کد خبر : 59892
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 مهر 1400 - 23:01

درمان کرونایی‌ها واقعا چند؟

درمان کرونایی‌ها واقعا چند؟

به ادعای برخی از بیماران، هزینه‌های ادعایی درباره رقم تمام شده درمان کرونا صرفا یک رقم خاص و فقط و فقط مربوط به هزینه بستری در بیمارستان‌های دولتی است اما در تمام بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، هزینه‌های دیگری هم به این رقم اضافه می‌شود. به گزارش ایسنا، روزنامه اعتماد نوشت: «سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح هزینه درمان

درمان کرونایی‌ها واقعا چند؟

به ادعای برخی از بیماران، هزینه‌های ادعایی درباره رقم تمام شده درمان کرونا صرفا یک رقم خاص و فقط و فقط مربوط به هزینه بستری در بیمارستان‌های دولتی است اما در تمام بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، هزینه‌های دیگری هم به این رقم اضافه می‌شود.

به گزارش ایسنا، روزنامه اعتماد نوشت: «سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح هزینه درمان مبتلایان کرونا و سهم بیمه‌ها از این هزینه‌ها به ایسنا گفت که هر مبتلای کرونا، به شرط بستری در مراکز دولتی، به ‌طور متوسط حدود ۶  میلیون و ۵۰۰ هزار الی ۸ میلیون تومان هزینه دارد که از این رقم هم حدود ۹۰درصد توسط بیمه پرداخت می‌شود. سیماسادات لاری توضیح داد که بیمه‌ها ۹۰درصد از هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد از هزینه‌های سرپایی را پرداخت می‌کنند. بنابراین میزان پرداختی مبتلایان کرونا در بخش بستری ۱۰درصد و در بخش سرپایی ۳۰درصد است. علاوه بر این که ۹۰ درصد از هزینه داروی رمدسیویر در حوزه درمان سرپایی در کلینیک‌های بیمارستانی و با تشکیل پرونده بستری تحت پوشش بیمه است.

طی هفته‌های گذشته برخی مخاطبان «اعتماد»  خبر دادند که هزینه‌های مورد ادعای وزارت بهداشت درباره رقم تمام شده درمان کرونا صرفا یک رقم خاص و فقط و فقط مربوط به هزینه بستری در بیمارستان‌های دولتی است اما در تمام بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، هزینه‌های دیگری هم به این رقم اضافه می‌شود.

یکی از بیمارانی که زمستان سال گذشته در بیمارستان مسیح دانشوری بستری شده بود، به «اعتماد» گفت که با وجود برخورداری از بیمه درمانی نیروهای مسلح، بابت ۱۴ روز بستری در این بیمارستان دانشگاهی، حدود ۱۸ میلیون تومان هزینه کرده که یکی از هزینه‌ها، پرداخت روزانه ۸۰۰ هزار تومان بابت پرستار همراه بوده چون از ابتدای بستری، مسئولان بیمارستان اعلام کرده‌اند که با کمبود شدید پرستار مواجهند و بنابراین، بیمار باید برای بهره‌مندی از خدمات الزامی پرستاری، روزانه ۸۰۰ هزار تومان پرداخت کند که این رقم هم، بین چند دانشجوی پزشکی مستقر در بیمارستان و آماده ارایه خدمات پرستاری به بیماران، تقسیم خواهد شد.

اقوام بیماری که در یک بیمارستان خصوصی در محدوده میدان ونک بستری شده بود، به «اعتماد» گفتند که در ابتدای پذیرش در بیمارستان ۳۰ میلیون تومان به حساب بیمارستان واریز کرده‌اند تا مراحل پذیرش انجام شود علاوه بر این که موظف بودند بابت هر شب بستری بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه هم ۱۵ میلیون تومان پرداخت کنند.

بیمار دیگری هم به «اعتماد» گفت که پس از بستری در بیمارستانی در خیابان فرمانیه مورد سوءاستفاده یکی از پزشکان بیمارستان قرار گرفت به این شکل که پزشک معالج، نسخه‌ای به دست اقوام بیمار می‌دهد و آنها را برای تهیه دارو، راهی خیابان ناصرخسرو می‌کند. اقوام این بیمار، پس از پرداخت ۶  میلیون تومان هزینه دارو، به ‌طور اتفاقی، از دفتر وابسته سازمان غذا و دارو در خیابان ولیعصر و پیگیری داروهای کمیاب مبتلایان کرونا مطلع شده و به این محل مراجعه می‌کنند و شرح الزام به تهیه دارو را برای مسئولان این اداره شرح می‌دهند و متوجه می‌شوند که با وجود توزیع سهمیه روزانه و مکفی دارو به این بیمارستان، پزشک متخلف، بخشی از این سهمیه را به شریک خود در بازار سیاه دارو می‌داده تا در سود فروش چند میلیون تومانی داروی یارانه‌ای و دولتی سهیم باشد.»

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.