کد خبر : 45580
تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 مهر 1400 - 22:15

دولت از احیای برجام انگیزه انتخاباتی جز افزایش مشارکت ندارد

دولت از احیای برجام انگیزه انتخاباتی جز افزایش مشارکت ندارد

سخنگوی دولت با بیان اینکه به لحاظ فنی امکان رفع کلیه تحریم های ناقض برجام و احیای کامل این توافق در مدت زمان کوتاه وجود دارد، تصریح کرد: حاضر به سپردن هیچ امتیاز خارج از چارچوب برجام نیستیم. به گزارش ایسنا، علی ربیعی در آغاز نشست خبری هفتگی خود با یادآوری سالروز تاسیس سپاه پاسداران

 دولت از احیای برجام انگیزه انتخاباتی جز افزایش مشارکت ندارد

سخنگوی دولت با بیان اینکه به لحاظ فنی امکان رفع کلیه تحریم های ناقض برجام و احیای کامل این توافق در مدت زمان کوتاه وجود دارد، تصریح کرد: حاضر به سپردن هیچ امتیاز خارج از چارچوب برجام نیستیم.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در آغاز نشست خبری هفتگی خود با یادآوری سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و روز ارتش، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ۴۰ سال اخیر به عنوان دو بال حفظ تمامیت ارضی ایران عزیز کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته‌اند.

قهرمانان سپاه و ارتش امروز مورد احترام ملت هستند

وی افزود: قهرمانان ملی ما از هر دو نهاد فداکار(ارتش وسپاه)، از شهید صیاد شیرازی تا شهید قاسم سلیمانی، امروز مورد احترام ملت قرار داردند، نهاد و آموزه ای از رشادت و از خودگذشتگی برای همه ی ایرانیان هستند. ویژگی مهم این دو بزرگوار به عنوان دو سمبل ایثار همانند خیل عظیم شهدای ما، برخواستن از طبقات محروم جامعه، بودن در کنار مردم ، دلسوزی برای مردم ، پیشگامی و در خط مقدم بودن برای فداکاری، در همه مراحل زندگی پربرکتشان بوده است.

ربیعی با بیان اینکه این دو نهاد و این دو نیروی مسلح مردمی دوشادوش هم تا به امروز حافظ منافع حیاتی و تمامیت ارضی ما بوده اند، گفت: این روز را از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران به همه سربازان میهن و پاسداران وطن تبریک می گویم.

شاهد یک پیک جهانی در ابتلا به کرونا هستیم

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه متاسفانه در روزهای اخیر یکبار دیگر شاهد اوج گرفتن موارد ابتلا و درگذشت شماری از عزیزان مان بودیم، اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد دو عامل در شکل گیری موج چهارم کرونا موثر بوده است، یک عامل ویروس جهش یافته جدید است. با قدرت سرایت بالا و با پیشروی مهلک در بدن بیمار که قبل از عید نوروز وارد ایران شده است.

وی ادامه داد: البته ویروس جهش یافته در هیچ مرزی محدود نمی ماند و بسرعت به سایر کشورها تسری پیدا می کند و ما هم از این قاعده مستثنی نبودیم و  اینک ما یک پیک جهانی را شاهد هستیم از کشورهای همسایه تا کشورهای توسعه یافته با آمار مرگ بسیار بالا و اساسا در جهان پیک جدید مرگ آوری بیشتری داشته است.

هرگاه میزان مرگ‌ومیر کاهش می‌یابد مردم از پروتکل‌ها  غافل می‌شوند

ربیعی با بیان اینکه البته عامل دیگر، عدم رعایت پروتکل ها است، تصریح کرد: تجربه در ایران نشان می دهد زمانی که نرخ مرگ و میر پایین می آید مردم احساس آسودگی خاطر پیدا می کنند و در رعایت پروتکل های بهداشتی غفلت می کنند.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه امروز برخی از مسئولان وزارت بهداشت معتقدند برخلاف هشدارها رفتارها و خریدهای شب عید موجب تسری بیشتر ویروس جدید شده است. اما مداومت و خستگی ناپذیری در مراعات پروتکل ها عامل تاثیرگذار اصلی است که به قطع زنجیره ویروس کمک می کند.

وی با بیان اینکه افرادی که به دلیل کرونا و عدم رعایت پروتکل  از دست دادیم تنها یک عدد نیستند، اظهار کرد: هر کدام از آنها یک سرمایه انسانی برای جامعه و خانواده خود بودند و خانواده های زیادی دچار مصیبت های بی سوگ شده اند. همه به یاد داشته باشیم که تک تک ما در برابر زندگی هایی که به خاطر سهل انگاری در رعایت قوانین از دست می روند، مسئولیم. ما به یک حس مسئولیت پذیری اجتماعی دائمی، اما آسان با سه عنصر اصلی فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن دست‌ها برای شکست کرونا نیاز داریم.

سردار حجازی  الگوی اخلاقی و خویشتنداری برای هم رزمان خود بود

ربیعی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به درگذشت سردار حجازی، اظهار کرد: او یک الگوی اخلاقی و خویشتنداری برای هم رزمان خود بود. خداوند متعال او را با اولیا و شهدای کربلا محشور کند.

حاضر به سپردن هیچ امتیاز خارج از چارچوب برجام نیستیم

سخنگوی دولت در ادامه این نشست خبری در پاسخ به این سوال که آیا برداشته شدن تحریم‌ها در زمان کوتاه محقق می‌شود، گفت: به لحاظ فنی امکان رفع کلیه تحریم های ناقض برجام و احیای کامل این توافق در مدت زمان کوتاه وجود دارد. ما امیدواریم که مذاکرات سازنده ای که در آن قرار داریم به این نتیجه مطلوب برای همه طرف ها دست پیدا کند، اما در عین حال ما عجله ای هم نداریم و برای احقاق حق بدیهی خودمان، حاضر به سپردن هیچ امتیاز خارج از چارچوب برجام نیستیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت مذاکرات وین و چگونگی رفع تحریم‌ها و اجرای تعهدات نیز تاکید کرد: آقای عراقچی در هفدهم فروردین در مصاحبه با پرس تی وی هم اعلام کردند که «ما علاقه ای به احیای برجام از طریق طرح گام به گام نداریم» و سیاست قطعی ابلاغ شده از سوی رهبری سرمشق مذاکراتی ماست. در حال حاضر دو کارگروه تشکیل شده سرگرم بررسی و ارائه لیست اقداماتی هستند که طرفین برای انجام کامل تعهدات خود باید انجام بدهند. مذاکرات با ۴+۱ به‌طور فشرده در همین خصوص ادامه دارد.

ربیعی تصریح کرد: دولت در راه احیای برجام هیچ انگیزه انتخاباتی جز رفع تحریم ها و مشاهده اثر مثبت آن بر زندگی مردم که می تواند پیش درآمدی برای مشارکت حداکثری در انتخابات و تحقق خواست مقام معظم رهبری باشد، ندارد.

برجام نباید ابزار انتخاباتی قرار بگیرد

وی با بیان اینکه کسانی که غیر از این زاویه، شائبه‌ انگیزه انتخاباتی دولت در مذاکرات احیای برجام را به میان می کشند، همان هایی هستند که سالهاست در انتظار نابودی برجام بودند، اظهار کرد: آنان به بهای مشقت زندگی مردم کوشیده اند که از این نمد، کلاهی سیاسی نصیب خود کنند و حالا که مذاکرات احیای برجام آغاز شده، قیاس به خود می گیرند و تصور می کنند که لابد دولت هم باید مثل آنها نیت سیاسی و انتخاباتی از این مذاکرات داشته باشد.

سخنگوی دولت ادامه داد: از نظر دولت، مساله احیای برجام یک مساله ملی است و نباید ابزار انتخاباتی قرار بگیرد. دولت برخلاف عده ای، هیچ وقت از جیب مردم و منافع ملی برای منافع جناحی و انتخاباتی هزینه نکرده و نخواهد کرد.

برجام درس های زیادی به ما یاد داد

ربیعی در پاسخ به این پرسش که آیا سرنوشت برجام برای دولت عبرت‌انگیز بود، اظهار کرد: برجام نه تنها برای ما، بلکه برای تاریخ ایران و همه جهانیان هم عبرت آموزی زیادی دارد. از همه اتفاقات مهمی که در کشور می افتد همه باید عبرت بگیریم. برجام باعث تقویت اعتماد به نفس ملی و اعتقاد به توانایی داخلی در احقاق حقوق مردم و مشخص شدن این واقعیت شد که هم می توان احقاق حقوق از جامعه جهانی کرد و هم حق خود را برای برخورداری از فعالیت های هسته ای صلح آمیز داشته باشیم.

وی افزود: سرنوشت برجام به ما یاد داد که هرچند در امنیت زدایی ایران موفق شدیم و افقی از امکانات تازه به رویمان گشوده شد، اما بخاطر اختلافات داخلی نتوانستیم چنان که شایسته بود از آن استفاده کنیم. برجام به تنهایی برای بهبود چشمگیر اقتصاد ملی کافی نبود، چون با وجود رفع کردن یک مانع بزرگ خارجی، نارسایی های دیگر از جمله در نظام مالی و بانکی و مقررات دست و پاگیر و مهمتر از اینها اختلاف های سیاسی که مانع از شکل گیری اجماع ملی حول برنامه توسعه کشور بود، سد راه بهره مندی از شرایط مطلوب شد.

ربیعی با بیان اینکه البته ما در دولت هیچ وقت برای احقاق حقوق ملت از هیچ طعنه، فشار، ترور حیثیتی داخلی و ترور فیزیکی خارجی ترسی نداشته و نداریم، تصریح کرد: اما بیشتر از قبل به این باور رسیدیم که برای گرفتن حق مردم نباید تسلیم فشارها و طعنه‌ها شد و نباید به خاطر فشارهای مختلف سیاسی از تلاش برای بازگردان حقوق ملت دست کشید. پس برجام درس های زیادی به ما یاد داد.

تصور نمی‌کردیم یک جناح، رقابت سالم را تا مرز عداوت مسموم پیش ببرد

سخنگوی دولت تاکید کرد: مهمترین عبرتی که از سرنوشت برجام گرفتیم این بود که تصور نمی‌کردیم یک جناح خاص، رقابتی سالم را تا مرز عداوتی مسموم پیش ببرد ، همصدا با بدخواهان ایران، دولت را یک روز متهم به نابودکردن دستاوردهای هسته‌ای، یک روز متهم به عدم توجه به توانمندی داخلی و یک روز هم متهم به وادادگی کردند و علیه کسانی که در راه دفاع از منافع ملی و آسایش مردم، در حال مصاف دیپلماتیک با قدرت های جهانی بودند، تهمت و قلم زدند.

وی ادامه داد: حتی زمانی که دولت زورگو و قانون شکن ترامپ از برجام خارج شد و سخت ترین تحریم های تاریخ را علیه ملت ما وضع کرد، این افراد  از تخریب و افترا علیه دولت که در خط مقدم جنگ اقتصادی بوده ، دست برنداشتند.

ربیعی با اشاره به اینکه ما در دولت، هم باید تولید و اقتصاد را باهم پیش می‌بردیم، یادآور شد: خوشبختانه سال ۹۹ را با رشد دو درصد تمام کردیم؛ هم باید مراقب روان جامعه می‌بودیم و در عین حال، با عقب راندن تحریم ها، حق جامعه مردم ایران را از نظام ظالمانه جهان می‌ستاندیم . در این شرایط،‌ باید منتظر هجمه‌های داخلی هم می‌بودیم.

سخنگوی دولت افزود: با وجود این، دولت هیچگاه از آنچه که به آن اعتقاد داشته، عقب ننشسته و تا آخرین لحظه که مسئولیت داریم، در عقب راندن تحریم، رفع آثار و تبعات آن بر معیشت مردم ؛ پیش‌ بردن تولید ملی و توسعه زیرساخت ها و همچنین حفظ جان مردم با خرید و تولید واکسن کرونا، اهتمام ویژه خواهیم داشت. این مشی و تعهد دولت به مرم است و تا روز آخر به آن وفادار خواهد ماند.

موضوع خرید واکسن برای دولت بسیار مهم است

وی در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت واکسن‌های ایرانی کرونا، گفت: دفاع و حفاظت از جان شهروندان یک اصل بنیادین برای دولت بوده است. و خرید واکسن کرونا نیز دقیقا مشمول این قاعده است. بنابراین اینکه گفته شده شرکتهای تولید کننده واکسن ، دولت را تحت فشار گذاشته اند، تا خرید خارجی صورت نگیرد یک امر کاملا نادرست است.

دولت از ابتدا به خرید واکسن خارجی آنهم بطور انبوه معتقد بود

ربیعی تاکید کرد: مجموعه دولت، ستاد ملی کرونا و شخص رئیس جمهور از ابتدا به خرید واکسن خارجی آنهم بطور انبوه معتقد بودند. به خاطر همین، ما جزو اولین کشورهایی بودیم که برای خرید واکسن از کوواکس ، ثبت‌نام کردیم، منابع ارزی‌اش هم تهیه شد اما در مرحله انتقال پول، بخاطر محدودیتها و تحریم‌های بانکی، با مشکل مواجه شدیم و نوبت‌مان را از دست دادیم وگرنه امروز ۱۶ میلیون دوز واکسن از طریق کوواکس وارد کشورمان شده بود.

سخنگوی دولت یادآور شد: البته با رایرنی‌های فراوان و تلاش وزارت خارجه مان، این مشکل بالاخره رفع شد و تحویل واکسن ها آغاز شده است و به زودی همه آن واکسن‌ها وارد می‌شوند.

وی با بیان اینکه موضوع خرید واکسن برای دولت بسیار مهم است، افزود: آقای روحانی دستور داده از همه ظرفیت های ملی برای واردکردن واکسن ، استفاده شود برای همین ضمن آنکه بخشی از وزارت خارجه، به طور مشخص در راستای دیپلماسی سلامت فعال شده است، اعلام شد که بخش خصوصی هم میتواند با ارز نیمایی واکسن وارد کند. امروز هم برخی در بخش خصوصی موفق شده‌اند و خبر دارم که اقدامات خوبی صورت گرفته است.

سه شرکت از بخش خصوصی مجوز واردات واکسن کرونا دریافت کردند

ربیعی یادآور شد: طبق اعلام مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو تا کنون سه شرکت از بخش خصوصی مجوز واردات واکسن کرونا را از سازمان غذا و دارو دریافت کردند و قرار شده واکسن را وارد کنند. همچنین بخشی از پول‌هایمان در عراق به خرید واکسن اختصاص یافته و انتظار داریم دولت عراق اهتمام بیشتری برای انتقال بقیه پول ایران داشته باشد. امیدواریم که بهانه مجوز اُپَک هم برداشته شده باشد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه این روزها سفرای ما در کشورهای روسیه، هند،سوئیس، چین و کره جنوبی برای واکسن تماما فعالند، گفت: مردم عزیز ما بدانند ما با نابرابری مضاعف روبرو بوده‌ایم، یکی نابرابری جهانی در توزیع واکسن میان کشورها و دیگری نابرابری مضاعف ناشی از تحریم ها. با اینحال مطمئنم تلاش های صورت گرفته، به زودی به ثمر می نشیند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن، سفیرمان در روسیه خبر داده قرارداد خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک_وی نهایی شده و از خرداد وارد کشور می‌شود. همچنین تولید واکسن مشترک با کوبا شروع شده و به زودی فاز سوم آزمایش انجام می‌شود.

ربیعی یادآور شد: البته از آنجا که دولت معنا و ماهیت تحریم را به خوبی می داند و به مشکلات و تبعات آن واقف است، تولید واکسن داخلی را هم مورد اهتمام جدی قرار داده است و خبرهای خوبی هم در این‌ خصوص منتشر شده، ولی ما لحظه‌ای واردات واکسن را معطل تولید داخلی نکردیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره برنامه دولت برای واردات صحیح واکسن کرونا گفت: وقتی به بخش خصوصی اعلام کردیم که برای وارد کردن واکسن کرونا اقدام کنند، این یک استراتژی درست بود. واکسن هم مثل سایر کالاهای دیگر باید به لحاظ کیفیت و سلامت توسط یک مرجع دولتی مورد تایید قرار بگیرد . معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت هم مرجع تعیین کننده استاندارد واکسن وارد شده است.

قرنطینه فردی مورد تاکید بیشتری قرار دارد

وی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه چرا تصمیمات سختگیرانه‌تری در زمینه مهار کرونا اتخاذ نمی‌شود، تصریح کرد: در سوال شما باید مفهوم قرنطینه مشخص شود تا بتوان پاسخ روشنی به آن داد.قرنطینه را می توان به دو نوع قرنطینه فردی و قرنطینه جمعی طبقه بندی کرد. قرنطینه مفهوم وسیعی دارد، باید منظور را متوجه شویم دنیا هم الگوهای متفاوت دارد با این وصف و با هر نوع الگو این اپیدمی با توجه به متاسیون ویروس موج های جدیدی در جهان ایجاد کرده است حتی بدتر از ایران.

ربیعی افزود: قرنطینه فردی مورد تاکید بیشتری قرار دارد و کارآمدی آن در قطع زنجیره ابتلا هم به اثبات رسید. قرنطینه شدن افرادی که نشانه ها و علائم بیماری در او تایید شده و یا گمان می رود که در معرض ویروس قرار گرفته است اصولی است، اما قرنطینه جمعی اگر منظور تعطیلی همه جا می باشد با در نظر گرفتن همه شرایط اجتماعی و اقتصادی باید در نظر گرفته شود.

سخنگوی دولت گفت: در حال حاضر و با شرایط فعلی، راهکار موثرتر، استفاده از قرنطینه فردی در موارد ابتلا و یا مشکوک به ابتلا همزمان محدودیتهایی که ما در سه حالت رنگ بندی در نظر گرفتیم با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط همگان است.

تصمیم گیری در ستاد ملی کرونا اجماعی است

وی در پاسخ به بخش دیگر پرسش ایسنا مبنی بر علت وجود مجادلات در ستاد ملی کرونا میان مسئولان، اظهار کرد:   لازم است یکبار به صورت دقیق فرآیند تصمیم گیری در ستاد ملی کرونا را تشریح کنم.همه موضوعات ابتدا در کمیته‌های تخصصی ستاد مطرح و پس از رای اکثریت در جلسه مشترک کمیته‌ها نیز بررسی و پس از تصویب در ستاد ملی کرونا به عنوان دستور قابل طرح است. تصمیم گیری در ستاد ملی کرونا اجماعی است و به صورت رای گیری نیست.

ربیعی تصریح کرد: یعنی رئیس جمهور اگر موضوعی یک مخالف هم داشته باشد، تصمیم گیری در خصوص آن موضوع را به جلسه دیگر و پس از انجام کار تخصصی بیشتر ارجاع می دهند.

وی ادامه داد: از سویی هیچ موضوعی به صورت غیر کارشناسی و یک دفعه وارد دستور ستاد ملی کرونا نمی‌شود و اگر مساله ای هم در جلسه به صورت آنی بیان شود، رئیس جمهور آن را ارجاع به کمیته‌ها می دهد تا بعد از کار کارشناسی در ستاد ملی کرونا در مورد آن تصمیم گیری شود.بنابراین تاکید می کنم همه دستگاه‌های عضو ستاد ملی کرونا اگر بر مساله ای اصرار دارند باید توان اقناعی کارشناسی خود را در کمیته های تخصصی بالا ببرند و تاکنون اگر هم ستاد ملی کرونا تصمیمی گرفته بدون مجادله و با موافقت همه دستگاهها و اعضای عضو آن بوده است.

وی گفت: در همین جا باید تاکید کنم که سیاستگذاری های دولتی جنبه حمایتی و تکمیلی نسبت به رعایت فردی و اجتماعی دارد و نمی توان وقتی بخش قابل توجهی از جامعه مقررات و پروتکل ها را مراعات نمی کنند، انتظار اثر بخشی و تاثیر بالا از سیاستگذاری های دولتی داشت.

ربیعی با بیان اینکه ما اعتقاد نداریم استفاده از زور می تواند نتیجه بهتری در رعایت پروتکل ها بدهد، اظهار کرد: باور داریم که پایه موفقیت در مقابله با کرونا اعتماد متقابل دولت به مردم در رعایت و اجرای پروتکل ها و قوانین مصوب از یک طرف و اعتماد مردم به دولت نسبت به سیاستگذاری های عملی و همه جانبه از طرف دیگر است. روز گذشته نیز وزارت بهداشت اعلام کرد ۴۲ هزار و ۵۰۰ نفر از بیماران کرونایی قرنطینه را شکستند.

آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی در نطنز، نمایش توانایی فنی ما است
سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که جو بایدن ضمن استقبال از پیوستن ایران به مذاکرات غیرمستقیم با آمریکا گفته برنامه ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم کمکی به مذاکرات هسته‌ای نمی‌کند و پاسخ ایران به وی، تاکید کرد: در واقع این ما هستیم که از تصمیم دولت ایالات متحد آمریکا برای مذاکره با ۴+۱ به هدف بازگشت به برجام و ازسرگیری تعهدات آمریکا استقبال می کنیم. آنچه ما به عنوان عضو برجام در حال انجام آن هستیم، مذاکره در چارچوب کمیسیون مشترک با گروه ۴+۱ است تا اطمینان پیدا کنیم که اراده آمریکا برای بازگشت به توافق و لغو همه تحریم های ناقض برجام که لازمه اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد است، واقعی بوده و از قابلیت راستی آزمایی برخوردار است.

وی ادامه داد: آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی در نطنز، نمایش توانایی فنی ما در پاسخ به خرابکاری تروریستی در این تاسیسات و اثبات این واقعیت بود که چنین اقدامات شرورانه ای نمی تواند سرعت پیشرفت های علمی ایران در صنعت صلح آمیز هسته ای ما را متوقف کند.

ربیعی افزود: دو نکته هم در این زمینه مهم است اول اینکه آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی می توانست اتفاق نیفتد اگر آمریکا به‌جای سکوت و پرهیز از محکوم کردن این حمله تروریستی توسط شرورترین متحدش، بازگشتی سریع به برجام و انجام کامل تعهداتش می داشت.

فضای گفت‌وگوها را در وین مثبت ارزیابی می کنیم

سخنگوی دولت یادآور شد: دوم اینکه، این اقدام ما با استناد به بند ۳۶ برجام و در ادامه گام پنجم مطابق با سیاست گذاری های کاهش تعهدات انجام می گیرد و مانند سایر گام های پیشین در صورت التزام دیگر طرف ها به تعهداتشان به سرعت قابل بازگشت به سطح غنی سازی توافق شده مطابق با برجام است.

وی با بیان اینکه ما همچنان فضای گفت‌وگوها را در وین مثبت ارزیابی می کنیم، اظهار کرد: ما محتاطانه نسبت به تفاهم درباره احیای برجام امیدواریم اما هنوز زود است که به نتیجه نهایی رایزنی ها ابراز خوشبینی یا بدبینی کنیم. ما در این مرحله مصمم هستیم که از اجرا شدن دستورات رهبری در قالب سیاست قطعی یعنی لغو همه تحریم های ناقض برجام، راستی آزمایی آن و سپس اجرای کامل و سریع تعهدات خودمان در برجام اطمینان های لازم را بدست بیاوریم.

توضیح مواضع اخیر وزیر بهداشت 

ربیعی در پاسخ به پرسشی درباره مواضع اخیر وزیر بهداشت نیز گفت: جنس ویروس کرونا و این بیماری، آنچنان پیچیده است که به طور طبیعی در مسیر مبارزه با آن، نظرهای علمی و اجرایی متفاوتی مطرح می شود. به همین خاطر و با توجه به اینکه کرونا، یک مشکل کلان و در سطح ملی است، دولت یک ستادی برای کنترل و مقابله با کرونا تعریف و تعیین کرد تا همه تصمیمات نهایی در ‌آن ستاد اتخاذ بشود.

سخنگوی دولت یادآور شد: من هم اخیرا نشستی با دکتر نمکی داشتم و بیش از یک ساعت هم طول کشید برای همین می‌توانم به شما بگویم که بسیاری از خوانش‌ها از آن صحبت‌ها نادرست است.

اختصاص ۶۰۰ میلیارد تومان برای خانه‌های بهداشت سراسر کشور

وی در پایان اظهار کرد: باید اعلام کنم یکشنبه این هفته جلسه ستاد اقتصادی دولت برگزار و تصمیم گرفته شد ۶۰۰ میلیارد تومان برای خانه‌های بهداشت سراسر کشور، تخصیص یابد. همچنین در قسط اول، ۵۰ میلیون دلار برای تجهیز تخت‌های بیمارستانی در نظر گرفته شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.