کد خبر : 29578
تاریخ انتشار : پنجشنبه 15 مهر 1400 - 22:16

دانشگاه های استان اصفهان دوباره دورکار شدند

دانشگاه های استان اصفهان دوباره دورکار شدند

ایسنا/اصفهان با اعلام تغییر رنگ بندی کلانشهر اصفهان و اغلب شهرستان های این استان به قرمز، فعالیت دانشگاه‌ها تحت تأثیر محدودیت‌های تازه کرونایی قرار گرفت. پس از اعلام قرمز شدن دوباره کلانشهر اصفهان از روز دوشنبه-۱۶ فروردین ماه و تغییر سریع رنگ بندی بیشتر شهرستان های استان، مصوبه اعمال محدودیت ها، دوباره اجرایی و فعالیت همه

دانشگاه های استان اصفهان دوباره دورکار شدند

ایسنا/اصفهان با اعلام تغییر رنگ بندی کلانشهر اصفهان و اغلب شهرستان های این استان به قرمز، فعالیت دانشگاه‌ها تحت تأثیر محدودیت‌های تازه کرونایی قرار گرفت.

پس از اعلام قرمز شدن دوباره کلانشهر اصفهان از روز دوشنبه-۱۶ فروردین ماه و تغییر سریع رنگ بندی بیشتر شهرستان های استان، مصوبه اعمال محدودیت ها، دوباره اجرایی و فعالیت همه مشاغل به جز مشاغل گروه یک تعطیل اعلام شد. با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا دانشگاه و مراکز آموزش عالی در دسته‌بندی «شماره ۳» گروه‌های شغلی قرار دارند.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور فعالیت های آموزشی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت مجازی اجرا می شود و در صورت تغییر رنگ بندی شهرها به رنگ زرد و آبی کلاس های عملی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود، البته بخش اداری دانشگاه ها نیز از همان ابتدا در حال فعالیت بودند. طبق اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا، فعالیت اداری دانشگاه‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی دستخوش تغییر و اعمال دورکاری می شود.

اکنون تنها ۳ شهرستان اصفهان نارنجی، یک شهرستان زرد و مابقی در حالت قرمز به لحاظ شیوع ویروس کرونا قرار دارند و از روز سه شنبه- ۱۷ فروردین دورکاری و شیفت بندی کارکنان در دستور کار قرار گرفته و فعالیت دانشگاه های استان اصفهان نیز تغییر کرده است.

دانشگاه ها در اصفهان تعطیل هستند

حجت الله غلامی- سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان شامگاه گذشته اعلام کرد که مدارس، دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و آموزشگاه های خصوصی در شهرهای نارنجی و قرمز تعطیل هستند.

بر اساس این مصوبه، برای شهرهای قرمز محدودیت حضور کارکنان یک دوم برای مشاغل ضروری و یک سوم برای خدمات غیر ضروری است و برای شهرهای نارنجی حضور کارکنان تا یک دوم برای خدمات ضروری و خدمات غیر ضروری تا دو سوم می توانند در ادارات حضور یابند که این دورکاری ها طبق نظر بالاترین مقام دستگاه اجرایی و با توجه به نیاز کاری آن اداره اعمال خواهد شد و تمام دستگاه ها و ادارات موظف به اعمال دورکاری و اجرای طرح هوشمند محدودیت‌ها هستند.

روابط عمومی دانشگاه هنر اصفهان در خصوص اجرای این مصوبه به ایسنا، گفت: در حال حاضر فعالیت های آموزشی به صورت غیرحضوری به قوت خود باقی است و تمام کلاس ها به شیوه مجازی برگزار می شود. با اعلام قرمز شدن دوباره اصفهان، تنها مشاغل ضروری همچون بخش خدمات، انفورماتیک و پشتیبانی در دانشگاه فعال است و کارمندان به صورت دورکار و از منزل جوابگو هستند.

روابط عمومی دانشگاه اصفهان نیز به ایسنا اعلام کرد که تمام کلاس های آموزشی دانشگاه به شیوه مجازی در حال برگزاری است و جلسه تصمیم گیری در خصوص وضعیت کارکنان بخش اداری دانشگاه برگزار شده و نتیجه به زودی اعلام می شود.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر نیز به ایسنا گفت: نحوه فعالیت واحدهای دانشگاه های آزاد بر اساس تصمیم گیری ستاد مرکزی است و بر این اساس دورکاری اعمال و به واحدها اعلام می شود.

توقف فعالیت های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه صنعتی 

معاونت آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان در اطلاعیه ای اعلام کرد که دانشگاه از روز دوشنبه – ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ تا اطلاع ثانوی از نظر اداری در وضعیت A قرار گرفته و طی این دوره، تمام فعالیت های آموزشی غیرحضوری با جدیت، مطابق روال قبل و بر اساس مقررات آموزشی ادامه می یابد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است که تمام فعالیت های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی تا بهبود شرایط و تغییر وضعیت متوقف است. در موارد بسیار خاص که متناسب با موضوع تحقیقاتی دانشجو (کار با موجود زنده یا مواد تخریب پذیر و …) حضور دانشجو در آزمایشگاه (کارگاه) یا گلخانه (مزرعه) ضروری است، موارد جهت هماهنگی از طریق ریاست دانشکده منعکس می شود.

همچنین تمام جلسات و شوراهای دانشکده ها (مراکز) و دفاعیه ها و امتحانات جامع مقاطع تحصیلات تکمیلی به صورت غیر حضوری برگزار می شود.

حضور ۵۰ درصدی کارکنان دانشگاه آزاد نجف آباد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد که از تاریخ ۱۵ فروردین ماه تا اطلاع ثانوی، حضور کارکنان در دانشگاه به صورت شیفت ۵۰ درصد خواهد بود.

در این اطلاعیه اعلام شده که حتی المقدور تمام امور اداری دانشگاه و پاسخگویی به ارباب رجوع با رعایت پروتکل های بهداشتی، مطابق روال قبلی (روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۴۵ ) انجام شود.

روسا، معاونین و مدیران گروه های آموزشی در دانشکده ها تا اطلاع ثانوی روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه حضور خواهند داشت. همچنین اعضای هیات علمی (غیر اجرایی) مطابق برنامه اعلام شده در وب سایت دانشگاه، یک روز در هفته در دفاتر کار خود حضور خواهند داشت.

در ادامه این اطلاعیه همچنین در خصوص فعالیت مدیران گروه و اعضای هیات علمی آمده است که علاوه بر حضور در روزهای تعیین شده، ساعاتی را نیز طبق برنامه اعلام شده در وب سایت دانشگاه در دفاتر مجازی خود جهت پاسخگویی به مراجعات دانشجویی حضور خواهند داشت.

تمام فعالیت‌ها و خدمات آموزشی حضوری دانشگاه کاشان تا اطلاع ثانوی تعطیل

کمیته هماهنگی مدیریت بحران دانشگاه کاشان نیز با توجه به اعلام وضعیت قرمز در منطقه کاشان اعلام کرد که از روز سه شنبه -۱۷ فروردین ماه تا اطلاع ثانوی تمام فعالیت‌ها و خدمات آموزشی حضوری دانشگاه تعطیل و  کارکنان حوزه ستادی دو روز در هفته به صورت حضوری و سه روز به صورت دورکاری به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

در ادامه این اطلاعیه آمده که مدیران در خصوص حضور کارمندان باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که در هر نوبت کاری بیش از یک نفر در هر اتاق حضور نداشته باشد. جلسات اداری به صورت مجازی  و مجازی- حضوری برگزار شود. همچنین ارائه خدمات سرویس ایاب و ذهاب تا اطلاع ثانوی متوقف می شود.

بر اساس اعلام این دانشگاه، ورود ارباب رجوع در بازه مذکور به دانشگاه مجاز نیست و تداوم تمام فعالیت های آموزشی مجازی دانشگاه همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند. باید تمهیدات لازم جهت جلوگیری از هر گونه توقف در امور آموزشی دانشجویان خصوصا در  برگزاری جلسات مجازی گروه های آموزشی، بررسی پیشنهاده دانشجویان، دفاع از پایان نامه ها و….اتخاذ شود.

کارکنان دارای بیماری زمینه ای که بیماری آنان به تایید مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه رسیده است و نیز همکاران بالای ۶۰ سال در بازه مذکور پس از تایید مدیر مربوطه از طریق دورکاری به فعالیت خود ادامه خواهند داد و تمام برنامه های فرهنگی و مذهبی به صورت حضوری و نیز نماز جماعت با توجه به محدودیت های مناطق قرمز کرونایی امکان پذیر نخواهد بود.

تمام واحدهای دانشگاه پیام نور تعطیل است

روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان اصفهان نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد باتوجه به اعلام وضعیت قرمز کرونا، تمام مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور که در وضعیت قرمز قرار دارند  از تاریخ ۱۷ فروردین ماه تا تغییر وضعیت تعطیل هستند. بنابراین دانشجویان تا اطلاع رسانی از مراجعه به دانشگاه خودداری و تمام خدمات را از طریق لیست راه های ارتباطی کارکنان در وب سایت دانشگاه پیگیری کنند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.