی دُرفا مدل های مختلفی دارد که می‌توان متناسب با فضای منزل، مدل مناسب را انتخاب نمود یا سفارش داد. انواع پرده‌های برقی عبارتند از: پرده برقی کرکره‌ای بالارو‌؛ پرده‌های برقی سایبانی‌؛ پرده‌های جمع‌شونده از کنار.

برای طراحی و ساخت هر سه مدل، از ریل برقی و موتور برقی استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که باید نوع موتور و ریل انتخابی، متناسب با وزن و مدل پرده‌ای که انتخاب کرده‌اید باشد.

بررسی ویژگی‌های دو مدل معروف پرده برقی

پرده های برقی عرضه شده در شرکت درفا به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند که عبارتند از پرده‌های کنار‌ رو و بالا‌ رو. ما به شما این اطمینان را می دهیم که مشاوران درفا به شما عزیزان در انتخاب بهترین پرده برقی کمک خواهند کرد.

آشنایی با پرده کنار رو مدل برقی

در طراحی و ساخت انواع پرده‌های برقی مدل کنار رو، از پارچه های معمولی که بدون شک نمونه‌ای از آن را تابحال دیده‌اید، استفاده می‌شود. این پارچه‌ها همان پارچه‌های توری یا استری هستند که در ساخت پرده معمولی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. قبل از اینکه سیستم پرده‌های برقی ابداع شود، باز و بسته شدن این پرده ها یا به صورت دستی انجام می‌شد و یا توسط نخ جمع شونده، این کار صورت می‌گرفت. اما امروزه با با ابداع سیستم پرده برقی، این کار به وسیله یک ریل و یک موتور برق کوچک انجام می‌شود. از این رو شما می‌توانید تنها با فشردن یک دکمه در ریموت کنترل خود، پرده‌های منزلتان را باز و بسته کنید.

معرفی پرده بالا رو مدل برقی

پرده‌های بالا رو به سمت بالا و پایین، باز و بسته می‌شوند. از جمله پرده‌های بازو می‌توان به مدل زبرا و شید و… اشاره نمود. پرده بالا رو هم اگر از مدل غیر برقی باشد، به صورت دستی و یا با کمک یک بند نخی باز و بسته می‌شود. امل امروزه پرده‌های بالا رو برقی جایگزین مدل دستی آن شده‌اند. زیرا به راحتی و تنها با لمس یک دکمه می‌توان آن را باز و بسته نمود‌. از جمله تفاوت های بارزی که میان پرده‌های برقی مختلف وجود دارد، قدرت موتور آنها می‌باشد. براساس ابعاد و متریال پرده، نوع موتور آن تعیین می‌شود. درفا بهترین و باکیفیت‌ترین موتور‌های برق را بر روی پرده نصب می‌کند، از این رو پرده‌های برقی که از این شرکت سفارش می‌دهید، طول عمر بالایی داشته و موجب صرفه‌جویی در هزینه‌هایتان خواهد شد.

نحوه برقی کردن پرده های کنار رو مدل سبک

پرده برقی‌های سبک، برای برقی کردن پرده‌های کمتر از ۳ متر مناسب می‌باشند‌. موتوری که بر روی پرده برقی سبک نصب می‌شود، قدرتی حدود ۴۵ وات دارد. این قدرت برای جابه‌جایی پرده‌ای به طول ۳ متر مناسب می‌باشد.

نحوه برقی کردن پرده‌های کنار رو مدل سنگین

برای تبدیل پرده‌های بیشتر از ۳ متر به مدل برقی،  باید از پرده های سنگین استفاده کرد. موتور برقی که برای این نوع پرده‌های کنار رو مورد استفاده قرار می‌گیرد، قدرتی حدود ۸۰ وات داشته و توانایی جابه‌جایی پرده ‌های حداکثر به طول ۱۲ متر و وزن ۶۰ کیلو‌گرم را دارد.

تبدیل انواع پرده‌های بالا رو به پرده برقی

پرده های بالا رو برقی درفا به سه دسته تقسیم می‌شوند. اساس این دسته بندی قدرت موتور آن‌ها می‌باشد.

پرده بالا رو سبک

برای ساخت پرده برقی بالا رو سبک، از موتور‌هایی با توان ۱٫۶ نیوتن استفاده می‌شود. این موتور حداکثر پرده‌های با ارتفاع ۳ متر را می‌تواند جابه‌جا کند. در ضمن همانطور که از نامش پیداست، در ساخت این پرده از پرده‌های مدل سبک استفاده می‌شود.

پرده های بالا رو متوسط

در ساخت این پرده‌ها، از پرده‌هایی که وزن متوسطی دارند استفاده می‌شود زیرا موتور به کار‌رفته در ساخت آن، توانی بالغ بر ۶ نیوتون دارد که قادر است حداکثر پرده‌هایی با ارتفاع ۳٫۵ متر را جابه‌جا کند.

پرده‌های بالا رو مدل سنگین

این پرده‌ها تا ارتفاع ۶‌ متر طراحی می‌شوند و از موتور ۱۰ نیوتن برای ساخت آن استفاده می‌شود. متریال این مدل از پرده‌ها، وزن نسبتا سنگینی دارد.

در انتخاب پرده برقی به چه نکاتی باید توجه داشت؟

اگر قصد خرید پرده برقی برای منزل یا محل کار خود را دارید، باید به چند نکته حول ویژگی های این محصول دقت کنید. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی این موارد بپردازیم.

سنجش قدرت موتور انتخابی

نکته بسیار مهم و حیاتی در سفارش پرده،‌ انتخاب مناسب نوع موتور ان می‌باشد. همانطور که پیش از این هم انواع پرده‌ها را براساس قدرت موتور، دسته بندی کردیم. شما عزیزان باید هنگام انتخاب، براساس معیار‌هایی که گفته شد، اقدام به انتخاب موتور مناسب با پرده مورد نظرتان بکنید. موتور انتخابی شما، باید با وزن و ارتفاع پرده‌ای که مد‌نظرتان است، تناسب داشته باشد. زیرا اگر به طور مثال موتور ۱٫۶ نیوتونی را برای پرده‌ای با ارتفاع بیش از ۳ متر و وزن متوسط یا سنگین انتخاب کنید، موتوری که انتخاب کرده‌اید توانایی به حرکت درآوردن پرده را نخواهد داشت. در مقابل انتخاب موتور قدرتمند تر که نسبت به مدل پرده، قدرت زیادی داشته باشد، علاوه بر تحمیل هزینه های زیاد به شما، موجب سرعت نامناسب پرده به همگام حرکت خواهد شد. پس قبل از اقدام به خرید پرده، پیشنهاد میکنیم که حتما از مشاوره رایگان کارشناسان درفا بهره‌مند شوید.

انتخاب مناسب تسمه و ریل

یکی از مهم‌ترین عناصر تشکیل دهنده پرده برقی، ریل و تسمه پرده برقی است. وظیفه ریل به حرکت درآوردن پرده می‌باشد. سیستم ریل برقی پرده،‌از یک تسمه مخصوص پرده برقی، قرقره مخصوص، پروفیل آلومینیومی و یک گیربکس تشکیل شده است. لازم به ذکر است که وزن کل پرده بر روی ریل آن می‌افتد. از این رو باید به گونه‌ای طراحی شود که استحکام و مقاومت مناسب برای نگه داشتن پرده را داشته باشد. اغلب در طراحی و تولید این ریل ها از قرقره های نر و بی‌صدا استفاده می‌شود تا در هنگام باز و بسته شدن پرده، آلودگی صوتی ایجاد نکند. مقاوم‌ترین تسمه ها معمولا دارای چندین رشته سیم بکسل در داخل خود می‌باشند که سبب استحکام و افزایش طول عمر تسمه می‌شود‌.

نحوه محاسبه قیمت تمام شده سفارش پرده برقی

یکی از مسائل مهمی که در هنگام خرید یا سفارش پرده برقی باید به آن توجه کرد، تناسب میزان بودجه در نظر گرفته شده و مقدار هزینه های برآورد شده می‌باشد. یکی از مهم‌ترین فاکتور ها در تعیین قیمت پرده برقی،‌ نوع موتور و ریل استفاده شده در طراحی و ساخت پرده است. معمولا قیمت ریل پرده از موتور ان کمتر است. ناگفته نماند که متریال مورد استفاده در ساخت ریل،‌ بر قیمت آن تاثیرگذار است. از نظر قیمت موتور نیز، در حال حاضر، موتو‌های اروپایی بیشترین قیمت و موتور‌های ایرانی کمترین قیمت بازار را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین در محاسبه قیمت نهایی پرده، اجرت نصابان و کارکنان نیز باید در نظر گرفته شود. برای اطلاع از قیمت انواع مختلف پرده برقی میتوانید با کارشناسان درفا تماس حاصل فرمایید‌.

نحوه انتخاب شرکت مناسب برای سفارش پرده برقی

شاید برایتان سوال باشد که چگونه می‌توان یک شرکت و مجموعه مطمئن را برای ثبت سفارش خود انتخاب کرد؟ برای این کار، در اولین قدم باید اطمینان حاصل کنید که شرکت مورد نظر پیشینه و سابقه خوبی در این زمینه داشته باشد. از طرفی باید مطمئن شوید که در قبال انجام سفارش شما، خدمات و گارانتی مناسبی را به شما ارائه خواهند داد. زیرا اگر مشکل یا مسئله‌ای مانند خرابی موتور یا ریل پرده‌تان به وجود آمد، بتوانید برای حل این مشکل روی شرکت ارائه دهنده محصول، حساب کنید. شرکت درفا تمام خصوصیات گفته شده را دارا می‌باشد.در این شرکت انواع مدل های پرده برقی و درب اتوماتیک در قیمت های مختلف، عرضه می‌شود.

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع پرده برقی و نحوه خرید و سفارش آن آشنا کنیم. در صورتی که به مزایای این محصول علاقه‌مند شدید یا قصد خرید پرده برقی مورد نظر خود را دارید، کافیست به سایت درفا مراجعه کنید.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn