کد خبر : 213801
تاریخ انتشار : سه شنبه 4 بهمن 1401 - 12:12

دغدغه های میثم شکری ساز راجع به کلاهبردار های مهاجرتی

دغدغه های میثم شکری ساز راجع به کلاهبردار های مهاجرتی

    میثم شکری ساز کلاهبردار های مهاجرتی  که در پوشش موسسات کاریابی بین المللی اقدام به کلاهبرداری و … می کنند را عامل فوق العاده مهمی برای رکود کسب و کارهای این حوزه می داند. این روزها با توجه به آمار بالای تورم و وضعیت اقتصادی نامناسب کشور، بسیاری از افراد تمایل دارند که ادامه

 

 

کلاهبرداری از نظر میثم شکری ساز

میثم شکری ساز کلاهبردار های مهاجرتی  که در پوشش موسسات کاریابی بین المللی اقدام به کلاهبرداری و … می کنند را عامل فوق العاده مهمی برای رکود کسب و کارهای این حوزه می داند. این روزها با توجه به آمار بالای تورم و وضعیت اقتصادی نامناسب کشور، بسیاری از افراد تمایل دارند که ادامه زندگی خود را در کشور خارجی دیگر بگذرانند. این افراد با دغدغه آینده فرزندان و آسایش و راحتی در ادامه زندگی، به موسسات مهاجرتی مراجعه کرده و برای اخذ ویزای دائم کشور مقصد اقدام می کنند.

در این میان با توجه به قوانین متفاوت کشورها برای اقامت موقت و دائم و نیز تغییر این قوانین در طول زمان، بسیاری از کلاهبرداران از ناآگاهی مردم نسبت به این قوانین، اقدام به کلاهبرداری می کنند. دکتر میثم شکری ساز کلاهبردار های این حوزه را آفتی برای جامعه می داند. وی معتقد است که کلاهبرداران از قوانین مهاجرت و اقامت به خوبی اطلاع دارند و از جنبه های مختلف نسبت به آن اشراف دارند. کلاهبردارهای مهاجرتی از این دانش خود سو استفاده کرده و با تکنیک و ترفندهای مختلف نسبت به اخذ مبالغ مختلف اقدام می کنند. این گونه موسسات وقتی با سوال مشتریان خود راجع به تاخیر در صدور ویزا دائم روبرو می شوند معمولا بهانه های مختلفی از جمله وجود تحریم ها و … را می آورند. 

 

میثم شکری ساز ریاست هولدینگ پارس پندار نهاد یکی از راه های برخورد با این نوع کلاهبرداری ها را اطمینان مشتریان از وجود مجوزهای لازم از نهاد های ذی ربط می دانند. مشتریان این نوع موسسات مهاجرتی بین المللی معمولا از طریق تبلیغات پر زرق و برق و فریبنده با آن ها آشنا می شوند و نسبت به وجود مجوزهای لازم مطمئن نمی شوند. مدیرعامل گروه پارس پندار نهاد کلاهبردار های این حوزه را در نهایت محکوم و شکست خورده می داند. چرا که در نهایت با بروزرسانی قوانین و ارائه راهکارهای منطفی توسط مسئولان و دلسوزان این حوزه، شاهد برچیده شدن بساط چنین کلاهبرداری هایی خواهیم بود

وعده مهاجرت آسان یکی از عوامل کلاهبرداری مهاجرتی از نظر میثم شکری ساز

از نظر میثم شکری ساز مهاجرت موضوعی پررنگ در این روزهای کشور است. بسیاری از دانش‌آموزان، دانشجویان، فعالین بازار و جوانان کشور به دنبال راهکاری برای مهاجرت هستند. دراین‌بین، موسسات مهاجرتی بسیاری درحال ‌رشد و توسعه هستند تا بتوانند مسیر مهاجرت را برای تمامی افراد و در ابعاد مختلف ساده کنند. دکتر شکری ساز معتقد است که در بین رشد و توسعه این موسسات، افرادی نیز به دنبال کلاهبرداری مهاجرتی هستند. موضوعی بسیار رایج که افراد بسیاری برنامه مهاجرت خود را به‌این‌ترتیب از دست خواهند داد!

تا به امروز حتما بارها و بارها از زبان افراد مختلف درگیری با موسسات مهاجرتی مختلف را شنیده‌اید. موسساتی که پس از دریافت پول از فرد مهاجر، دیگر پاسخگوی او نیستند و به‌هیچ‌عنوان مسئولیتی در برابر پول دریافتی قبول نمی‌کنند. به نظر میثم شکری ساز، به‌ منظور کاهش این موضوع، دستگیری کلاهبرداران مهاجرتی موضوع موردبحث ما است. موضوعی که در ادامه به بررسی بیشتری درباره آن خواهیم نشست.

میثم شکری ساز کلاهبرداری مهاجرتی را محکوم کرد

 

شناسایی اصلی ‌ترین راهکارهای کلاهبرداری مهاجرتی

زمانی که به دنبال مهاجرت خود هستید، حتما نیاز به مشورت با متخصصانی در این زمینه دارید. مشورت با متخصصان به شما کمک می‌کند تا مسیر مهاجرتی خود را بهتر و ساده‌تر پیش ببرید. بااین‌حال، در نظر داشته باشید که این مسیر لازم است تا با موسسات و متخصصان معتبر پیش برود. چرا که امروزه افراد نامعتبر بسیاری در حال ورود به این حوزه هستند تا از آن کسب درآمد کنند!

میثم شکری ساز اعتقاد دارد که تا به امروز، با تمامی هشدارهایی که در این زمینه صورت گرفته است، باز هم کلاهبرداری مهاجرتی رواج بسیاری دارد. آشنایی با انواع کلاهبرداری شایع و رایج برای مهاجرت، راهکاری است که به شما کمک می‌کند تا شناخت بیشتر و بهتری از آن داشته باشید و بتوانید با اطمینان بیشتری به مشورت با متخصصین در این زمینه بپردازید. این موارد عبارت است از:

 

  1. وعده آماده‌کردن مدارک برای مهاجرت در مدت‌زمان کم

به نظر دکتر میثم شکری ساز کلاهبردار های مهاجرتی از طریق مدت زمانی است که برای انجام پروسه مهاجرت وعده می دهند. به اعتقاد ایشان، یکی از راهکارهایی که به شما کمک می‌کند تا بتوانید موسسات غیرمعتبر را از موسسات معتبر در زمینه مهاجرت بشناسید، بررسی مدت‌ زمان‌ های وعده‌ داده‌ شده توسط این موسسات است. با اینکه ممکن است در ابتدا مدت‌ زمان کم یک موسسه برای آماده‌ سازی مدارک شما بسیار جذاب به نظر برسد، اما همین موضوع می‌ تواند عاملی برای شناسایی موسسات غیر معتبر باشد!

دکتر شکری ساز معتقد است که در واقع آماده‌ سازی مدارک برای مهاجرت، پروسه خاص خود را دارد و نیاز به زمانی مشخص برای رسیدن به نتیجه را می‌ طلبد. از همین رو زمانی که یک موسسه زمان بسیار کمی را برای شما بازگو می‌کند، پیش از خوشحال شدن کمی تامل کنید. آیا ممکن است در این مدت‌ زمان بیان شده، موسسه بتواند مدارک موردنیاز شما را آماده کند؟ یا تنها یک وعده توخالی برای کسب درآمد موسسه است؟

 ۲)    وعده مهاجرت تحصیلی و کاری بدون دریافت هرگونه مدرک

میثم شکری ساز معتقد است که برخی از موسسات کلاهبردار که به‌ تازگی وارد زمینه مهاجرت شده‌اند، وعده مهاجرت تحصیلی را بدون دریافت هرگونه مدرک به شما می‌دهند! زمان مهاجرت تحصیلی شما و چگونگی آن، کاملا مرتبط با مدرکی است که شما دارید! در واقع رشته تحصیلی، نمرات شما و دانشگاه و مدرسه‌ای که در آن درس خوانده‌اید، موضوعات مهمی برای تعیین مدت‌زمان تحصیلی شما هستند. 

از همین رو پیش از آن که به یک موسسه اعتماد کنید، به دنبال این موارد نیز باشید. اگر موسسه‌ای بدون دریافت مدارک تحصیلی کامل از شما و با وعده وعید پوچ به دنبال کسب درآمد بود، کمی به آن شک کرده و برای اطمینان به سراغ مدارک معتبر موسسه بروید!

 

  1.  وعده ازدواج صوری برای مهاجرت تحصیلی و کاری

به نظر میثم شکری ساز، یکی دیگر از انواع کلاهبرداری که این روزها شیوع بسیاری پیدا کرده است، وعده ازدواج صوری برای کلاهبرداری است. در مدت اخیر، چندین نفر در این زمینه دستگیر شده‌اند که هریک با وعده‌ های مالی بسیار هنگفت، وعده مهاجرت را به دیگران می‌دانند. وعده‌ای پوچ که می‌توانست آینده این افراد را به کلی تباه کند!


 دکتر میثم شکری ساز مدیریت هولدینگ پارس پندار نهاد کیست و چطور به عنوان مدیر برتر فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۶ شناخته شده است؟

 

میثم شکری ساز یکی از کارآفرین های برتر کشورمان محسوب می شود که در زمینه ی کارآفرینی به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرده است. از ویژگی های برجسته و بارز میثم شکری ساز می توان به موفقیت او در سنین جوانی اشاره کرد. ایشان می تواند الگو مناسبی برای جوانان به شمار آید. ایشان در سن ۳۵ سالگی با تلاش و پشتکار مداوم خود توانست یکی از برترین اشتغال آفرینان کشور شود. همچنین توانست در این سال به یکی از بزرگترین مدیران کسب و کار تبدیل شود.

نهادهای بزرگ و معتبر دولتی هر ساله برای شناسایی مدیران برتر هر حوزه همایش هایی را برگزار می کنند. این همایش ها از بخش های متعددی تشکیل شده است که برای هر کدام از این بخش ها، داورهایی در نظر گرفته شده است. داورها با توجه به ارزیابی عملکرد افراد مربوط به شخص مربوطه، بهترین و برترین شخص را انتخاب می کنند. داورهای این همایش ها در سال ۱۳۹۶ جناب دکتر میثم شکری ساز را به عنوان برترین مدیر فناوری اطلاعات در کل کشور معرفی کردند و به پاس تقدیر از ایشان تندیس بزرگ این همایش را به او اعطا کردند.

میثم شکری ساز

هولدینگ پارس پندار نهاد یکی از دستاوردهای میثم شکری ساز

دکتر میثم شکری ساز در سال ۱۳۸۸ با کمترین امکانات اقدام به تاسیس هولدینگ پارس پندار نهاد کرد. شاید در ابتدا ایشان موفقیت چندانی نداشت اما توانست با گذشت زمان و عملکرد عالی خود در مدیریت این مجموعه، طرفداران این مجموعه بسیار شد و توانست که به محبوبیت قابل توجهی در میان جامعه دست پیدا کند. اکنون هولدینگ پارس پندار نهاد بزرگترین مجموعه آموزش مجازی در کل کشور می باشد و جناب دکتر شکری ساز توانسته است از این طریق اقدام به اشتغال زایی کند. رسیدن به سطح بالایی از رشد و موفقیت هولدینگ پارس پندار نهاد یکی از علل شناخته شدن دکتر میثم شکری ساز به عنوان کارآفرین برتر می باشد.

هولدینگ پارس پندار نهاد از بخش های مختلفی تشکیل شده است و هر کدام از این بخش ها از روش خاصی برای آموزش استفاده می کنند. البته لازم به ذکر است که دکتر شکری ساز کتاب های آموزشی مختلفی را در مورد هر کدام از بخش ها چاپ کرده است. 

میثم شکری ساز چه اثراتی بر جامعه داشته است؟

دکتر میثم شکری ساز کارآفرین برتر کشور و موسس گروه بین المللی پارس پندار نهاد را می توان به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد جامعه نام برد. چرا که دیگران قبل از موفقیت ایشان بر این باور بودند که یک شخص جوان نمی تواند به موفقیت بالایی برسد؛ چرا که معتقد بودند موفقیت نیازمند صرف ده ها سال است و باید تجربه ی بسیاری را کسب کرد اما دکتر شکری ساز این باورها را در هم شکست و  توانست در ۳۵ سالگی خود صاحب بزرگترین مجموعه آموزشی شد. او توانست به دیگران بفهماند که می توان با برنامه ریزی و هدف گذاری درست به نتایج چشمگیری دست پیدا کرد.

دکتر شکری ساز با وجود کسب موفقیت بسیار در سنین جوانی به وطن و میهن خود وفادار بوده است. ایشان دوست دارند که تجربه و علم خود را به جوانان کشورش انتقال دهد. همچنین در هولدینگ او بیش از ۵۰۰ جوان فعالیت می کنند و تمام این افراد، دکتر شکری ساز را به عنوان الگوی خود در نظر گرفته اند. با وجود افرادی همچون: دکتر میثم شکری ساز مردم دیدگاه ها نسبت به موفقیت تغییر کرده است و افراد تلاشگر امید خاصی به موفقیت خود پیدا کرده اند.

منبع: آی کاوش

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.