کد خبر : 35800
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 مهر 1400 - 17:17

دولت در حوزه‌های اجتماعی کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است

دولت در حوزه‌های اجتماعی کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است

ایسنا/تهران معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت در حوزه‌های اجتماعی خدمات شایانی به جامعه ارائه داده و کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است. مهدی علیخانی عصر سه‌شنبه ۲۴ فروردین ماه در حاشیه بازدید از طرح‌های مختلف پیشوا در جمع خبرنگاران گفت: جامعه‌ای می‌تواند نسبت

دولت در حوزه‌های اجتماعی کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است

ایسنا/تهران معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت در حوزه‌های اجتماعی خدمات شایانی به جامعه ارائه داده و کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است.

مهدی علیخانی عصر سه‌شنبه ۲۴ فروردین ماه در حاشیه بازدید از طرح‌های مختلف پیشوا در جمع خبرنگاران گفت: جامعه‌ای می‌تواند نسبت به توسعه آینده نگاه مثبت و چشم انداز مشخصی داشته باشند که امید به آینده در ذهن و عمل افراد آن جامعه وجود داشته باشد.

وی افزود: برخی از تبلیغات خارجی و نیز داخلی ناشی از رقابت‌های سیاسی خارج از معمول، بنا و مسابقه را بر آن گذاشته تا دستاوردهای دولت و در اصل نظام را انکار کند که این امر جز ایجاد ناامیدی در مردم، خروجی دیگری ندارد.

این مقام مسئول اظهار کرد: اگر افراد یک جامعه به هر دلیل نسبت به آینده ناامید باشند و جز تیرگی و سیاهی چیزی نبینند، میل به مشارکت آنان در امور مربوط به خودشان کمتر می‌شود که عینیت این مشارکت را می‌توان در انتخابات مشاهده کرد.

علیخانی تأکید کرد: برای گذر از این سیاه نمایی، باید در کنار بیان مشکلات و سختی‌ها، دستاوردهای دولت و نظام نیز بیان شود تا مردم نسبت به آینده امیدوارتر باشند.

وی با اشاره به برخی از دستاوردهای دولت در حوزه‌های اجتماعی اظهار کرد: یکی از اتفاقات مهم و خوب رخ داده در رفع مشکلات جامعه معلولین که پس از قانون جامع حمایت از معلولان در دستور کار دولت قرار گرفت، دسترسی این افراد به حقوقی است که به دغدغه‌ اصلی خانواده‌های داری افراد معلول تبدیل شده بود.

وی تصریح کرد: در سه سال اخیر و بعد از تصویب این قانون توسط مجلس شورای اسلامی، کمیته‌ای برای هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون جامع حمایت از معلولان با مسوولیت معاون اول رئیس جمهور تشکیل شد که خروجی آن را می‌توان در افزایش مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی، ۵ برابر شدن مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد، تأمین مسکن محرومان، معافیت سربازی یکی از اعضای خانواده دارای معلول و معافیت‌های مالیاتی مشاهده کرد.

معاون هماهنگی امور فرهنگی معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: هر چند که ممکن است این افزایش مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد با میزان تورم و مسائل اقتصادی جامعه همخوانی نداشته باشد ولی به نسبت آن چه قبل از دولت تدبیر و امید و با وجود محدودیت‌ها مالی دولت صورت گرفته، اتفاق قابل توجهی است.

وی یکی دیگر از مسائل مورد توجه دولت، رسیدگی به موضوع آسیب‌های اجتماعی یاد کرد و افزود: آسیب‌های اجتماعی امروز جامعه به دلایل مختلفی از جمله مهاجرت، خشکسالی، جنگ تحمیلی و سایر مسائل رخ داده که یکی از استان‌هایی که از این موضوع رنج می‌برد، استان تهران است که این مشکلات را می‌توان در رخ دادن پدیده حاشیه نشینی شهرها مشاهده کرد.

علیخانی گفت: امروز با توجه ویژه دولت به موضوع آسیب‌های اجتماعی، سکونتگاه‌های غیرسمی با شتاب بیشتری به مناطق رسمی سکونتگاهی تبدیل می‌شوند و روند توسعه فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، درمانی و تأمین امنیت این مناطق، شتاب بیشتری گرفته است.

وی با اشاره به این که موضوع آسیب‌های اجتماعی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است اظهار کرد: در نخستین روزهای فعالیت دولت تدبیر و امید و با تشکیل جلسه مشترک با سران سه قوا، موضوع آسیب‌های اجتماعی به اولویت دولت تبدیل شد، هر چند که مشکلات معیشتی سه سال اخیر ملموس بودن این دستاوردهای دولت را با مشکل مواجه کرد.

وی تأکید کرد: دولت خدمات خود را در حوزه‌های اجتماعی در حالی به جامعه ارائه کرده که از یک سو با جنگ اقتصادی دشمنان قسم خورده نظام و از سوی دیگر با مشکلاتی نظیر کرونا، سیل و زلزله همراه بوده و با مشکلاتی نظیر کمبود درآمدهای ارزی، رکود فعالیت‌های اقتصادی، کاهش درآمدهای حقوق گمرگی و مالیاتی مواجه شده است.

وی گفت: دولت در حوزه‌های اجتماعی خدمات شایانی به جامعه ارائه داده و کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.