کد خبر : 45345
تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 مهر 1400 - 21:45

سازمان‌های شهرداری علاقمندند به عنوان جزایر ناپیوسته عمل کنند

سازمان‌های شهرداری علاقمندند به عنوان جزایر ناپیوسته عمل کنند

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد: سازمان های شهرداری در حالی که ۱۰۰ درصد سهام آنها متعلق به شهرداری است، ترجیح می دهند به عنوان جزایر نا پیوسته عمل کنند. به گزارش ایسنا، سید حسن رسولی در جلسه امروز شورای شهر تهران در جریان بررسی اساسنامه ۱۹ سازمان‌های وابسته به شهرداری

سازمان‌های شهرداری علاقمندند به عنوان جزایر ناپیوسته عمل کنند

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد: سازمان های شهرداری در حالی که ۱۰۰ درصد سهام آنها متعلق به شهرداری است، ترجیح می دهند به عنوان جزایر نا پیوسته عمل کنند.

به گزارش ایسنا، سید حسن رسولی در جلسه امروز شورای شهر تهران در جریان بررسی اساسنامه ۱۹ سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران گفت: هدف ما در این مصوبه ساماندهی سازمان‌ها از جهات مختلف من جمله آیین نامه مالی و معاملاتی است و براساس مصوبه سازمان‌ها تا پایان خرداد سال ۱۴۰۰ فرصت دارند که آیین نامه خود را با بند ج ماده ۲۹ تطبیق دهند. ما می‌خواهیم سازمان‌ها از حیات خلوتی خارج شوند، به همین دلیل اساسنامه نمونه تصویب کردیم تا آیین نامه اداری،استخدامی و مالی آنها واحد شود.

 

وی افزود: سازمان های شهرداری در حالی که ۱۰۰ درصد سهام آنها متعلق به شهرداری است ترجیح می دهند به عنوان جزایر نا پیوسته عمل کنند. در بند ج آیین نامه ای که امروز در قالب اساسنامه تیپ تصویب می شود در همه سازمان ها لازم الاجراست و اگر سازمان ها می خواهند تا پایان خرداد ۱۴۰۰ تغییری در آن بدهند آن را به شورا ارائه کنند تا به تصویب برسد. اگر تا پایان خرداد اقدام نکردند آیین نامه فعلی آنها به این دلیل که می خواهیم همه سازمان ها یک آیین نامه تیپ واحد داشته باشند، قابلیت اجرا ندارد. به این دلیل به این موضوع اصرار داریم که ارکان سازمان ها تشویق شوند و وادار شوند که نظم و نظام پیدا کنند.

رسولی ادامه داد: در حال حاضر ما موافقت مراجع بالادستی را گرفتیم و فقط مصوبه شورا لازم است. اینکه می گویند این اتفاق در کار سازمان ها کندی ایجاد می‌کند، باید به آنها پاسخ داد که هیچ اشکالی پیش نمی‌آید. این کار فقط یک جهت گیری سیاستی است که ارکان سازمان‌ها را هماهنگ کنند. سازمان‌ها هر نقطه نظر اصلاحی دارند می‌توانند از طریق لایحه شهرداری ارائه کنند.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا تاکید کرد: شهرداری تهران دارای ۱۹ سازمان است. آیین نامه مالی و اداری ۵ سازمان مصوب مراجع مربوطه است. این لایحه می خواهد انضباط بخشی به کل سازمان‌ها بدهد. یکی از آیین نامه هایی که آیین نامه مصوب دارد سازمان نوسازی است که مصوبه مجلس است و شورا هم صلاحیت تغییر آن را ندارد. ما هم نمی خواهیم آن را تغییر دهیم. سازمان نوسازی چون قانون بالادستی دارد در این مدت عین ماده قانونی خود را می گذراند، اما اگر آیین نامه سازمان نوسازی را به جمع تسری دهیم سازمان املاک و پرونده یاس همه از این حفره است. همه ما جمع شدیم انضباط ایجاد کنیم اگر برای یک مورد خاص همه را ازبین ببریم این کار ما عبث است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.