کد خبر : 40990
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1400 - 22:37

ساخت مسکن اقساطی در اسلامشهر کلنگ خورد

ساخت مسکن اقساطی در اسلامشهر کلنگ خورد

با حضور وزیر راه و شهرسازی احداث ۱۸۰۰ واحد مسکونی در اسلامشهر کلنگ خورد که ۸۰۰ واحد آن در قالب طرح اقدام ملی و ۱۰۰۰ واحد توسط بنیاد مسکن ساخته می شود و پس از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی به صورت اقساطی به متقاضیان واگذار خواهد شد. به گزارش ایسنا، صبح امروز ساخت ۱۸۰۰ واحد

ساخت مسکن اقساطی در اسلامشهر کلنگ خورد

با حضور وزیر راه و شهرسازی احداث ۱۸۰۰ واحد مسکونی در اسلامشهر کلنگ خورد که ۸۰۰ واحد آن در قالب طرح اقدام ملی و ۱۰۰۰ واحد توسط بنیاد مسکن ساخته می شود و پس از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی به صورت اقساطی به متقاضیان واگذار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، صبح امروز ساخت ۱۸۰۰ واحد مسکونی در قالب دو طرح در اسلامشهر آغاز شد. قرار است این پروژه تا سه سال به اتمام برسد. ۱۰۰۰ واحد از این پروژه توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۸۰۰ واحد در قالب طرح اقدام ملی با مدیریت وزارت راه و شهرسازی احداث خواهد شد.

علیرضا تابش ـ رییس بنیاد مسکن ـ با بیان اینکه پروژه از فردا شروع می شود گفت: ظرف زمان منطقی که برای این پروژه تعیین شده تا سه سال تمام می شود. فاز اول آن را کمتر از دو سال به بهره برداری می رسانیم و به افراد متوسط جامعه تعلق پیدا می کند. با یک نرخ مشخص و متعادل نیز فروخته می شود که ۱۰ درصد بالاتر از نرخ تمام شده است.

بنابراین گزارش، پروژه ۱۰۰۰ واحدی اسلامشهر با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث و به صورت اقساطی به متقاضیان واگذار می شود. زمانی که طرح به پیشرفت حدود ۵۰ درصد رسید پیش فروش می شود که تسهیلاتی و اقساطی خواهد بود.

در ادامه با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح ملی مسکن در اسلامشهر آغاز شد.

محمد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۳۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن به مرحله اجرا رسیده است گفت: در همه شهرهای کشور پروژه های اقدام ملی در سه وضعیت دنبال می شود؛ در قالب اول زمین در اختیار افراد قرار گرفته که خودشان اقدام به ساخت می کنند. پروژه های نوع دوم در شهرهایی که محدودیتهای زمین داریم مثل شهرهای بزرگ و متوسط به صورت مجتمع ساخته می شود. نوع سوم را نیز در جاهایی که زمین گرانتر است در قالب قرارداهای مشارکت انجام می دهیم و تفاهم نامه هایی که با دستگاههای مختلف منعقد کرده ایم.

اسلامی تاکید کرد: امروز ۵۳۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن فعال و به مراحل مختلف پیشرفت رسیده است. بعضی به افتتاح رسیده مثل پروژه ای که هفته گذشته در یزد افتتاح کردیم. از این ماه به بعد مرتبا شاهد افتتاح و بهره برداری از واحدهای اقدام ملی مسکن خواهیم بود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.