تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 فروردین 1401 - 11:11
کد خبر : 196217

دانلود زیرنویس سریال ۲۰۲۱-Money Heist 2017 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس سریال ۲۰۲۱-Money Heist 2017 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس سریال ۲۰۲۱-Money Heist 2017 دزدی پول یک مجموعه تلویزیونی درام جنایی اسپانیایی است که توسط الکس پینا ساخته شده است. این سریال دو دزدی طولانی آماده به رهبری پروفسور (آلوارو مورته) را دنبال می کند، یکی در ضرابخانه سلطنتی اسپانیا و دیگری در بانک اسپانیا که از دیدگاه یکی از دزدان، توکیو (اورسولا

دانلود زیرنویس سریال ۲۰۲۱-Money Heist 2017 دزدی پول یک مجموعه تلویزیونی درام جنایی اسپانیایی است که توسط الکس پینا ساخته شده است. این سریال دو دزدی طولانی آماده به رهبری پروفسور (آلوارو مورته) را دنبال می کند، یکی در ضرابخانه سلطنتی اسپانیا و دیگری در بانک اسپانیا که از دیدگاه یکی از دزدان، توکیو (اورسولا کوربرو) روایت می شود. روایت به شیوه‌ای شبیه به زمان واقعی روایت می‌شود و بر روی فلاش‌بک‌ها، پرش‌های زمانی، انگیزه‌های شخصیت پنهان و یک راوی غیرقابل اعتماد برای پیچیدگی متکی است.

Money Heist Season 5 New Cast and Official Release Date - The Teal Mango

زیرنویس سریال ۲۰۲۱-Money Heist 2017 این سریال در ابتدا به عنوان یک سریال محدود در نظر گرفته شده بود که در دو قسمت روایت می شود. این سریال از ۲ مه ۲۰۱۷ تا ۲۳ نوامبر ۲۰۱۷ در ۱۵ قسمت در شبکه اسپانیایی Antena 3 پخش شد. نتفلیکس حقوق پخش جهانی را در اواخر سال ۲۰۱۷ به دست آورد. این سریال را دوباره به ۲۲ قسمت کوتاهتر تقسیم کرد و آنها را در سراسر جهان منتشر کرد که با اولین قسمت شروع شد.

قسمت در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷، به دنبال آن قسمت دوم در ۶ آوریل ۲۰۱۸. در آوریل ۲۰۱۸، نتفلیکس سریال را با بودجه قابل توجهی برای ۱۶ قسمت جدید تمدید کرد. قسمت ۳، با هشت قسمت، در ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۹ منتشر شد. قسمت ۴، همچنین با هشت قسمت، در ۳ آوریل ۲۰۲۰ منتشر شد. یک مستند با حضور تهیه کنندگان و بازیگران در همان روز در نتفلیکس با عنوان Money Heist: The Phenomenon به نمایش درآمد. (اسپانیایی: La casa de papel: El Fenómeno). در جولای ۲۰۲۰، نتفلیکس نمایش را برای قسمت پنجم و آخر تمدید کرد که در دو جلد پنج قسمتی به ترتیب در ۳ سپتامبر و ۳ دسامبر ۲۰۲۱ منتشر شد. شبیه به سرقت پول: پدیده، یک مستند دو قسمتی با مشارکت تهیه کنندگان و بازیگران در همان روز در نتفلیکس با عنوان سرقت پول: از توکیو تا برلین. این سریال در مادرید اسپانیا فیلمبرداری شده است. بخش های قابل توجهی نیز در پاناما، تایلند، ایتالیا (فلورانس)، دانمارک و پرتغال (لیسبون) فیلمبرداری شد.

این مجموعه جوایز متعددی از جمله جایزه بین‌المللی امی برای بهترین سریال درام در چهل و ششمین دوره جوایز بین‌المللی امی دریافت کرد، همچنین به دلیل طرح پیچیده، درام‌های بین‌فردی، کارگردانی و تلاش برای نوآوری در تلویزیون اسپانیا، تحسین منتقدان را دریافت کرد. آهنگ ضد فاشیست ایتالیایی “Bella ciao” که چندین بار در طول سریال پخش می شود، در سال ۲۰۱۸ به یک موفقیت تابستانی در سراسر اروپا تبدیل شد. در سال ۲۰۱۸، این سریال پربیننده ترین سریال غیر انگلیسی زبان و یکی از پربیننده ترین سریال ها بود. سریال‌ها را به طور کلی در نتفلیکس تماشا کردم،  که طنین خاصی با بینندگان اروپای مدیترانه و مناطق آمریکای لاتین داشت.

در مادرید، مردی مرموز به نام “پروفسور” گروهی هشت نفره را استخدام می کند که نام شهرها را به عنوان نام مستعار خود انتخاب می کنند تا نقشه بلندپروازانه ای را انجام دهند که شامل ورود به ضرابخانه سلطنتی اسپانیا و فرار با ۹۸۴ میلیون یورو است. پس از گروگان گرفتن ۶۷ نفر در داخل ضرابخانه، تیم قصد دارد به مدت ۱۱ روز در داخل ضرابخانه بماند تا پول را چاپ کند و با نیروهای پلیس زبده برخورد کند. در وقایع پس از سرقت اولیه، اعضای گروه مجبور می شوند از مخفیگاه خارج شوند و برای دزدی دوم با تعدادی دیگر از اعضای گروه آماده می شوند، این بار قصد دارند با طلا از بانک اسپانیا فرار کنند، زیرا دوباره با گروگان ها و نیروهای پلیس برخورد می کنند. .

Money Heist (TV Series 2017–2021) - IMDb

زیرنویس ۲۰۲۱-Money Heist 2017 این سریال توسط فیلمنامه نویس الکس پینا و کارگردان ژسوس کولمنار در طول سالهای همکاری آنها از سال ۲۰۰۸ طراحی شد. پس از پایان کار خود در درام زندان اسپانیایی Locked Up (Vis a vis)، آنها Globomedia را ترک کردند تا شرکت تولیدی خود را به نام Vancouver Media در سال ۲۰۱۶ راه اندازی کنند.

برای اولین پروژه خود، آنها فیلمبرداری یک کمدی یا توسعه یک داستان دزدی برای تلویزیون را در نظر گرفتند، که مورد دوم قبلاً هرگز در تلویزیون اسپانیا انجام نشده بود. همراه با همکاران سابق Locked Up،   آنها دزدی پول را به عنوان یک پروژه اشتیاق برای آزمایش چیزهای جدید بدون دخالت خارجی توسعه دادند. پینا در مورد ساخت آن یک سریال محدود قاطعانه بود، زیرا احساس می کرد که رقیق شدن به یک مشکل برای تولیدات قبلی او تبدیل شده است.

این مجموعه در ابتدا با عنوان Los Desahuciados (اخراج شدگان) در مرحله مفهوم، برای براندازی قراردادهای دزدی و ترکیب عناصر ژانر اکشن، هیجان‌انگیز و سورئالیسم، در حالی که هنوز معتبر بود، توسعه یافت. پینا مزیتی نسبت به فیلم‌های دزدی معمولی در آن دید که توسعه شخصیت می‌تواند یک قوس روایی بسیار طولانی‌تر را در بر گیرد. قرار بود شخصیت‌ها از چند جهت نشان داده شوند تا پیش‌تصورات بینندگان از شرارت را شکسته و علاقه‌شان را در طول نمایش حفظ کنند. جنبه‌های کلیدی خط داستانی برنامه‌ریزی‌شده در ابتدا نوشته شد، در حالی که ضرب‌های داستانی دقیق‌تر به‌صورت تدریجی توسعه یافتند تا نویسندگان را تحت تأثیر قرار ندهند. خاویر گومز سانتاندر، نویسنده، فرآیند نوشتن را با طرز تفکر پروفسور مقایسه کرد، «دور زدن، نوشتن گزینه‌ها، مشورت با مهندسانی که نمی‌توانید بگویید چرا از آن‌ها این سؤال را می‌کنید»، اما خاطرنشان کرد که داستان‌های تخیلی به پلیس اجازه می‌دهد در صورت لزوم گنگ‌تر بنویسند.

شروع فیلمبرداری برای ژانویه ۲۰۱۷ تنظیم شده بود، که امکان پنج ماه پیش تولید را فراهم می کرد. این روایت برای ملاحظات مالی به دو بخش تقسیم شد. نام رمز دزدان مبتنی بر شهر، که روزنامه اسپانیایی ABC آنها را با کدهای رنگی در فیلم دزدی کوئنتین تارانتینو در سال ۱۹۹۲ سگ‌های مخزن مقایسه کرد،  در قسمت اول به‌طور تصادفی انتخاب شدند، اگرچه مکان‌هایی با بیننده بالا. رزونانس نیز برای نام رمز سارقان جدید در قسمت ۳ در نظر گرفته شد.  نوشتن پنج سطر اول فیلمنامه آزمایشی یک ماه طول کشید، زیرا نویسندگان نتوانستند پروفسور یا مسکو را به عنوان راوی کار کنند. در نهایت، توکیو به عنوان یک راوی غیر قابل اعتماد انتخاب شد. فلاش بک ها و پرش های زمانی پیچیدگی روایت را افزایش دادند و داستان را برای مخاطب روان تر کردند. قسمت آزمایشی به بیش از ۵۰ نسخه اسکریپت نیاز داشت تا زمانی که تهیه کنندگان راضی شدند. فیلمنامه‌های بعدی هفته‌ای یک‌بار به پایان می‌رسند تا با فیلم‌برداری همگام شوند.

Money Heist Season 5 Release Date, Trailer, Cast, and Everything We Know So Far

بازیگری در اواخر سال ۲۰۱۶ انجام شد و بیش از دو ماه طول کشید. کاراکترها در آغاز این روند کاملاً شکل نگرفتند و بر اساس بازی بازیگران شکل گرفتند. اوا لیرا و یولاندا سرانو، مدیران بازیگری، به دنبال بازیگرانی بودند که توانایی ایفای نقش دزدان همدل با عشق و ارتباطات خانوادگی باورنکردنی را داشته باشند.  Antena 3 بازیگران گروه را در مارس ۲۰۱۷ اعلام کرد و گزیده‌های تست بازیگری اکثر بازیگران را در سریال پس از نمایش Tercer Grado و در وب‌سایت خود منتشر کرد.

پروفسور به عنوان یک شخصیت شرور کاریزماتیک و در عین حال خجالتی طراحی شده بود که می توانست دزدان را متقاعد کند که از او پیروی کنند و مخاطبان را نسبت به مقاومت دزدان در برابر بانک های قدرتمند ابراز همدردی کند. با این حال، توسعه نقش پروفسور دشوار بود، زیرا شخصیت از قراردادهای کهن الگویی پیروی نمی کرد و تهیه کنندگان در مورد درجه درخشش او مطمئن نبودند. در حالی که سازندگان در اوایل شخصیت سالوای او را پیدا کردند،  آنها در ابتدا به دنبال تیپ استاد ۵۰ ساله هاروارد با ظاهر بازیگر اسپانیایی خوزه کورونادو بودند. این نقش به خاویر گوتیرز پیشنهاد شد، اما او قبلاً متعهد به بازی در فیلم Campeones بود. در همین حال، مدیران بازیگران از آلوارو مورته حمایت کردند، او را از همکاری خود در سریال بلندمدت سریال اسپانیایی El Secreto de Puente Viejo می شناختند، حتی اگر تجربه تلویزیونی او در زمان پربیننده در آن مقطع محدود بود. مورته با گذراندن مراحل کامل انتخاب بازیگر و نزدیک شدن به نقش از طریق تجزیه و تحلیل بیرونی به جای تجربه شخصی، پروفسور را به عنوان “جعبه عظیمی از شگفتی ها” توصیف کرد که “در نهایت این شخصیت را شکل می دهد زیرا او هرگز از ایجاد عدم قطعیت دست نمی کشد.” اگر شخصیت خوب یا بد باشد، مخاطب. تهیه کنندگان همچنین دریافتند که ظاهر او به عنوان یک معلم مدرسه ابتدایی به شخصیت اعتبار بیشتری می بخشد.

پدرو آلونسو برای ایفای نقش برلین انتخاب شد که La Voz de Galicia بعداً او را به عنوان شخصیتی سرد، هیپنوتیزم، پیچیده و نگران کننده، یک ماچوی متعصب با مشکلات جدی همدلی، یک دزد یقه سفید که همکارانش را تحقیر می کند و آنها را پست تر می داند توصیف کرد. تصویر بازیگر از شخصیت الهام گرفته از یک برخورد تصادفی آلونسو یک روز قبل از دریافت فیلمنامه آزمایشی خود بود، با “یک فرد باهوش” که برای او “تحریک آمیز یا حتی دستکاری” بود. آلونسو مهارت‌های مشاهده‌ای بالا و درک غیرعادی از محیط اطراف خود را در برلین دید که منجر به رفتار غیرمتعارف و غیرقابل پیش‌بینی شخصیت شد.  شباهت‌های بین برلین و شخصیت نجوا نیمری، زولما، در سریال تلویزیونی پینا، قفل‌شده، غیرعمدی بود. ارتباط خانوادگی بین پروفسور و برلین در فیلمنامه اصلی وجود نداشت، اما پس از اینکه مورته و آلونسو مکرراً پیشنهاد انجام این کار را داده بودند، در پایان قسمت اول در داستان شخصیت ها ایجاد شد.

تولیدکنندگان، قهرمان و راوی داستان، توکیو را در میان سخت‌ترین شخصیت‌ها برای توسعه یافتند، زیرا در ابتدا به دنبال بازیگری مسن‌تر برای ایفای نقش شخصیتی بودند که قبل از ملاقات با پروفسور چیزی برای از دست دادن نداشت.  Úrsula Corberó در نهایت این نقش را برای آوردن انرژی بازیگوش به میز دریافت کرد. صدای او در طول انتخاب بازیگر به شدت مورد توجه قرار گرفت، زیرا او اولین صدایی بود که مخاطبان در نمایش می‌شنوند.  Jaime Lorente خنده برجسته دنور را در طول فرآیند بازیگری ایجاد کرد. دو بازیگر در سریال های تلویزیونی قبلی الکس پینا حضور داشتند: پاکو توس (مسکو) در سریال تلویزیونی Los hombres de Paco در سال ۲۰۰۵ و آلبا فلورس (نایروبی) در سریال Locked Up بازی کرده بود. از فلورس خواسته شد که در نایروبی بدون تست بازیگری بازی کند، زمانی که پینا در اواخر مرحله تصور متوجه شد که نمایش به یکی دیگر از اعضای باند زن نیاز دارد. برای نقش مقابل دزدان، Itziar Ituño برای ایفای نقش بازرس Raquel Murillo انتخاب شد، که ایتونو او را به عنوان “زنی قوی و قدرتمند در دنیای مردان، اما همچنین در زندگی خصوصی خود حساس” توصیف کرد. او از شخصیت «سکوت بره‌ها» کلاریس استارلینگ، دانشجوی اف‌بی‌آی با زندگی خانوادگی نامرتب که با یک جنایتکار همدردی می‌کند، الهام گرفت.

بازیگران از تمدید نمایش توسط نتفلیکس قبل از تماس تهیه کنندگان برای بازگشت مطلع شدند. در اکتبر ۲۰۱۸، نتفلیکس بازیگران قسمت ۳ را اعلام کرد. بازیگران اصلی بازگشته شامل پدرو آلونسو بود که گمانه‌زنی‌ها در مورد نقش او در قسمت ۳ را افزایش داد. در میان بازیگران جدید، بازیگر آرژانتینی رودریگو د لا سرنا، که ارتباط احتمالی بین نام شخصیت خود و مارتین پالرمو، اسطوره فوتبال آرژانتینی،   و نجوا نیمری، ستاره قفل شده را دید، بودند. صحنه های کمئو ستاره فوتبال برزیلی و طرفدار سریال، نیمار، به عنوان یک راهب برای قسمت ۳ فیلمبرداری شد، اما تا زمانی که اتهامات قضایی علیه او در اواخر آگوست ۲۰۱۹ لغو شد، بدون بازتابی در روایت از این جریان حذف شدند. یک حضور کوچک توسط بازیگر اسپانیایی بلن کوستا در دو قسمت از قسمت ۳ باعث گمانه زنی طرفداران و رسانه ها در مورد نقش او در قسمت ۴ شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
advanced-floating-content-close-btn