کد خبر : 33138
تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1400 - 21:04

رسیدگی و بررسی به پرونده درگیری چرام خارج از نوبت

رسیدگی و بررسی به پرونده درگیری چرام خارج از نوبت

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به درگیری اخیر در شهرستان چرام و قتل دو نفر گفت: رسیدگی و بررسی به پرونده درگیری چرام خارج از نوبت انجام خواهد شد و هرگونه برخورد با متهمان در ملاءعام خواهد بود. حسن نگین تاجی در نشست فصلی با دادستان‌های حوزه های قضایی

رسیدگی و بررسی به پرونده درگیری چرام خارج از نوبت

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به درگیری اخیر در شهرستان چرام و قتل دو نفر گفت: رسیدگی و بررسی به پرونده درگیری چرام خارج از نوبت انجام خواهد شد و هرگونه برخورد با متهمان در ملاءعام خواهد بود.

حسن نگین تاجی در نشست فصلی با دادستان‌های حوزه های قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر و تشکر از همکاران در سال گذشته که جهت رفاه حال مردم در دستگاه قضایی، بصورت شبانه روزی تلاش داشتند افزود: ارزشیابی همکاران قضایی استان، در سطح کشور بی‌نظیر است و ناشی از ایثار و حرکت جهادی است که همکاران دارند.
وی تصریح کرد: سلامت اداری که در بین همکاران ما وجود دارد در کمتر جایی از کشور حاکم است و دوستی و صمیمیت و محبت از الگوهای خوبی است که همکاران دارند.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: به عنوان رئیس کل دادگستری استان، از آدم هایی نیستم که پشت همکاران را خالی کرده و بدون شعار و ادعا از همکاران دفاع می‌کنیم.
دکتر نگین تاجی با اظهار اینکه بعضی از حوزه های قضایی استان در مناطق محروم استان هستند، تاکید کرد: اولویت در توجه به مناطق محروم استان است و هنگامی که مشکل آن حوزه ها برطرف شد، نوبت به مرکز استان می رسد.
وی در خصوص فعالیت این دادگستری در سال جدید بیان کرد: کیفیت در رسیدگی‌ها از اهداف مهم دستگاه قضایی است که شایسته است دادستان‌ها و رؤسای حوزه های قضایی استان به صورت میدانی وارد شعب شوند.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: تمام بازرسی هایی که در دادگستری ها و حوزه های قضایی استان انجام می شد، اکنون به صورت نظام مند و یکپارچه شده است.
دکتر نگین تاجی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی در دادگستری استان در سطح کشور، بی‌نظیر است.
وی با اشاره به شیوه مدیریت در دستگاه قضایی اظهار کرد: اگر مدیری می خواهد در آینده موفق باشد باید یک برنامه یکساله تحول برای خودش طراحی کند تا موفق شود، بنابراین مدیریت پرونده‌های مُسن ادامه خواهد داشت.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار اینکه نسبت به اراذل و اوباش هیچگونه اغماضی صورت نمی‌گیرد تاکید کرد: به مجرمین خطرناک هیچ گونه مرخصی داده نخواهد شد.
دکتر نگین تاجی در خصوص پرونده چرام بیان کرد: در پرونده درگیری گذشته در شهرستان چرام، با اعمال شدیدترین مجازات ها از جمله: تبعید۳۲ نفر، مجازات سنگین و حبس و جریمه را برای آن‌ها اعمال کردیم.
وی با اشاره به درگیری اخیر در شهرستان چرام و قتل دو نفر ادامه داد: رسیدگی و بررسی به پرونده درگیری چرام خارج از نوبت انجام خواهد شد و هرگونه برخورد با متهمان در ملاءعام خواهد بود.
“سید محمد محقق” معاون قضایی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در سخنانی، به پرتو نور در آیات قرآن اشاره نمود و تصریح کرد: همه قرآن سراسر نور، پند و موعظه است و دشمن آشکار شیطان است.
وی اظهار کرد: همه ی ما سعی کنیم برای هر اقدامی که انجام می دهیم، رضای خدا را مد نظر قرار داده تا سعادت ابدی شامل حالمان شود.
“سید علی ملک حسینی” دادستان عمومی و انقلاب یاسوج تاکید کرد: تقویت ارتباط بین مسئولان قضایی شهرستان ها، در اجرای سیاست های دستگاه قضایی در پیشبرد و اهداف قوه قضائیه و طرح تحول قضایی بسیار مؤثر است.
وی بیان کرد: تکریم ارباب رجوع و اینکه همکاران شخصاً امورات ارباب رجوع را پیگیری کرده از اهم امورات است و دادستان ها اظهارنظر در پرونده های قضایی را به همکاران قضایی آموزش دهند.
دادستان عمومی و انقلاب یاسوج با بیان اینکه بررسی پرونده های شعب توسط دادستان ها در کاهش موجودی پرونده ها تأثیر گذار است، تصریح کرد: دادستان ها نظارت و پایش پرونده های مُسن را شعبه به شعبه بررسی کرده و چنانچه نقایصی وجود دارد برطرف کنند، تا چنین پرونده هایی در آیتم های آماری دادگستری استان نداشته باشیم.
ملک حسینی اظهار کرد: دادستان های همکار شایسته است بر آموزش ضابطین و ارتقاء سیستم های ابلاغ الکترونیک و ارتباطات سازنده با نخبگان و بزرگان جامعه و اطلاع رسانی پرونده های مهم به مرکز و حفظ حقوق عامه و نظارت بر فعالیت های اقتصادی، رسیدگی به پرونده های خشن و سرقت، بی تفاوت نباشند.
وی تاکید کرد: برقراری امنیت در جامعه وظیفه ماست، و وقتی برخوردها قاطع و بازدارنده باشد،جامعه آرام تر است.
دادستان عمومی و انقلاب یاسوج بیان کرد: نظارت بر مجرمین سابقه دار، رصد و برخورد با خودروهای بدون پلاک و نگهداری در پارکینگ و برخورد با کسانی که امنیت مردم را مخدوش نمایند، هم از وظایف دادستان هاست.
در این نشست “اردوان عزیزی” رئیس محاکم عمومی و انقلاب یاسوج نیز در سخنانی تصریح کرد: ثبت پرونده ها در محاکم امتیاز بسیار قوی از عملکرد دستگاه قضایی استان است.
وی در خصوص پرونده های معوق از سال های گذشته نیز اظهار کرد: شایسته است همکاران مرکز آمار دادگستری در استان آمار پرونده های سال ۹۸ که به لحاظ آماری جزء پرونده های معوق می باشد را مشخص، و به حوزه های قضایی اعلام کنند.
رئیس محاکم عمومی و انقلاب یاسوج تاکید کرد: دسترسی آسان مردم را به مسئول قضایی هموار کنند و هر روز هفته وقت ملاقات به مردم دهید، تعدادمراجعات مردمی به تدریج کمتر خواهد شد.
“سید وحید موسویان” معاون قضایی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست بیان کرد: نهادینه شدن اخلاق حرفه ای که همراه با مدیریت و نظارت باشد، در سایه همدلی و ارسال آمار واقعی و پاک در دادگستری و عدم انحراف در ارائه آمار از بهترین عملکردهای دادگستری استان در چند آیتم و اینکه دادسرای مرکز استان در سطح کشور از موفقیت های ریاست جدید دادگستری استان است.
به گزارش ایسنا، وی خاطرنشان کرد: گرایش به انتخاب نخبگان و منصوب نمودن تحصیلکردگان به پست های قضایی و کاهش زمان رسیدگی به ۴۵ روز، نیز در سایه همدلی و تعامل همکاران قضایی در این دوره است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.