کد خبر : 53770
تاریخ انتشار : شنبه 24 مهر 1400 - 23:00

رونق تولید باید براساس پیوست های زیست محیطی محقق شود

رونق تولید باید براساس پیوست های زیست محیطی محقق شود

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه مسائل حوزه محیط زیست مربوط به حقوق عامه و صیانت از حقوق عامه و حمایت از آن وظیفه دستگاه قضایی است، گفت: اجرای طرح های مختلف از جمله در حوزه رونق تولید باید با رعایت پیوست های زیست محیطی همراه باشد.  “یدالله موحد” در دیدار با

رونق تولید باید براساس پیوست های زیست محیطی محقق شود

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه مسائل حوزه محیط زیست مربوط به حقوق عامه و صیانت از حقوق عامه و حمایت از آن وظیفه دستگاه قضایی است، گفت: اجرای طرح های مختلف از جمله در حوزه رونق تولید باید با رعایت پیوست های زیست محیطی همراه باشد.

 “یدالله موحد” در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل محیط زیست استان کرمان با اشاره به کمبود امکانات در دستگاه های مرتبط با صیانت از اموال عمومی و حقوق عامه از جمله منابع طبیعی، محیط زیست و … با توجه به جغرافیای گسترده استان کرمان، اظهار کرد: با توسعه فرهنگ قانون مداری و پایبندی به قانون در کنار افزایش تعامل و همکاری مشترک دستگاه های اجرایی می توان کارهای اثرگذاری را به انجام رساند.

وی بر پرهیز از حرکت های جزیره ای از سوی دستگاه های اجرایی تاکید کرد و ادامه داد: عدم تعامل و هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و عدم توجه لازم به قانون، مردم و نهادهای مختلف را با مشکلات متعددی روبه رو می کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، موحد با اشاره به این مطلب که دولت به عنوان مرجع تامین زیرساخت های بخش تولید و صنعت باید زمینه لازم برای اجرای پیوست های زیست محیطی را فراهم کند، گفت: هنر این است که پروژه های حوزه تولید و صنعت براساس پیوست های زیست محیطی اجرایی شوند و در زمان افتتاح و فعالیت خود آلودگی برای محیط زیست به دنیال نداشته باشند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که دستگاه قضایی نهادی پشتیبان و دارای اختیارات برخورد قانونی و کیفری است، گفت: در حوزه رعایت مسائل زیست محیطی در ابتدا باید از تدابیر اجرایی و نظارتی استفاده شود و در صورت عدم پاسخگویی مناسب این ابزارها، دستورات قضایی صادر و اجرا شود.

وی بیان کرد: دستگاه قضایی وظیفه دارد تحت عنوان صیانت از حقوق عامه به مسائل زیست محیطی توجه کرده و در این حوزه مطالبه گر باشد.

موحد با اشاره به اینکه امکان لازم برای تعیین شعبه و قاضی ویژه رسیدگی به پرونده های محیط زیست در استان کرمان وجود دارد، ادامه داد: توسعه همکاری دادستان های استان و ضابطان قضایی از جمله نیروی انتظامی با اداره کل محیط زیست نتایج مثبت بسیاری را به دنبال دارد که در این راستا یک نشست مشترک چندجانبه به منظور ایجاد هماهنگی های بیشتر در حوزه حفاظت از محیط زیست پیگیری و اجرایی خواهد شد.

وی توسعه استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی در راستای حفاظت از محیط زیست را مورد تاکید قرار داد و افزود: دستگاه قضایی استان کرمان همکاری و همراهی لازم و قانونی با محیط زیست به منظور تحقق اهداف این سازمان را همواره مورد توجه دارد.

مدیرکل محیط زیست استان کرمان نیز در این دیدار با گرامیداشت هفته زمین پاک، گفت: نامگذاری روز زمین پاک از آن جهت انجام شده که تلنگری باشد به حفاظت از زمین و محیط زیست توجه ویژه ای داشته باشیم.

“مرجان شاکری” افزود: محیط زیست براساس قانون به دنبال رعایت مسائل زیست محیطی در اجرای پروژه ها و حفظ منابع ملی است.

وی بر تعیین شعبه و قاضی ویژه رسیدگی به جرایم حوزه محیط زیست تاکید کرد و ادامه داد: تعامل هر چه بیشتر بین اداره کل محیط زیست و دستگاه قضایی راهگشای بسیاری از مسائل خواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.